پیشنهاداتی برای تبدیل کردن کافی شاپ تان به مقصدی که نباید از دست داد

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
پیشنهاداتی برای تبدیل کردن کافی شاپ تان به مقصدی که نباید از دست داد

پیشنهاداتی برای تبدیل کردن کافی شاپ تان به مقصدی که نباید از دست داد

آیا می خواهید کافی شاپ مورد علاقه مشتری های خود باشید یا تنها توقفی معمول بر سر راه آنها برای رفتن به سر کار باشید؟ اگر می خواهید مکانی باشید که مشتری ها برای رفتن به آن تلاش کنند ، تنها ارائه قهوه با کیفیت کافی نیست. علاوه بر این، شما باید اطمینان حاصل کنید که کافی شاپ شما مهمان نواز و از لحاظ زیباشناختی دلپذیر و خدمات مشتری شما عالی است. شما علاوه بر یک محصول، یک سرویس هم ارائه می کنید.

آیا نسبت به اینکه کار را از کجا آغاز کنید گیج شده اید؟ یا شاید بتوانید از چند راهنمایی سودمند برای بردن کافی شاپ خود به سطحی بالاتر استفاده کنید. به خواندن ادامه دهید تا چگونگی تبدیل کافی شاپ خود به مقصدی فوق العاده را متوجه شوید.

یک کافی شاپ شلوغ
یک کافی شاپ شلوغ

ارائه محصولات با کیفیت

هیچ کسب و کاری بدون ارائه محصولات عالی نمی تواند باثبات باشد. شاید واضح به نظر برسد اما احتمالا این مسئله مهمترین بخش مالکیت یک کافی شاپ است. اگر منوهای نوشیدنی و غذای شما اشتهاآور نباشد چندان دوام نخواهید آورد.

اما دیدگاه محصول در سال های اخیر بسیار تغییر کرده است. مصرف کنندگان نسبت به گذشته دسترسی بیشتری به اطلاعات دارند و انتظارات آنها بالا رفته است.

امروزه، مشتری ها چیزی فراتر از یک کافه لاته یا قهوه پُراُوِر خوش مزه می خواهند. آنها همچنین می خواهند بدانند که دانه ها از کجا آمده است، با جوامعی که در طول چرخه تامین قرار دارند چگونه برخورد شده است و تاثیر محیط زیستی انتخاب های آنها چیست. در مغازه های قهوه تخصصی، مشتری ها انتظار دارند که ویژگی های طعمی و سایر اطلاعات مربوط خصوصیات قهوه در اختیارشان قرار گیرد.

پس مطمئن شوید که محصولات با کیفیت ارائه می کنید و درباره آنها اطلاعات تان کامل است. آیا قهوه چی های شما نسبت به دانه ها ارائه شده اطلاعات کافی دارند؟ به جای یک منوی وسیع که پوشش آن سخت است، سعی کنید تا بر روی تعداد محدودی از محصولات تمرکز کرده و تمامی آنها را به خوبی بشناسید. کارت هایی که جزئیات منشا قهوه و ویژگی آنها را بیان می کند می تواند راه سودمندی برای انتقال اطلاعات زیادی از محصولات به مشتری ها باشد.

تصویری از کافی شاپ
تصویری از کافی شاپ

کاری کنید که مشتری ها از انتخاب شان احساس خوبی داشته باشند

شاید بتوانید نسبت به رقبای خود قهوه ارزانتری ارائه کنید، اما آیا این هزینه بر دوش قهوه چی یا تولیدکنندگان قهوه شما خواهد بود؟ آیا می توانید خرید دانه هایی را انتخاب کنید که دارای چرخه تامین شفاف است و شما می توانید از پرداخت قیمت مناسب به تولیدکنندگان اطمینان حاصل کنید؟ آیا می توانید حقوق قهوه چی خود را به بالاتر از میانگین محلی افزایش دهید؟

این فاکتورها ممکن است به معنای افزایش قیمت هایتان باشد اما مشتری ها می خواهند درباره خریدشان احساس خوبی داشته باشند، بنابراین آنها هم می توانند منبع بازاریابی خوبی باشند.

اگر انتخاب های کسب و کار خود را روشن کنید، این انتخاب ها می توانند مشتری های جدید را جذب کنند و برخی را با علم به اینکه انتخاب هایشان دارای تاثیر مثبت است به پرداخت مبلغ بیشتری تشویق کند. مشتری ها بدنبال انتخاب های اخلاقی و آگاهانه هستند، بنابراین از بیان این موضوع که تنها از تولیدکنندگان مشخص خریداری می کنید و یا از افزایش حداقل حقوق بر روی وبسایت یا محصولات تان حمایت می کنید هراس نداشته باشید.

  

مشتری از یک فنجان قهوه لذت می برد
مشتری از یک فنجان قهوه لذت می برد

ارائه یک تجربه

همانند انتظارات مشتری از محصولات، مشتری ها بدنبال تجربه های منحصر به فرد هستند. برای تبدیل یک کافی شاپ به مقصدی عالی، باید شهرت خدمات مشتری عالی و ارائه موارد منحصر به فرد را بدست بیاورید.

شناخت اینکه تمامی مشتری ها برای آمدن به کافی شاپ شما دلایل مختلفی دارند از اهمیت برخوردار است. برخی روزها ممکن است قهوه بیرون بر سفارش دهند، درموارد دیگر ممکن است در کافی شاپ مطالعه یا کار کنند. برای هرکدام از این شرایط، باید تجربه های ارزشمندی ارائه کنیم.

اجازه دهید به برخی فاکتورهایی که بر روی تجربه مشتری تاثیرگذار است نگاهی بیاندازیم.

. فضا و چیدمان  

مبلمان، دکور و عناصر طراحی انتخابی ما تاثیر گذار هستند و به طور مستقیم بر روی تجربه مشتری های ما اثر می گذارند.

در زمان بوجود آوردن فضا، به راحت بودن و کاربردی بودن آن بیاندیشید. چیدمان باید به شکلی باشد که قهوه چی ها و مشتری ها به یک میزان در آن احساس راحتی کنند و خدمات در آن به شکلی بهینه ارائه شود.

اگر فضایی برای کار ارائه می کنید، حتما از داشتن میزهایی با ارتفاع مناسب برای کار و تعداد زیادی پریز برق اطمینان حاصل کنید. اگر می خواهید مشتری ها احساس آرامش کنند و یا با خانواده و دوستان وقت بگذرانند، از کاناپه یا صندلی راحتی مناسب استفاده کنید.

یک کافی شاپ باز در کالیفرنیا
یک کافی شاپ باز در کالیفرنیا

. موزیک و روشنایی

تمرکز شما ممکن است بر روی طعم باشد اما حس های دیگر ار فراموش نکنید. موزیک را از لحاظ محتوا و بلندی صدا در سطح مناسبی نگاه دارید. موزیک بلند می تواند مانع ماندن مشتری ها برای گفتگو یا کار کردن شود. به همین میزان هیچ کس نمی خواهد در یک اتاق تاریک مطالعه کند پس روشنایی تان باید مناسب باشد.

. ظروف و وسایل (ظروف) شیشه ای

تمامی جزئیات کافی شاپ شما پیامی را منتقل می کنند. اگر مکان خود را به عنوان یک کافی شاپ اسپشالتی با کلاس تبلیغ کرده باشید، استفاده از فنجان ها و لیوان های با کیفیت را بررسی کنید. اگر موضوع خاصی دارید، چگونگی استفاده از آن در ظروف خود را بررسی کنید. برای مثال، فنجان ها و بشقاب های متفاوت قدیمی می تواند حسی از گرما و استقلال را نشان دهد. طراحی فنجان های شما نیز می تواند بر روی تجربه حسی شما تاثیر مستقیم داشته باشد. پس حتما قبل از خرید آنها را امتحان کنید.

فنجان ها ولیوان ها بر روی دستگاه اسپرسو گرم می مانند (یک کافی شاپ در گرینویل کارولینای جنوبی)
فنجان ها ولیوان ها بر روی دستگاه اسپرسو گرم می مانند (یک کافی شاپ در گرینویل کارولینای جنوبی)

کافی شاپ خود را از راه های غیر مستقیم تبلیغ کنید

بازاریابی و تبلیغ موضوع بزرگی است و استراتژی های زیادی برای استفاده از تکنیک های رسانه های اجتماعی و تبلیغات دیگر وجود دارد. اما راه های غیرمستقیم تری هم برای تبلیغ کافی شاپ تان دارید.

قهوه چی ها نقش مهمی بازی می کنند. هرگاه یکی از کارمندان با یک مشتری تعامل می کند، باید این مسئله را ارزیابی کنند که آیا مشتری تمایلی به گفتگو دارد یا خیر. اگر مشتری عجله نداشته باشد و به ماندن تمایل داشته باشد، قهوه چی فرصت به اشتراک گذاشتن اطلاعات را دارد. از طریق داستان سرایی (درباره قهوه، کافی شاپ و یا محله) می توانند مصرف کنندگان را درگیر و حس قدردانی را به آنها بدهند.

کارت های حاوی اطلاعات مربوط به قهوه نیز باید لوگوی شما را داشته و یا اطلاعات داستان کسب و کار شما را در خود داشته باشند. مالکین چه کسانی هستند؟ آیا پیش زمینه ای جالب و یا تجربه استارت اپ دارید؟ تاریخچه محله و یا ساختمان چیست؟ این جزئیات می تواند شما را صمیمی تر و غیر شرکتی تر نشان دهد.

یک قهوه چی قهوه را بدرون یک لیوان می ریزد
یک قهوه چی قهوه را بدرون یک لیوان می ریزد

مالکیت و اداره یک کافی شاپ دستاورد کوچکی نیست و موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. سعی کنید تا کسب و کارتان را از دید مشتری های خود ببینید. آیا قهوه، خوش مزه است؟ آیا قهوه چی ها به صورت تعاملی و صادقانه با مشتری ها برخورد می کنند؟ آیا فضا کافی شاپ دوستانه و سازماندهی شده است؟

با تمرکز بر روی تجربه مشتری می توانید کافی شاپ خود را به مرحله ای تازه هدایت کرده و به مکانی تبدیل شوید که نباید آن را از دست داد.    

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)