تاریخچه قهوه گلوریا جینز

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
تاریخچه قهوه گلوریا جینز

تاریخچه قهوه گلوریا جینز

قهوه گلوریا جینز حدود بیست سال قبل در استرالیا، با هدف سرو بهترین قهوه کشور تاسیس شد. ما اکنون بیش از 400 کافی شاپ داریم که در هر ایالت و منطقه در استرالیا وجود دارد و همچنان فضا برای تعداد بیشتر نیز وجود دارد!

قهوه گلوریا جینز در استرالیا

نبی صالح، تاجر استرالیایی، عاشق و متخصص قهوه، با همراه شریک تجاری اش پیتر اروین گرد هم آمدند تا قهوه ‌ویژه، گلوریا جینز را به استرالیا بیاورند.

در 1996، اولین فروشگاه استرالیایی قهوه گلوریا جینز در میراندا، سیدنی افتتاح شد.

تا 2004 گلوریا جینز بیش از 200 کافی شاپ در استرالیا باز کرد و به برندی ملی تبدیل شد که در هر ایالت و منطقه استرالیا حضور داست. با موفقی در خانه، نبی و پیتر تصمیم گرفتند گلوریا جینز را به برندی جهانی بدل کنند.

با هدف آوردن قهوه ویژه‌شان به دنیا، نبی و پیتر در 2004 به آمریکا برگشتند، تا حقوق تجاری سازی بین المللی برای کشورهای خارج از آمریکا و پورتوریکو را بخرند، و Gloria Jean’s Coffees International Pty Ltd  را راه‌اندازی کنند.

5 سال بعد، در اوایل سال 2009، داستان جهانی، زمانی که Gloria Jean’s Coffees International Pty Ltd مذاکرات برای خرید فروش Gloria Jean’s Coffees U.S و عملیات فرانچایز از صاحب آمریکایی را نهایی کرد به پایان رسید.

امروزه، با داشتن کافی شاپ هایی در 39 بازار در سراسر جهان، چیزهای زیادی در کسب و کار ما به جز یک چیز تغییر کرده است: اشتیاق مان برای قهوه عالی، و تعهدمان برای انجام کار با تمام وجود، آرزوی بی قید و شرط مان برای محبوب ترین شرکت قهوه دنیا بودن.

نبی صالح بنیانگذار گلوریا جینزچشم انداز گلوریا جینز

تبدیل شدن به محبوب ترین و مورد احترام ترین شرکت قهوه در دنیا.

ما می‌خواهیم محبوب ترین و محترم ترین شرکت قهوه در دنیا باشیم، و ما برای هدف مان در سرو با کیفیت ترین قهوه خستگی ناپذیر هستیم، و در همین حال سعی می‌کنیم مهمانان مان  با ورود به کافی شاپ های ما احساس کنند دارند به خانه می‌روند.

ماموریت ما

گلوریا جینز کافی متعهد به ساخت یک خانواده متحد که همواره با کیفیت ترین قهوه‌ها را سرو می‌کند و در فضای پر جنب و جوش فروشگاه خدمات شخصی سازی شده و برجسته ای ارائه می‌دهد.

تصویری از شعبه های گلوریا جینز

تصویری از شعبه های گلوریا جینز

ارزش‌های ما

چهار ارزش ما چیزی که هستیم، و رویکرد ما نسبت به هرچیزی که انجام می‌دهیم را نشان می‌دهد.

این ارزش‌ها چیزی نیستند که در طول زمان، شرایط و یا شخص به شخص تغییر کنند، بلکه آنها پایه و اساس فرهنگ شرکت ما هستند.

با حفظ این ارزش‌های اصلی، صرف نظر از اینکه شرکت چقدر بزرگ می‌شود. ما می‌توانیم چیزی که همیشه در ورد برند ما ویژه بوده است را حفظ کنیم.

  • مشارکت براساس یکپارچگی و اعتماد
  • تعهد به برتری و نوآوری
  • فرهنگ شادی و اشتیاق
  • ایجاد و تغییر زندگی‌ها

گلوریا جینز کافی یک شرکت کافی شاپ  نه ای فرانچایز ویژه است  که بیش از 1000 کافی شاپ در 39 بازار در سراسر دنیا دارد، که بیش از 460 تای آنها در استرالیا قرار گرفته است. در 2014 گلرویا جینز توسط Retail Food Group با قیمت 163.5 میلیون خریداری شد.

شرکت قهوه گلوریا جینز

شرکت قهوه گلوریا جینز

تاریخچه

قهوه گلوریا جینز در سال 1979 در کتکو، شیکاگو ایالات متحده تاسیس شد. شرکت با یک فروشگاه قهوه و هدیه کوچک در شیکاگو ایالات متحده شروع به کار کرد که الان بیش 50 شعبه در ایالات متحده دارد. در سال 1995، نبی صالح و پیتر اروین، مدیر سابق آژانس تبلیغاتی DDB Needham، برای بازدید از برند گلوریا جینز به ایالات متحده رفتند. صالح و اروین فرصت‌هایی مناسبی برای این برند استرالیا شناسایی کردند، و حقوق مجوز بین المللی آن را از Diedrich Coffee, Inc خریدند.

صالح و اروین Jireh International Pty Ltd را تاسیس کردند (که به عنوان گلوریا جینز کافی فعالیت می‌کند)، شرکت حق فرانچایز گلوریا جینز کافیز در استرالیا را دارد، و حقوق تجاری سازی برای همه کشورها به جز ایالات متحده و پورتوریکو را نیز از Diedrich Coffe, inc خریده است. در اواخر 1996، Jireh International Pty Ltd اولین فروشگاه قهوه گلوریا جینز را در میراندا، سیدنی، و دو هفته بعد فروشگاه دیگر در است گاردن، دوباره در سیدنی افتتاح کرد.

در اوایل 1998، گلوریا جینز کافی استرالیا اولین فروشگاهش را فرانچایز کرد و طی شش سال 185 فروشگاه که به وسیله بیش از 100 فرانچایز تعلق داشت و مدیریت می‌شد باز کرد. در 2003، یک فرانچایز، ACT و NT، در داروینن باز شد، که بعد از آن برند در تمام ایالات استرالیا موجود شد. Jireh International Pty Ltd  یک همکاری فروش آمریکای شمالی با Praise International North America, Inc تشکیل داد و تا 14 ژوئن 2009، در 13 ایالات کافی شاپ مختص به خود دارد. حقوق آمریکای شمالی توسط Diedrich Coffee همکاری فروش آمریکایی  شرکت هلدینگ استرالیایی فروخته شد. در 2013 گلرویا جینز، گلوریا جینز برای خرید توسط کمپانی سنگاپوری “Yellow Pages Singapore” با قیمت 35.6 میلیون دلار در نظر گرفته شده بود. این شرکت از خرید انصراف داد و گلرویا جینز به Australian Retail Food Group فروخته شد.

حکمرانی شرکتی

مدل کسب و کار شرکت مشابه با بسیاری از فست فود‌های زنجیره ای یک سیستم فرانچایز است، صاحبان فرانچایز هزینه‌های فرانچایز و حق امتیاز  در فروش‌شان و همچین هزینه‌های عملیاتی را پرداخت می‌کنند. هیات مدیره سازمان شامل، نبی صالح به عنوان ریاست، و مدیران جان دوایت، پیتر ایروین، اندرو تایندیل است.

گلوریا جینز

گلوریا جینز

بشر دوستی‌‌

در استرالیا گلوریا جینز کافی برای موسسات خیریه متفاوتی از جمله خیریه کودکان R U OK?، و ارتش رستگاری پول جمع کرده است. علاوه بر تأمین مالی سازمان‌های خیریه، آنها همچنین از دیگر سازمان‌های مسیحی مانند Family First ، لابی مسیحیت استرالیا، وزارتخانه رحمت، رقابت و امید مسیح، 103.2 رادیوی مسیحی را نیز حمایت کرده اند. در اواسط سال 2009، Gloria Jean’s Coffees International یک موسسه خیریه GJCI، بنیاد “Wirh Heart” برای حمایت از سازمان‌های بین المللی خیریه، از جمله Charity and Opportunity International تشکیل داد.

مخالفت‌ها

میزان قند و چربی

در سال 2009، گلوریا جینز به خاطر میزان قند و چربی برخی محصولاتش مورد انتقاد قرار گرفت. آنالیز یک   “Gloria Jeans Mocha Chiller Coco Loco” معمولی نشان داد که حاوی 95.5 گرم قند است که 106 درصد از مصرف روزانه توصیه شده یک فرد بالغ می‌شود. آنها همچنین به دلیل عدم ارائه اطلاعات تغذیه ای به مشتریان خود مورد انتقاد قرار گرفتند. گلوریا جینز در حال حاضر اطلاعات تغذیه و مواد تشکیل دهنده را ارائه می‌دهد.

تامین قهوه

در آوریل 2010، شرکت مادر گلوریا جینز، Jireh International، متهم به شکستن یک توافقنامه سرمایه گذاری مشترک با تامین کننده قهوه کوچک آمریکایی، Western Export Services شد. این موضوع در اکتبر 2011 در دادگاه عالی حل و فصل شد و تقاضای تجدید نظر Western Export Services رد شد.

حمایت مالی از لابی مسیحی استرالیا

در نوامبر 2010، گلوریا ژان در انتخابات فدرال استرالیا، به مبلغ 30،000 دلار به لابی مسیحی استرالیا (ACL) اهدا کرد. این کمک مالی و پیوند گلوریا جینز با کلیسای هیلزونگ پروتستان منجر به تحریم ملی فروشگاه‌های آن شد. کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی برای حمایت از تحریم در فیس بوک و یک عریضه در Change.org، هزاران حمایت کننده به دنبال داشت. به عنوان نتیجه مستقیم این کمک مالی، بنیاد بهداشت روان جوانان Headspace، به عنوان یک همکار از کمپین  آگاهی دهی خودکشی RU OK، که گلوریا جینز یکی از حامیان اصلی آن بود خارج شد. گلوریا جینز در 11 ژوئن 2012 بیانیه ای را منتشر کرد که بیان می‌کرد: “این کمک مالی یک بار بود “. گلوریا جینز و ACL هر دو ادعا می‌کنند که این پول به عنوان تبلیغات ارائه شده است.

عدم پرداخت دستمزد کافی

در فوریه 2014، فرانچایز گلوریا جینز در حومه ملبورن کالفید، پس از اینکه بررسی Fair Work Ombudsman نشان داد به 22 کارگر دست مزدی به اندازه 8 دلار در ساعت (یا چیزی در حدود نصف حداقل دست مزد) پرداخت شده است، 110 هزار جریمه شد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)