وبلاگ ملوکافی

بازگشت به وبلاگ ملوکافی
فیلم آموزشی طرز تهیه قهوه فرانسه

فیلم آموزش تهیه قهوه فرانسه

تهیه قهوه فرانسه

در این قسمت برای شما فیلم تهیه قهوه فرانسه را با قهوه ساز فرنچ پرس برای شما آماده کردیم . قبل از هر چیز لازم است کمی درباره قهوه فرانسه و فرنچ پرس را بدانید.

فرنچ پرس چیست؟

فرنچ پرس Frenchpress که به نام های Cafetiere یا Press pot نیز شناخته می شود , یک وسیله ساده است که شامل یک پارچ و یک اهرم و که در انتهای آن یک صفحه فیلتردار به همراه درپوش قرار دارد.

قهوه فیلتری

قهوه ای که با قهوه ساز فرنچ پرس دم آوری می شود ؛ اصطلاحا “قهوه فیلتری” یا Filtered coffee نامیده می شود. شما در قسمت پارچ مانند آن ، قهوه آسیاب شده ریخته و در آن آب داغ از جوش افتاده بین دمای ۸۵ تا ۹۶ درجه ریخته و به آن اجازه دهید تا در حداقل ۳ دقیقه ، قهوه دم بکشد.

هنگامی که زمان دم کشیدن قهوه به پایان رسید، اهرم فرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین فرنچ پرس فشار داده تا قهوه فیلتر شود ، سپس قهوه دم کشیده را در فنجان ریخته و از آن لذت ببرید.

یک وسیله ساده

این عملیات کاملا ساده به نظر می رسد و واقعا کار با قهوه ساز فرنچ پرس بیشتر از این پیچیده نیست . اما با همه این سادگی ، شما می توانید هریک از فاکتورهای دم آوری قهوه با فرنچ پرس ( دمای آب ، زمان خیس خوردن قهوه ؛ مقدار و حجم قهوه و آب ، اندازه درجه آسیاب قهوه ) را به دلخواه خود تغییر دهید.

بطور مثال فاکتور زمان خیس خوردن قهوه ، که حداقل ۳ دقیقه می تواند تا ۵ دقیقه به دلخواه شما و بنا به تمایل شما تغییر کند.

 اگر ترجیح می دهید از قهوه آسیاب شده با درجه درشت و مناسب فرنچ پرس استفاده کنید می توانید زمان خیس خوردن را طولانی تر و تا ۵ دقیقه ادامه دهید و اگر از قهوه آسیاب شده با درجه ریزتر استفاده می کنید ، باید زمان خیس خوردن قهوه را کاهش دهید.

آزادی در زمان دم کردن

با قهوه ساز فرنچ پرس شما می توانید با فاکتور زمان بازی کنید ، با دادن زمان بیشتر برای خیس خوردن قهوه ، می توانید قهوه ای با طعم تند و قوی داشته باشید و یا با زمان خیس خوردن کمتر ، قهوه ای نرم و با طعم ملایم تری خواهید داشت. قهوه دم آوری شده با فرنچ پرس با استفاده از تکنیک “غوطه وری کامل” ، قهوه ای با بدنه پر و احساس دهانی پر و با طعم قوی است ، عطر و رایحه قهوه توسط این تکنیک ؛ برجسته می شود.

۷ دلیل خوب برای انتخاب و استفاده از قهوه ساز فرنچ پرس !

در ادامه دلایل بیشتری برای تهیه و استفاده از فرنچ پرس ؛ این قهوه ساز خوب و محبوب ، را بیان می کنیم

 1. قهوه ساز فرنچ پرس ، کاملا اقتصادی و مقرون بصرفه است
 2. شما می توانید انواع نوشیدنی های قهوه را با فرنچ پرس تهیه کنید
 3. کار با قهوه ساز فرنچ پرس راحت است و پیچیدگی خاصی در مراحل دم آوری قهوه ندارد
 4. فرنچ پرس ؛ کاربر را درگیر مراحل دم آوری قهوه نمیکند و پس از ریختن آب و قهوه در آن ، می توانید به دیگر کارهایتان برسید ، در نتیجه زمانگیر نیست
 5. دم آوری قهوه با فرنچ پرس ، یک راه عالی برای تهیه قهوه ای با عطر و طعم پر و کامل در عرض چند دقیقه است
 6. برای دم آوری قهوه با فرنچ پرس نیازی به فیلتر کاغذی و تعویض کردن آن ندارید.
 7. اندازه های مختلف فرنچ پرس ، این امکان را به شما می دهد که برای مهمانی ها و یا درست کردن قهوه برای چندین نفر ، اصلا نگرانی نداشته باشید.

نحوه تهیه قهوه فرانسه

۱- حدودا ۷ گرم قهوه برای هر فنجان از فرنچ پرس ، پیمانه کنید. یعنی برای یک فرنچ پرس ۸ فنجانه ، ۵۶ گرم قهوه . بهتر است قهوه خود را قبل از دم آوری بصورت تازه آسیاب نمایید.درجه آسیاب را بین درجه آسیاب قهوه فیلتری و درجه درشت قرار دهید.(این مقدار ,اندازه استداندارد می باشد و شما می توانید مقدار خود را کمتر یا بیشتر کنید)

۲- آب را بجوش آورید. توجه داشته باشید دمای آبی که بر روی قهوه بایستی بریزید  بین دمای ۸۵ تا ۹۶ درجه سانتیگراد باشد و از آب جوش با دمای بالاتر استفاده ننمایید. در برخی منابع و روش های دم آوری قهوه با فرنچ پرس دمای آب از ۸۰ تا ۹۶ درجه نیز ذکر گردیده است . 

۳- قهوه آسیاب شده را در فرنچ پرس بریزید و آب از جوش افتاده را تا جایی که روی قهوه آسیاب شده را بپوشاند بریزید.

۴- پس از ۱۵ الی ۳۰ ثانیه توقف، مابقی آب را بر روی قهوه بریزید و دو بار با قاشق آن را هم بزنید.

۵- درب فرنچ پرس را روی قهوه ساز قرار دهید ، ولی اهرم را به سمت پایین پرس نکنید و فشار ندهید  و ۳ الی ۵دقیقه صبر کنید. زمان مناسب برای غوطه وری قهوه در آب ۳ تا ۴ دقیقه است اما این زمان بنا بر نوع و جنس قهوه و حجم قهوه و اندازه درجه آسیاب قهوه می تواند تغییر کند . برای زمان غوطه وری بیشتر قهوه در فرنچ پرس ، حجم قهوه کمتر با درجه آسیاب درشت تر ، پیشنهاد می شود.

۶- وقتی که زمان بسر رسید ، اهرم را به آرامی و با فشار کم به سمت پایین فرنچ پرس فشار دهید ( با یک دست قهوه ساز فرنچ پرس را بگیرید که نلغزد یا تکان نخورد) ، اگر با مقاوت و فشار در اهرم فرنچ پرس مواجه شدید ، اصلا فشار اضافی وارد نکنید چون فشار زیادی ؛ قهوه را به بیرون می پاشاند ؛ پس به آرامی و با فشار ممتد ، اهرم فرنچ پرس را به پایین ببرید.

۷- پس از فیلترشدن و پرس شدن کامل ، قهوه دم آوری شده را در فنجان ها بریزید و سرو نمایید.

پیشنهاد محصول

 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  فرنچ پرس بامبوم ۶۰۰ میلی لیتر مدل Ginza

  فرنچ پرس بامبوم مدل Ginza
  فرنچ پرس بامبوم مدل Ginza
  ۰ out of 5

  فرنچ پرس بامبوم ۶۰۰ میلی لیتر مدل Ginza

  شرکت بامبوم (Bambum) ترکیه که در زمینه لوازم ظروف آشپزخانه و سرو فعالیت می کند توانسته با استفاده از تلفیق چوب بامبو و استیل و شیشه (پیرکس) و سرامیک در محصولات خود ,جلوه ی زیبا و ویژه ای به محصولات ببخشد. فرنچ پرس مدل گینزا (Ginza) محصولی مناسب برای تهیه انواع دمنوش و قهوه فرانسه و فیلتری و انواع چای می باشد . این محصول دارای بدنه ترکیبی استیل و چوب بامبو می باشد که بدنه ی مخزن آن از پیرکس بوده و دارای فیلتر استیل می باشد . ظرفیت این محصول۶۰۰ میلی لیتر می باشد و مناسب برای تهیه قهوه و چای و دمنوش برای۳الی۴ نفر می باشد .این محصول ساخت کشور ترکیه و برند Bambum می باشد .

  ۲,۲۰۰,۰۰۰ریال
 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)

  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)
  ویژه
  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)
  ۴.۰۰ out of 5

  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)

  قهوه آمورا ملوکافی ترکیبی از ۹۰% قهوه روبوستا و ۱۰% قهوه عربیکا می باشد که گلچنینی از دانه های قهوه نواحی آمریکای جنوبی و آسیای شرقی می باشد. قهوه آمورا ملو با ترکیبی از دانه هایی با روست تیره و روست مدیوم است تا خصیصه های عطری طعمی هر یک از دانه های قهوه بخوبی نمایان شود و قهوه ای با طعم متعادل و کافئین و کرمای خوب را برای قهوه دوستان فراهم آورد.بدلیل اینکه بخش عمده ای از این ترکیب از قهوه روبوستا تشکیل شده و همچنین روست ویژه آن ؛ باعث شده تا اسیدیته این ترکیب کاملا ناچیز باشد. در نتیجه نیاز قهوه دوستانی که بدنبال قهوه ای انرژی بخش با طعم تلخ قهوه و اسیدیته بسیار پایین هستند را بخوبی بر طرف نماید.

  این ترکیب دارای طعمی شدید و به همراه اسیدیته بسیار کم و بدنه ای پر می باشد.قهوه آمورا ملو را می توان در دم آوری قهوه با فرنچ پرس و موکاپات و همچنین در عصاره گیری با اسپرسوسازهای برقی استفاده نمود. همچنین برای استفاده در اسپرسوسازهای برقی ، طعم تلخ این مدل بیشتر نمایان شده و نتیجه نهایی در فنجانتان ؛ اسپرسویی کاملا تلخ می باشد.

  دانه های قهوه آمورا ملو با روست تازه و به صورت دانه به شما قهوه دوستان عرضه می گردد تا کیفیت خوب دانه های قهوه در بالاترین سطح خود باشد و رضایت قهوه دوستان فراهم گردد.
  قهوه ترکیبی آمورا مناسب برای استفاده در انواع موکاپات و دستگاه های فرنچ پرس و اسپرسو ساز و فرانسه ساز می باشد.

  ویژگی های قهوه آمورا ملو :
  – دانه ترکیبی شامل قهوه های ۱۰% عربیکا و ۹۰% روبوستا
  – بسته بندی شده در کیسه های نایلونی غیر قابل نفود هوا برای ماندگاری بیشتر عطر و طعم قهوه
  – شامل دانه های قهوه با کیفیت
  – درجه تلخی : ۴ از ۵
  – بادی قهوه : ۴ از ۵
  – عطر : ۳ از ۵
  – اسیدیته : ۱ از ۵

  این محصول به صورت دان می باشد.لطفا در زمان سفارش نوع آسیاب مور نظر خود و همچنین دستگاه خود را در قسمت توضیحات سفارش صفحه تسویه حساب حتما درج نمایید.که گلچنینی از دان های قهوه نواحی آمریکای جنوبی و آسیای شرقی می باشد

  ۲۷۵,۰۰۰ریال
 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  قهوه ورونا(۲۵۰ گرمی)

  قهوه ورونا
  ویژه
  قهوه ورونا
  ۵.۰۰ out of 5

  قهوه ورونا(۲۵۰ گرمی)

  قهوه ورونا ملو قهوه ایست با ترکیبی از ۷۰ درصد روبوستاو ۳۰ درصد عربیکا می باشد.که گلچنینی از دانه های قهوه نواحی آمریکای جنوبی و آفریقا و آسیای شرقی می باشد .روست این قهوه مدیوم و متوسط و دارای عطر و طعم خوب و دلنشین می باشد.در روست این ترکیب ویژه نهایت دقت انجام گرفته است تا قهوه تهیه شده در فنجانتان طعم و عطری متعادل با تلخی نسبتا زیاد به همراه بدنه ای پر داشته باشد.قهوه ورونا ملو را می توان در اکثر روش های دم آوری قهوه استفاده نمود ؛ همچنین برای استفاده در اسپرسوسازهای برقی ، این قهوه دارای کرمای خوبی می باشد. ویژگی اصلی و برجسته این مدل رایحه و عطری دلنشنین به همراه اسیدیته نسبتا کم و قهوه ای تلخ با خصیصه های طعمی عطری شکلاتی می باشد.

  دانه های قهوه ورونا ملو با روست تازه و به صورت دانه به شما قهوه دوستان عرضه می گردد تا کیفیت خوب دانه های قهوه در بالاترین سطح خود باشد و رضایت قهوه دوستان فراهم گردد.
  این مدل این قهوه مناسب برای استفاده در انواع موکاپات و دستگاه های فرنچ پرس و اسپرسو ساز می باشد.

  ویژگی های قهوه ورونا ملو :
  – دانه ترکیبی شامل قهوه های ۳۰% عربیکا و ۷۰% روبوستا
  – بسته بندی شده در کیسه های نایلونی غیر قابل نفود هوا برای ماندگاری بیشتر عطر و طعم قهوه
  – شامل دانه های قهوه با کیفیت
  – درجه تلخی : ۴ از ۵
  – بادی قهوه : ۴ از ۵
  – عطر : ۴ از ۵
  – اسیدیته : ۲ از ۵

  این محصول به صورت دان می باشد.لطفا در زمان سفارش نوع آسیاب مورد نظر خود و همچنین دستگاه خود را در قسمت توضیحات سفارش صفحه تسویه حساب حتما درج نمایید.

  ۳۲۵,۰۰۰ریال
 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  فرنچ پرس بیالتی ۱ لیتری

  ۰ out of 5

  فرنچ پرس بیالتی ۱ لیتری

  فرنچ پرس بیالتی مناسب برای دم کردن قهوه فرانسه میباشد ، دارای شیشه پیرکس و صافی فلزی است ، بدنه این قهوه ساز از استیل براق میباشد . و دارای حجم ۱ لیتری مناسب برای تهیه قهوه برای ۸ نفر می باشد .

  ۳,۱۰۰,۰۰۰ریال
 • ۰ out of 5

  فرنچ پرس بیالتی ۳۵۰ میل

  فرنچ پرس بیالتی مناسب برای دم کردن قهوه فرانسه میباشد ، دارای شیشه پیرکس و صافی فلزی است ، بدنه این قهوه ساز از استیل براق میباشد .

  ۲,۱۰۰,۰۰۰ریال

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * لطفا کد کپچا را دوباره بارگذاری نمایید

بازگشت به وبلاگ ملوکافی