پیمانه قهوه چقدر بزرگ است؟ هر آنچه دراین‌باره باید بدانید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
پیمانه قهوه چقدر بزرگ است؟ هر آنچه دراین‌باره باید بدانید

پیمانه قهوه چقدر بزرگ است؟ هر آنچه دراین‌باره باید بدانید

 هیچ‌چیز ناامیدکننده‌تر از یک دستور تهیه‌ی ناقص وجود ندارد. اگر با یک دستور تهیه‌ی خاص آشنایی ندارید و تجربه قضاوت در مورد بهترین کار برای انجام را ندارید، عباراتی مانند “مقدار کمی-” یا ” آن‌قدر بپزید تا آماده شود” می‌توانند خشمگین کننده باشند. چرا آنها نمی‌گویند دقیقاً چه مقدار نیاز است؟

پیمانه قهوه
پیمانه قهوه

ناامیدی مشابه ای می‌تواند در مواقعی که تازه شروع به تهیه و نوشیدن قهوه کرده‌اید و سعی می‌کنید با تغییر میزان قهوه مصرفی فنجان روزانه خود را بهبود ببخشید ، ایجاد شود. اغلب اوقات، دستورالعمل‌های قهوه نشان می‌دهد که شما باید “یک پیمانه” قهوه استفاده کنید. آخرین باری که بررسی کردیم، “یک پیمانه” واحد اندازه‌گیری دقیقی نیست و می‌تواند معانی بسیاری داشته باشد. در این مقاله، ما قصد داریم معنی دقیق “یک پیمانه” قهوه را به شما توضیح دهیم و برخی از روش‌های محفوظ از خطا و شکست را به شما ارائه دهیم تا مطمئن شوید از مقدار مناسب قهوه در نوشیدنی خود استفاده می‌کنید.

پیمانه‌ی قهوه چیست؟

اگر سعی کرده‌اید دستورالعمل‌های قهوه را به‌صورت آنلاین بخوانید، احتمالاً با عبارت “یک پیمانه‌ی عادی قهوه” مواجه شده‌اید. بدون دانش قبلی، نمی‌توان دانست که یک پیمانه درواقع چقدر قهوه است. برخی از قهوه‌ها یک پیمانه مخصوص در بسته‌بندی خود دارند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که هر بسته از هر مارک پیمانه‌ای یک اندازه و یکسان داشته باشد.

اگر به‌طورمعمول از پیمانه‌ی یک مارک خاص قهوه برای نوشیدنی‌های خود استفاده می‌کنید، یک روش آسان برای شفاف‌سازی امور این است که اندازه پیمانه‌ی  خود را با یک فنجان مخصوص اندازه‌گیری [2]اندازه بگیرید. بیشتر پیمانه‌های قهوه برابر دو قاشق غذاخوری استاندارد هستند، اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید باید برابر دو قاشق غذاخوری باشند. ما با پیمانه‌هایی مواجه شدیم که یک قاشق غذاخوری، دو و نیم قاشق غذاخوری و حتی یکی از آنها هفت گرم بود.

بیشتر بخوانید
تفاوت انواع قهوه در چیست؟
پیمانه قهوه
پیمانه قهوه

بهترین روش برای تشخیص میزان موردنیاز قهوه، اندازه‌گیری آن با استفاده از ترازوی آشپزخانه است. استفاده از ترازو هرگونه ابهام را برطرف می‌کند و تضمین می‌کند هر بار که نوشیدنی خود را دم می‌کنید دقیقاً همان مقدار قهوه را مصرف می‌کنید. علاوه بر این، اگر شروع به خرید دانه‌های قهوه‌ی آسیاب نشده کنید، متوجه می‌شوید که دانه‌های مختلف اندازه‌های مختلفی دارند، به این معنی که یک پیمانه  – یا حتی یک قاشق غذاخوری – از یک نوع دانه قهوه ، به‌اندازه قهوه دیگر نیست. اگر در تهیه قهوه‌ی بهتر جدی هستید، یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌توانید انجام دهید خرید یک ترازوی آشپزخانه است.

یک مزیت مهم دیگر در اندازه‌گیری وزن آب و دانه‌های قهوه مقیاس‌پذیری است. بگذارید بگوییم شما برای دم کردن یک فنجان قهوه معمولاً از یک پیمانه قهوه و تقریباً ۲۴۰ میلی‌لیتر آب استفاده می‌کنید. اگر دوستی دارید و می‌خواهید دو فنجان درست کنید ، ممکن است به‌راحتی بتوانید همه‌چیز را دو برابر کنید، اما اگر سه نفر قهوه بخواهند چه می‌کنید؟ پنج نفر چطور؟ ناگهان سخت‌تر می‌شود. به‌عنوان‌مثال تخمین یک پیمانه ، دشوار است و مستعد عدم دقت و درنتیجه افت کیفیت قهوه است. اگر به‌جای آن از ترازو استفاده کنید، می‌توانید به‌راحتی دستور موردعلاقه خود را متناسب با هر تعداد فنجانی که دوست دارید تنظیم کنید.

نتیجه‌گیری

پیمانه یک روش مبهم و منسوخ برای اندازه‌گیری قهوه است، و نتایج شما هرچه زودتر از استفاده از آنها دور شوید، بهبود می‌یابد. اگر ترجیح می‌دهید از پیمانه استفاده کنید، توصیه می‌کنیم حداقل آن را اندازه بگیرید تا بتوانید قهوه خود را حتی در صورت نداشتن پیمانه تهیه کنید.

بیشتر بخوانید
استفاده از قارچ کش برای درمان زَنگ برگ قهوه

اندازه‌گیری وزن قهوه با ترازو بسیار ساده‌تر از استفاده از یک فنجان اندازه‌گیری یا پیمانه است و اگر شروع به استفاده از دانه‌های قهوه‌ی آسیاب نشده کنید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. استفاده از ترازو روشی بدون ابهام، قابل تکرار و به‌راحتی مقیاس‌پذیر است. در طولانی‌مدت باعث صرفه‌جویی در وقت شما و همچنین ثبات قهوه شما می‌شود.

[1] recipe

[2] Measuring cup

[3] Kitchen scale

[4]Scalability

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)