اسپرسو رومانو چیست؟

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
طعمهای اسپرسو رومانو

اشتراک گذاری پست

اسپرسو رومانو چیست؟

مرور کلی: اسپرسو رومانو

بررسی تاریخچۀ منحصر به فرد آن

طعمهای اسپرسو رومانو

اسپرسو رومانو یک نوشیدنی ساده و در عین حال جذاب است. در خالص­ترین شکل، آن اسپرسو است که با یک تکه لیمو سِرو می­شود، حتی اگرچه آماده کردن آن ممکن است از یک قهوه­خانه به قهوه­خانه­ای دیگر تفاوت داشته باشد. با این حال، علیرغم این سادگی همچنان سردرگمی­هایی دربارۀ این نوشیدنی وجود دارد. در ابتدا، آن اسم متفاوتی در بخشهای مختلف دنیا و بخشهای خاصی از ایتالیا داشت.

به علاوه، در حالی که کلمۀ «رومانو (romano)» در اسم نوشیدنی وجود دارد اما هیچ شواهد قطعی وجود ندارد که آن پیوند تاریخی با رم یا ایتالیا داشته باشد. ادامۀ مطلب را بخوانید تا چیزهای بیشتری دربارۀ اسپرسو رومانو، چه کسانی آن را می­نوشند، و پیشینه و تاریخچۀ آن بدانید.

مرور کلی: اسپرسو رومانو

اسپرسو رومانو از ترکیب یک شات اسپرسو با یک تکه لیمو یا آب لیمو و یک قاشق چایخوری شکر درست می­شود. آب آن یک تکه لیمو را می­توان گرفت یا آن را در قهوه ریخت، و برخی اوقات شیرین شده است. آن نوشیدنی متنوعی است که می­توان به صورت گرم، سرد یا یخی- با شیر یا بدون شیر- استفاده کرد. همچنین برخی از کافه­ها مشروب شیرین را به آن اضافه می­کنند، یک لیکور مدیترانه­ای که از تخم رازیانه درست می­شود (مانند سامبوکا: نوعی لیموی ایتالیایی؛ و پاستیس: نوعی لیکور فرانسوی).

ماسی میلانو ماتونه یک باریستا و مشاور است. او به ما می­گوید غالباً، پیش از اینکه قهوه را داخل فنجان بریزند روغن حاصل از پوست لیمو را به قهوه اضافه می­کنند. برخی از افرادی که نوشیدنی را مصرف می­کنند ممکن است پوست لیمو را درون آن بریزند و برخی دیگر آن را از نوشیدنی خارج می­کنند.

بیشتر بخوانید
تاریخچه قهوه ایلی

این نوشیدنی در منطقۀ کامپانیا ایتالیا معروف است که شامل شهر ناپل، کاپری، و ساحل آمالفی است. در اینجا، آن غالباً به Caffe canarino یا Caffe al limone معروف است. شهروندان محلی مدعی­اند که این نوشیدنی در شهرک Giugliano ابداع شده است. امروزه، آن نوشیدنی منحصر به فرد شهر است و به عنوان خوراک لذیذ منطقه در نظر گرفته می­شود.

در این منطقه، اسپرسو رومانو غالباً با لیموهای سورنتو (شهر لیمو ترش در ایتالیا) آماده می­شود. اتحادیۀ اروپا گواهی نشان جغرافیایی را به لیموهای سورنتو اعطا کرده است. این بدین معنی است که آنها به صورت مستقل ارزیابی شده­اند و به دلیل کیفیت و ماهیت منحصر به فردشان مشخص شده­اند.

به علاوه، اعتماد ملی برای ایتالیا (Fondo Ambiente Italiano) کشت و زرع تاریخی لیموی سورنتو را حفظ می­کند که به آن Baia Di Leranto نزدیک شبه­جزیرۀ سورنتین می­گویند.

بررسی تاریخچۀ منحصر به فرد آن

علیرغم وجود کلمۀ «رومانو» در اسم نوشیدنی- به معنی «رومی»- داستانهای ضد­ و ­نقیضی دربارۀ منشأ نوشیدنی وجود دارند. برخی می­گویند آن یک ابداع آمریکایی است که برای جذب گردشگر، میراث تقلبی ایتالیا به آن نسبت داده شده است. دیگران مدعی­اند که نوشیدنی در فرانسه ابداع شده است. در حالی که هیچ شواهد قطعی وجود ندارند که آن از نظر تاریخی مربوط به ایتالیا است، اما داستانهایی وجود دارند که پیشنهاد می­کنند منشأ این نوشیدنی در آنجا است.

ایتالیایی­ها قهوه دم­کرده با قوری موکا یا دستگاه اسپرسو را به مدت چندین دهه مصرف می­کردند. دستگاه اسپرسو در آغاز قرن بیستم اختراع شده بود و قوری موکا در دهۀ 1930 اختراع شد. هر دو از اختراعات ایتالیایی است. با این حال، در اوایل قرن بیستم، به لطف جنگ جهانی اول و دوم، محدودیتهایی در بخش واردات در ایتالیا وجود دارند.

بیشتر بخوانید
تاریخ قهوه موکا و فرهنگ قهوه یمنی

طی این زمان، ایتالیایی­ها مجبور شدند قهوۀ فوری و ارزان مصرف کنند که غالباً توسط سربازان آمریکایی تهیه می­شد. در این زمان، طعم آن احتمالاً خیلی خوب نبود و کاملاً برخلاف قهوۀ قابل حلی است ؛ که امروزه در مغازه­ها موجود است. بعد از پایان جنگ جهانی دوم، مدت زمانی گذشت تا تجارت بین­المللی قهوه از سر گرفته شود و بحران اقتصادی در ایتالیا وجود داشت. از آنجایی که افراد بسیار زیادی در ایتالیا صرفاً به قهوه با کیفیت کم دسترسی داشتند، به احتمال زیاد آن را با لیمو ترکیب می­کنند تا طعم نامطلوبی که آنها تجربه می­کنند را از بین ببرد.

طعمهای اسپرسو رومانو

دکتر ویلتون سوارز کاردوزو یک معلم و دکتر در Instituto Federal de Educação, Ciência e Tecnologia برزیل است. او می­گوید که وقتی اسپرسو و لیمو ترکیب می­شوند، تندی و اسیدیتۀ لیمو به صورت موثر با شدت و تلخی اسپرسو، و برعکس، متعادل می­شود. او توضیح می­دهد «اسید سیتریک با طعم تازگی میوه­های مرکبات مربوط است. به دلیل تلخی قهوه، اسیدیته مانند رایحۀ لیمو برجسته است.» وقتی که لیمو و قهوه ترکیب می­شوند، از نظر طبیعی بهتر است که هر دو مواد کیفیت بالایی داشته باشند. وقتی که دانه­هایی با کیفیت کم استفاده می­شوند، نوشیدنی تلخ­تر یا طعم تندی خواهد داشت و طعم متمایز لیمو غالب خواهد شد.

در بین افرادی که این نوشیدنی را مصرف می­کنند، ظاهراً اسپرسو رومانو نیز توانایی کاهش اثرات خماری را دارد. کافئین به صورت طبیعی ویژگی منقبض کردن عروق را دارد که به کاهش سردرد کمک می­کند، در حالی که روغنهای موجود در لیمو به هضم کمک می­کنند و کارکردهای متابولیک را سرعت می­بخشد. اسپرسو رومانو یک نوشیدنی عجیب است. علیرغم این حقیقت که آن ظاهراً ساده است، اما به نظر می­رسد توافق کمی دربارۀ منشأ و تاریخچۀ آن وجود دارد. به علاوه، به نظر می­رسد که اسم آن موضوع عدم توافق پیوسته باشد. با این حال، خواه آن در آمریکا، فرانسه، روم یا شهرک کوچکی در کامپانیا اختراع شده باشد، این نوشیدنی مرتبط با فرهنگ ایتالیایی است. توازن تندی و اسیدیتۀ آن با شدت و تلخی آن به موازات فرهنگ اختصاصی مدرن قهوه است. چه کسی می­داند- شاید آن به تدریج در جاهای دیگر معروف شود.

بیشتر بخوانید
Iced Constantine Coffee قهوه سرد کنستانتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)