راهنمای کافی شاپ داران : چقدر باید به باریستای خود بپردازید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
راهنمای کافی شاپ داران : چقدر باید به باریستای خود بپردازید

راهنمای کافی شاپ داران : چقدر باید به باریستای خود بپردازید

باریستا ها بخش لازم موفقیت یا ناکامی کافی شاپ شما هستند و دستمزد آنها احتمالا بخش بزرگی از هزینه های کسب و کار شما را تشکیل می دهند. اما چگونه میزان مبلغ منصفانه پرداختی برای یک باریستا را تعیین می کنید؟
چه در حال بازگشایی یک کافی شاپ جدید باشید، به فکر استخدام کارمندان بیشتر برای یک کافی شاپ باشید یا تنها بخواهید مطمئن شوید که مبلغ مناسبی را می پردازید، فاکتورهای مهمی وجود دارند که باید بررسی کنید. برای انکه متوجه شوید چه میزان باید به یک باریستا پرداخت کنید به خواندن ادامه دهید.

 

یک باریستا طرح لاته را درست می کند
یک باریستا طرح لاته را درست می کند

 

هزینه های باریستا خود را بدانید

پیش از تصمیم گیری در مورد میزان مبلغ پرداختی به کارمندان خود، باید به کل کسب و کار خود نگاه کرده و سود پیش بینی شده را مشخص کنید. سپس باید در مورد قوانین محلی مربوط به حداقل دستمزد ، ساعات اجباری کار به ازای هر شیفت، مسئولیت های خود از لحاظ حقوق مرخصی استعلاجی، تعطیلات و هر گونه پرداخت الزامی از لحاظ قانونی را آگاهی پیدا کنید. این مسئله به شما کمک می کند تا بودجه تقریبی لازم برای منابع انسانی را مشخص کنید.
یک کسب و کار موفق، کسب و کاری است که بتواند دستمزد کارمندان خود را پرداخت کرده و همچنان سود دهی داشته باشد. در بسیاری از مکان ها، حداقل دستمزد زیر درآمد زندگی است و باریستا ها معمولا دستمزد کمی دریافت می کنند. اگر تنها می توانید در هنگام پرداخت حداقل دستمزد به باریستا سود کنید، باید برنامه کسب و کار خود را بازنگری کرده و جاهایی که بیش از حد خرج می کنید یا می توانید حاشیه های سود را افزایش دهید را مورد بررسی قرار دهید.
شاید بتوانید بدون کاستن از حقوق ساعتی و از طریق برنامه ریزی بهینه تر (بوسیله اصلاح قیمت گذاری منوی خود) هزینه های کلی را کاهش دهید.

 

 یک باریستا در حال کار

یک باریستا در حال کار

 

هزینه زندگی محلی را در نظر بگیرید

هنگام مشخص کردن پرداختی، در نظر گرفتن مکان کافی شاپ و هزینه زندگی دز این مکان از اهمیت برخوردار است. کارمندان باید احساس کنند که در موقعیت های خود امنیت دارند و مقداری از این امنیت به کسب درآمد کافی برای حفظ استاندارد منظقی زندگی بستگی دارد.
اگر در مرکز لندن، سان فرانسیسکو یا هر شهر بزرگ دیگر با هزینه زندگی بالا یک کافی شاپ را اداره می کنید، به این معنا است که نسبت به شهرهای ارزان باید حقوق بیشتری پرداخت کنید. به دستمزد پیشنهادی منطقه خود توجه کرده و برنامه کسب و کاری را بوجود بیاورید که بر اساس میزان منصفانه پرداخت استوار شده باشد.
اگر باریستا ها بایستی برای حفظ یک در آمد پایدار چندین کار را با هم انجام دهند، کیفیت کار و روحیه آنها آسیب خواهد دید. اگر دستمزد کافی برای زندگی را به کارمندان بپردازید احتمال حفظ کارمندان برای مدت زمان طولانی تر بیشتر خواهد بود. رضایت کاری آنها احتمالا بالاتر خواهد بود شاید در نتیجه آن نوشیدنی ها و خدمات مشتری بهتری را ارائه کنند.

 

باریستا پُرتا فیلتری را در دست دارد که با قهوه پر شده است
باریستا پُرتا فیلتری را در دست دارد که با قهوه پر شده است

 

شناخت مهارت ها و تجربه

کار یک باریستا شامل مهارت های تکنیکی فراوانی می شود و دستمزد آنها باید منعکس کننده توانایی ها و تجربه آنها باشد.
متیو اویلسایزر بنیان گذار یک برشته کننده قهوه در لس النجلس به نام Conscious Bean است. او به من می گوید که “نقش باریستا در صورتی که با یک دستگاه اسپرسو کلاسیک کار می کند باید به عنوان یک کارگر ماهر دیده شود. باریستا ماهر باید جزئیات روندها را ارزیابی و اصلاح کند و محصولی با کیفیت متمایز را به سریع ترین و یکپارچه ترین شکل ممکن ارائه کند.
“آنها تمامی این کارها را در حالی که با روی گشاده با مشتری ها صحبت می کنند انجام می دهند (انگار نه انگار که ذهن شان به چیزهای متعددی می اندیشد). این ترکیبی است که تنها از تجربه بسیار فراوان حاصل می شود”.

 

یک باریستا پر اُوِر دم می کند
یک باریستا پر اُوِر دم می کند

 

باریستا های با تجربه بهینه تر خواهند بود و احتمالا نوشیدنی های با کیفیت تری را درست خواهند کرد. پرداخت دستمزد بیشتر به آنها در مقایسه با استخدام باریستا های کم تجربه می تواند گزینه بهتری باشد چون هدر رفت کمتر، کارهای روان تر و احتمالا مشتری های خوشحال تری خواهید داشت.
وسوسه نشوید که برای پایین نگه داشتن هزینه ها باریستا های کم تجربه استخدام کنید. در عوض، این موضوع را بررسی کنید که آیا می توانید یک باریستا با تجربه تر را استخدام کرده و همزمان از او به عنوان مربی چند کارمند کم تجربه با حقوق کمتر استفاده کنید.
این کار به شما کمک می کند تا بودجه خود را متعادل کرده و همچنین فرصت های پیشرفت را برای کارمندان خود فراهم کنید. باریستا با تجربه مهارت های مدیریت و آموزش را بدست می آورد و اعضای جدید کارمندان به عنوان باریستا ها پیشرفت می کنند.

 

یک باریستا با استفاده از یک V60 مسی، پُراوِر درست می کند
یک باریستا با استفاده از یک V60 مسی، پُراوِر درست می کند

 

آموزش و پیشرفت

شاید بودجه محدودی داشته باشید اما این به آن معنا نیست که نمی توانید به باریستا های خود پاداش دهید. حتی میزان اندکی بیشتر از حداقل دستمزد می تواند برای کارمندان تفاوتی را رقم بزند اما همچنین می توانید از طریق ارائه فرصت های آموزش و پیشرفت از آنها قدردانی کنید.
گزینه آوردن یک کارشناس برای آموزش یک تیم باریستا را در نظر بگیرید. اگر تعدادی از افراد کورسی را بردارند، احتمالا به ازای هر شخص بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و احتمالا در مقایسه با یک افزایش اندک دستمزد برای پیشرفت حرفه باریستا با اهمیت تر خواهد بود.
بسته به مکان ، شما می توانید برای بازدید از یک روستری یا مزرعه قهوه نیز برنامه ریزی کنید تا بدون تحمیل هزینه بیش از اندازه بینش ارزشمندی را در مورد زنجیره تامین بدست بیاورید. فراهم کردن این امکان برای کارمندان تان که بدانند از طریق چنین فرصت هایی برایشان ارزش قائل هستید می تواند برانگیزاننده باشد و بر روی سود خالص شما تاثیر گذار باشد.

 

یک باریستا در یک لیوان قهوه شیر می ریزد
یک باریستا در یک لیوان قهوه شیر می ریزد

 

متیو اشاره می کند که سرمایه گذاری نکردن در کارمندان تان می تواند به شهرت کسب و کارتان آسیب بزند و این مسئله می تواند در مقایسه با فرصت های آموزش و پیشرفت هزینه بیشتری داشته باشد.
“اگر کارمند شما تنها در تعطیلی تابستان برایتان کار می کند، چگونه از لحاظ مالی می توانید آنها را در یک برنامه قوی آموزشی قرار دهید و همچنان سود حاصل از سرمایه گذاری را داشته باشید؟” از سوی دیگر، چگونه می توانید شخصی را در معرض مشتری ها قرار دهید که نماینده مناسب شما نیست؟ کدام یک هزینه بیشتری خواهند داشت؟”

 

یک باریستا قهوه را در V60 هم می زند
یک باریستا قهوه را در V60 هم می زند

 

 

حواستان به تبعیض غیر ارادی باشد

زمانی که نسبت های دستمزد را ارزیابی می کنید، مراقب هرگونه تبعیض بر اساس جنسیت، نژاد یا پیشینه باشید. شاید به صورت ناخودآگاه تمایل داشته باشید تا به یک کارمند مرد در مقایسه با کارمند زنی که توانایی مشابهی دارد بیشتر دستمزد پرداخت کنید. به همین ترتیب، این احتمال وجود دارد که این برداشت را داشته باشید که کارمندی از طبقه متوسط لیاقت حقوق بالاتری را دارد.
زنان و افراد رنگین پوست حقوق کمتری دریافت می کنند به عنوان یک کارمند، شما این مسئولیت را دارید تا دستمزد باریستا خود را بدون در نظر گرفتن جنسیت، نژاد و سایر فاکتورهای شخصی ارزیابی کنید.
برای کاستن از این تبعیض ها، استفاده از یک رتبه بندی دستمزد بر اساس سیستم امتیازبندی را در نظر بگیرید. این مسئله شامل فاکتورهایی مانند سطح آموزش رسمی که یک باریستا دارد، سال های تجربه آنها، میزان تعامل انها با مشتری ها یا عملکرد در یک ارزیابی مهارت می شود. هرگونه که آن را طراحی می کنید، تلاش کنید تا میزان تعیین دستمزد بر اساس فاکتورهای شخصی که احتمالا تحت تاثیر تبعیض های ناخوداگاه قرار می گیرند را کاهش دهید.

 

یک باریستا با استفاده از V60 قهوه دم می کند
یک باریستا با استفاده از V60 قهوه دم می کند

 

به عنوان یک صاحب کافی شاپ، شما مسئولیت دارید تا به کارمندان خود دستمزدی را پرداخت کنید تا زندگی با کیفیتی داشته باشند و کار خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام دهند. با در نظر گرفتن حداقل دستمزد در برنامه کسب و کار خود از آغاز، احتمال از دست دادن کارمندان خود بدلیل تنش های مربوط به دستمزد را کاهش می دهید.
حتی اگر بودجه محدودی دارید، می توانید با فرصت های ارزشمند ولی کم هزینه مانند آموزش یا کنار هم گذاشتن باریستا های باتجربه و کارمندان تازه وارد از کارمندان تان قدردانی کنید.
بنابراین به درآمد لازم برای زندگی در محل خود نگاهی بیاندازید، تلاش کنید داشته های باریستا ها را بدون تبعیض در نظر بگیرید و مواردی را که می توانید برای خوشحال نگه داشتن کارمندان و سالم نگه داشتن سود خالص تغییر دهید را پیدا کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)