چگونه بیشترین بهره وری را از دوره آموزشی باریستای‌تان داشته باشید؟

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
آموزش باریستا

چگونه بیشترین بهره وری را از دوره آموزشی باریستای‌تان داشته باشید؟

آموزش باریستا می‌تواند به شما یا کارکنان‌تان کمک کند که، توانایی‌های دم کردن قهوه، خدمات مشتری خود را بهبود ببخشید، شاهد پیشرفت‌های شغلی باشید، و حتی مسیرهای جدیدی را در این صعنت  امتحان کنید. این کار می‌تواند برای هر دوی باریستا و کافی شاپ ارزشمند باشد.

اما اگر تمایل دارید آموزش ببینید، بی شک حداکثر بهره وری را از این فرصت می‌خواهید. من با تیم استراک، مدیر Coffee Operations در Servest Food Co.، که یک مربی  با مدرک SCA، کیو گریدر،  و  توسعه دهنده ماژول دم آوری قهوه SCA Brewing است ملاقات کردم. او حدود 5000 نفر را در 9 سال گذشته آموزش داده است و پذیرفت که تخصصش را با ما در میان بگذارد.

چرا آموزش؟

تیم می‌گوید: یک باریستای خوب بودن به معنای داشتن مهارت در کار با قهوه است. اما واضح است که هیچکس  با مهارت ریختن  یک لاته آرت فوق العاده  یا دم  کردن قهوه‌های  کاملا  یکنواخت  به دنیا  نمی‌آید. این کار به آموزش، تمرین، و تعهد نیاز دارد.

یک باریستای خوب باید بتواند استانداردهای صنعت قهوه تخصصی را درک کند. آنها باید در مورد عصاره گیری، روش‌های دم کردن، نگه داری از تجهیزات، و غیره بدانند.

یک باریستای به خوبی آموزش دیده می‌تواند همه این کارها و بیشتر را انجام دهد. آنها فروش را بهبود خواهند بخشید؛ همانطور که تیم می‌گوید، “مردم میخواهند از مردم خرید کنند. خرید کردن از یک فرد ماهر، آگاه و پرشور فقط به تجربه کلی آنها می‌افزاید… چرا مردم برای خرید دوباره بر نگردند؟”

آنها به کارکنان دیگر نیز انگیره خواهند داد. تیم توضیح می‌دهد: “زمانی که یک باریستا آموزش دید، یک تعهد درونی برای سرو با کیفیت هر فنجان قهوه وجود دارد… همانطور که مهارت درونی سازی شده و باریستای آموزش دیده با مثال هدایت می‌شود… دیگر اعضای تیم نیز متوجه خواهند شد و یا این رفتار را تقلید می‌کنند یا به سمت دیگر مشاغل خواهند رفت.”

و آنها ارتباطاتی ارزشمند با افرادی با استعداد کسب کرده اند که آنها را بیشتر در شغل‌شان و دانش قهوه پیش خواهد برد – همانطور که تیم به من می‌گوید، “باریستاها می‌خواهند متعلق به جایی باشند و یک جامعه جهانی قهوه وجود دارد… ]رویداد‌های آموزشی [ که همه ما را  به هم نزدیک تر  می‌کنند… چه رو در رو و  یا از طریق رسانه‌های اجتماعی.

آموزش برای کسی است که برای بهتر تلاش می‌کند. تیم می‌گوید، “من فکر می‌کنم آموزش توسط کسانی که به دنبال پیشرفت شخصی هستند هدایت می‌شود”. و در انتها، باریستاهای توانا و خوب آموزش دیده فقط قهوه را بهتر درست نمی‌کنند. بلکه هر جنبه از شغلشان را نیز بهتر انجام می‌دهند.

بنابرین، بیایید ببینیم چطور بهترین بهره وری را از فرصت‌های آموزشی داشته باشیم.

با ذهنیت درست وارد شوید

تصمیم به آموزش دیدن اولین قدم در پیشرفت است. در واقع، تیم به من می‌گوید، “این بدان معنی است که نصف راه را با اشتیاق‌تان برای یادگیری بیشتر رفته اید.”

البته، ممکن است نخواهید در دوره ای آموزشی شرکت کنید. شاید کارفرمای شما برای‌تان تصمیم می‌گیرد. اما هنوز شما حق انتخاب دارید: آیا می‌خواهید در دوره آموزشی شرکت کنید چون مجبور هستید؟ یا با ذهن باز و اشتیاق برای یادگیری  می‌خواهید در آن شرکت کنید؟ برای این  که از مزایای ورکشاپ‌ها بهره  ببرید  به دومی ‌نیاز دارید.

و به یاد داشته باشید که هرچیزی که در مورد قهوه یاد می‌گیرید کاربردی است، حتی اگر نیاز نباشد هر روز آن را به کار ببرید. کاپینگ را یاد بگیرید: مهارتی که برای روسترها، تولیدکنندگان، و خریداران قهوه ضروری است. از سوی دیگر باریستاها، به ندرت به سمت یادگیری کاپینگ قهوه می‌روند. با این حال یادگیری و تصحیح این مهارت به باریستاها کمک خواهد کرد که قهوه ای که دم می‌کنند را بهتر بشناسند. همانطور که تیم می‌گوید: “درک همه متغیرها و نقش آنها در درست کردن یک نوشیدنی با طعمی ‌عالی حیاتی است.” کاپینگ به باریستاها مهارتی مورد نیاز برای قهوه ای با مزه بهتر، ارزیابی آن، و حتی عیب یابی آن زمانی که مشکلی وجود دارد می‌دهد.

در مورد همه چیز سوال بپرسید

وقتی در دوره ای آموزشی شرکت می‌کنید، داریم خودمان را به چالش می‌گذاریم. اما علاوه بر این ما باید فرضیه‌ها، “دانش مشترک” و “قواعد” قهوه را نیز به چالش بکشیم.

ما شما را به بحث با مربی‌تان تشویق نمی‌کنیم. بلکه همانطور که تیم می‌گوید، “کنجکاو ، دارای ذهنی باز باشید و هرچه که به شما گفته شد را قبول نکنید.”

او به من می‌گوید که او از دانش آموزانش می‌خواهد با قهوه بازی و آزمایش کنند و خودشان جواب‌ها را بیابند. البته، دانش قدرت است، اما تمرین شما را استاد می‌کند – و همانطور که تیم می‌گوید “هیچکس با یافته‌های خودش مشاجره نمی‌کند.

با پایان یافتن آموزش یادگیری را متوقف نکنید

یافتن دوره درست مهم است، اما فکر نکنید که آموزش در اتاق ورکشاپ شروع شده و همانجا به پایان می‌رسد. تیم می‌گوید، “آموزش یک چیز مداوم است و نیاز به حفظ، حمایت، تجدید دارد و سپس باید ادامه داده شود.”

این به معنی بررسی آنچه که آموخته اید، تمرین کرده اید، شرکت در جلسات اضافی آموزشی و – احتمالا از همه مهمتر – بهره بردن از هر فرصت آموزشی در دسترس‌تان قرار دارد است. صنعت قهوه تخصصی بطور مداوم در حال نوآوری است، پس با آن رشد کنید. آخرین کتاب‌ها و پست‌های وبلاگی رهبران صنعتی را بخوانید. در رویدادها شرکت کنید. آزمایشات خودتان را انجام دهید، یاد داشت بردارید و نتایج را مقایسه کنید.

همانطور که تیم به من می‌گوید،  “موارد زیادی در اینترنت  و رسانه‌های اجتماعی،  و همینطور رویدادها وجود دارد: دنیای قهوه، EXPO در ایالات متحده آمریکا، Coex در آسیا، و البته مسابقات جهانی باریستا.

آموزش جامعه قهوه را با هدف تعالی گرد هم می‌آورد. ما این دوره‌ها را از اشتیاق قهوه  و سرویس با کیفیت انجام می‌دهیم.

و آموزش تنها برای رسیدن به  این اهداف  به ما کمک نمی‌کند.  بلکه ما را برای انجام دادن  آنها نیز تشویق می‌کند. همانطور که تیم به من می‌گوید،  “باریستاهای  بهتر آموزش  دیده قهوه با کیفیت تری  نیز درست می‌کنند… نه به این خاطر که به آنها گفته شده، بلکه به این دلیل می‌خواهند.”

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)