چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم؟

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم؟

چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم؟

قهوه زمانی که تازه باشد طعم خوبی دارد. پس چگونه می توانید آنرا در خانه طوری نگه دارید که همیشه تازه بماند

نکات و ترفند های زیادی هستد اما برخی از آنها بیش از آنکه مفید باشند آسیب می زنند. مطلب را بخوانید تا متوجه شوید که چرا ما نیاز است قهوه را به درستی نگهداری کنیم. چگونه شما می توانید این کار را در خانه انجام دهید و نکاتی مهم برای اینکه بهترین قهوه را بدست آورید.

چرا نگهداری قهوه مهم است ؟

سیب زمینی ها در کابینت های خشک و تاریک نگهداری می شوند و پنیر ها در یخچال حفظ می شوند. قوانین معروف بسیاری وجود دارد که در مورد این است که چگونه غذاهای مورد علاقه را در خانه تازه نگه داریم.

این دقیقا برای نوشیدنی مورد علاقه ی صبح ها یعنی قهوه هم مطلوب است. اگر این به درستی نگه داری نشود ، بهترین طعم خود را از دست می دهد. دانیل هربرت[1] ، قهرمان مسابقات جهانی چشیدن قهوه سال 2019 ، که در ایرلند زندگی می کند می گوید که قهوه تاریخ انقضا ندارد اما به معنی این نیست که شما را مریض نمی کند.

چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم
چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم

اگر این خبر خوبی است ، اما قهوه های قدیمی دیگر بهترین چیز برای استفاده نخواهند بود. قهوه یک غذا است و مانند همه ی غذاها با اکسیژن واکنش نشان می دهد و در طی زمان مانده و بیات می شود. دانیل به من می گوید که قهوه قرار است تازگی و طعم و عطر خود را از دست دهد.

 

طعم ها و بوها آن چیزی هستند که قهوه را خوشمزه می کنند. پس ، وقتی که این کاستی ها به دلیل مواجه با اکسیژن است ، شما می توانید یک فنجان کمتر لذت بخش بنوشید. با این حال ، وقتی که به درستی نگهداری شوند ، شما می توانید به محافظت از تازگی قهوه کمک کنید و همچنین طعم آنرا برای مدت طولانی تری بهتر کنید.

چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم

ما همه ی مراحل را جمع کرده ایم تا تضمین کنیم که شما قهوه را به بهترین راه ممکن در خانه نگهداری کنیم.

  1. تاریخ برشته شدن را بررسی کنید.

شما نباید غذای مانده بخرید پس مطمئن شوید که تاریخ برشته شدن قهوه را بررسی می کنید. این اولین قدم در تازه نگه داشتن قهوه در خانه است.

داینل به من گفت که این شدیدا توصیه می شود که قهوه تا جای ممکن تازه باشد قهوه طعم و عطر خود را در طی زمان از دست می دهد پس بهتر است که دم کردن یک فنجان قهوه را با دانه های تازه ی قهوه انجام دهید.

دانیل می گوید که سعی کنید در ذهن این مطلب را داشته باشید که قهوه نیاز است که گاززدایی شود پس شما نیاز خواهید داشت که آنرا از چهار تا هفت روز بعد از برشته شدن بگذارید تا گاز زدایی شود. در طی فرایند برشته کردن ، گازهای مختلفی درون دانه است که شامل کربن دی اکسید می باشد. این کربن دی اکسید به آزاد شدن از دانه بعد از برشته شدن ادامه می دهد فرایندی که گاززدایی نامیده می شود.

بیشتر بخوانید
قهوه سبز چیست؟ و چگونه تهیه می شود (بخش نخست)
تاریخ برشته شدن
تاریخ برشته شدن

اگر شما یک قهوه ی فیلتری را دم می کنید ، شما نیاز است که از قهوه ی خود برای چند روز بعد از تاریخ برشته شدن استفاده کنید. اگر شما یک اسپرسو را دم می کنید ، این پیشنهاد می شود که حداقل هفت روز صبر کنند. اگر نه ، گازها در دانه می تواند از ورود آب جلوگیری کند و در عصاره گیری اختلال ایجاد می کند که می تواند منجر به یک کهنه شدن و طعم بد شود.

نگه داری روستر قهوه :چگونه و چه زمانی دستگاه روستر قهوه خود را تمیز کنید

مقالات مشابه

برشته کننده قهوه سرمایه گذاری اصلی (و معمولا گران ترین) هر کسب و کار رُستِری است. بنابراین، دلیل خوبی وجود دارد که بخواهید آن را در شرایط بهینه حفظ کنید. انجام چنین کاری نه تنها طول عمر آن را افزایش می دهد بلکه به معنای قهوه ای تمیزتر و خوش طعم تر است (در حالی که خطر خراب شدن یا آتش را کاهش می دهد).

پس کی شما باید قهوه را بنوشید؟ دانیل به من می گوید که قهوه بهتر است تا یک ماه بعد از برشته شدن مصرف شود. این به معنی این نیست که شما نمی توانید قهوه را بعد از یک ماه بعد از تاریخ برشته شدن مصرف کنید. این فقط توصیه م شود که اگر شما بهترین طعم قهوه را می خواهید.

  1. تماس با اکسیژن را کاهش دهید

تماس با هوا ، بویژه با اکسیژن، قهوه را سریع تر مانده می کند. پس ، کاهش تماس ، یک راه آسان برای بهبود این است که چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنند.

چگونه شما می توانید این کار را از خانه انجام دهید؟ نیسان آگا  قهرمان باریستای ترکی 2016 ، 2017 و 2019 که در ترکیه است به من گفت من معمولا قهوه هایم را در بسته بندی اصلی آنها نگه می دارم اگر یک قفل زیپی داشته باشد. درغیر اینصورت، این را برای یک بسته بندی دیگر عوض می کنم.

یک قفل زیپی از ورود اکسیژن به درون بسته جلوگیری می کند. اگر شما قهوه را در کیف اصلی خود با یک قفل زیپ دارد نگه دارید یا آنرا به یک کیسه ی دیگر منقل کنید ، سعی کنید تا جایی که می شود هوا داخل آن نباشد. این کار باعث می شود که هوای کمتری با قهوه درون کیسه واکنش دهد.

نگهداری قهوه
نگهداری قهوه

دانیل همچنین پیشنهاد می دهد که با استفاده از یک دستگاه تخلیه بسته بندی ، هوای داخل کیسه ی قهوه را تخلیه کنید. اینها کاملا هوا را از داخل بسته حذف می کنند و هیچ هوایی داخل نمی ماند. فقط به یاد داشته باشید که قهوه باید در ظرف های تیره نگهداری شود تا در نتیجه نور خورشید با دانه واکنش دهد.

  1. قهوه ی خود را در یک مکان درست نگهداری کنید.

رطوبت ، نور و گرما همگی موجب این می شوند که قهوه مانده و بیات شود. پس ، قهوه نیاز است که در یک جای خشک ، خنک و تاریک نگهداری شود.

بیشتر بخوانید
چگونه دانه های قهوه را برشته کنیم ( 4 گزینه برشته کردن برای نتایجی یکپارچه)

این می تواند یک کشو یا یک انبار ظروف باشد اگر شما داشته باشید. مطمئن شوید که این فضا باید به شکل ایده آل از یک منبع گرما مانند یک اجاق گاز دور باشد.

رفع اشکال 10 مورد از رایج ترین اشکلات دستگاه های اسپرسو

مقالات مشابه

دستگاه های اسپرسو برخی اوقات نیازمند توجه هستند. برای همه ما گاها اتفاق افتاده است که دستگاه های اسپرسومان عملکرد متفاوتی داشته اند. ممکن است طعم قهوه تان کمی نامناسب باشد، دستگاه تان صداهای عجیبی بدهد یا شاید به طور کامل از کار بیافتد.

نیسان به من گفت ، من قهوه را از ادویه جات و هر چیزی که بو دارد دور نگه می دارم چرا که قهوه بقدری قوی است که رایحه ی هرچیزی را جذب می کند. قهوه رطوب گیر است به این معنی که هر چیزی را در محیط جذب می کند. که شامل اکسیژن ، عطرها ، و رطوبت است. بهتر است که آنرا از هر غذایی با بوهای قوی دور نگه داریم یا از یک محیطی که پر از رایحه ها است.

  1. قهوه ی کمتر بخرید و آنرا خودتان آسیاب کنید.

زمانی که قهوه می خرید ، چیزهایی است که شما می توانید انجام دهید که نگهداری شما از قهوه و تازگی اش در خانه را بهبود می بخشد.

بهبود ذخیره ی قهوه می تواند همچنین بر اساس اینکه چه نوع قهوه ای شما می خرید و چقدر شما می خرید است.

دانه های قهوه می توانند بهتر از حالت قهوه آسیاب شده نگهداری شوند.  که بسیار سریع تر بیات می شود. آسیاب کردن ؛ سطح دانه را افزایش می دهد که در نهایت نسبت واکنش با اکسیژن را سرعت می بخشد.  دانیل می گوید ، اگر شما می خواهید که قهوه را تا زمانی که ممکن است نگه دارید ، شما باید دانه  ی کامل را بخرید و سپس آنرا تازه تازه آسیاب کنید.

خریدن کیسه های بزرگتر قهوه همچنین به این معنی است که قهوه ی تازه بی آنکه برای مدت طولانی استفاده شود می ماند که منجر به قهوه ی مانده می شود. اریک اسکایر[2] ، که مدیریت تری کرانز در ایندیانا را بر عهده داشت ، به من گفت ، فقط مقدار کمی را دم دست نگه دارید ، مقداری که می خواهید در یک هفته مصرف کنید.

بیشتر بخوانید
قهوه ساز های مسافرتی:10 دستگاه قهوه ساز مسافرتی برای عاشقان سفر و قهوه

اگر امکان خرید کیسه های کوچکتر را بصورت منظم ندارید ، بهتر است که به قانون نگهداری قهوه در مکان های تیره و خشک و خنک پایبند باشید و خودتان آنرا اگر ممکن است آسیاب کنید.

افسانه های نگهداری قهوه : افشا گری

شما ممکن است نکات و ترفند هایی را ببینید که در مورد این است که چطور قهوه را تازه نگه داشت. اما همه ی آنها کاملا درست نیستند. ما برخی از این افسانه ها را در مورد نگهداری قهوه افشا می کنیم تا شما بتوانید در مورد اینکه قهوه ی شما واقعا تازه است اعتماد به نفس داشته باشید.

نگه داری قهوه در یخچال در یک ظرف شیشه ای در بسته
نگه داری قهوه در یخچال در یک ظرف شیشه ای در بسته

نگه داشتن قهوه در یخچال

قهوه متخلل است و عطر و بوها را جذب می کند. یخچال پر از بوهای مختلف از غذاهای متنوع است که درون آنجا نگهداری می شوند. اریک به من گفت که نگه داشتن قهوه  در یخچال باعث می شود که قهوه مانند جوش شیرین عمل کند یعنی که اینکه تمام بوهای اطراف جذب می کند.  در یخچال رطوبت زیادی وجود دارد که می تواند منجر به این شود که قهوه سریع تر بیات شود چرا که دانه ی قهوه با رطوبت واکنش می دهد.

نگه داشتن قهوه در فریزر

دانیل توضیح می دهد که شما می توانید قهوه را در فریزر نگه دارید. با این حال ، او می گوید که این بسیار مهم است که هوای داخل کیسه ی قهوه را خارج کنید و سپس آنرا فریز کنید. اجازه ندهید که هوا با قهوه تماس داشته باشد ، چرا که باعث می شود قهوه رطوبت و رایحه ی آنها را جذب کند.  قهوه نباید مستقیما در فریزر برای ذخیره نگه داشته شود. اگر شما هوا را از داخل آن حذف نکنید ، قهوه در خطر جذب محتوای رطوبت بالا و بوهای احتمالی از درون فریزر است.

طرز نگه داری قهوه در یخچال یا فریزر
طرز نگه داری قهوه در یخچال یا فریزر

نگهداری قهوه در خانه می تواند ساده و موثر باشد و وقتی درست انجام شود ، این به معنی استفاده ی حداکثری از قهوه ای است که شما خریدید. مهم است به یاد داشته باشیم که قهوه یک غذا است و همانطوری که باید مانند سایر خوراکی ها با آن رفتار کنید. و مطمئن شوید که تازه می ماند و می توان به شکل کامل از آن لذت برد. خودتان را یک امتحان کنید و ببینید که آیا می تواند راه های نگهداری قهوه می تواند تفاوتی در دم کردن روزانه ی آن ایجاد کند.

[1] . Daniel Hobart

[2] Eric Squires

چرا آب معدنی همراه اسپرسو سرو می شود؟

مقالات مشابه

بهترین قهوه چی ها یک لیوان آب معدنی را به همراه اسپرسو سرو می کنند. این مسئله در ایتالیا اگر اسپرسو سفارش داده باشید بسیار معمول است اما بسیاری از طرفداران اسپرسو چرایی آن را نمی دانند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)