وبلاگ ملوکافی

بازگشت به وبلاگ ملوکافی
فیلم آموزشی طرز تهیه قهوه فرانسه

فیلم آموزش تهیه قهوه فرانسه

زمان مطالعه: ۴ دقیقه|

تهیه قهوه فرانسه

در این قسمت برای شما فیلم تهیه قهوه فرانسه را با قهوه ساز فرنچ پرس برای شما آماده کردیم . قبل از هر چیز لازم است کمی درباره قهوه فرانسه و فرنچ پرس را بدانید.

فرنچ پرس چیست؟

فرنچ پرس Frenchpress که به نام های Cafetiere یا Press pot نیز شناخته می شود , یک وسیله ساده است که شامل یک پارچ و یک اهرم و که در انتهای آن یک صفحه فیلتردار به همراه درپوش قرار دارد.

قهوه فیلتری

قهوه ای که با قهوه ساز فرنچ پرس دم آوری می شود ؛ اصطلاحا “قهوه فیلتری” یا Filtered coffee نامیده می شود. شما در قسمت پارچ مانند آن ، قهوه آسیاب شده ریخته و در آن آب داغ از جوش افتاده بین دمای ۸۵ تا ۹۶ درجه ریخته و به آن اجازه دهید تا در حداقل ۳ دقیقه ، قهوه دم بکشد.

هنگامی که زمان دم کشیدن قهوه به پایان رسید، اهرم فرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین فرنچ پرس فشار داده تا قهوه فیلتر شود ، سپس قهوه دم کشیده را در فنجان ریخته و از آن لذت ببرید.

یک وسیله ساده

این عملیات کاملا ساده به نظر می رسد و واقعا کار با قهوه ساز فرنچ پرس بیشتر از این پیچیده نیست . اما با همه این سادگی ، شما می توانید هریک از فاکتورهای دم آوری قهوه با فرنچ پرس ( دمای آب ، زمان خیس خوردن قهوه ؛ مقدار و حجم قهوه و آب ، اندازه درجه آسیاب قهوه ) را به دلخواه خود تغییر دهید.

بطور مثال فاکتور زمان خیس خوردن قهوه ، که حداقل ۳ دقیقه می تواند تا ۵ دقیقه به دلخواه شما و بنا به تمایل شما تغییر کند.

 اگر ترجیح می دهید از قهوه آسیاب شده با درجه درشت و مناسب فرنچ پرس استفاده کنید می توانید زمان خیس خوردن را طولانی تر و تا ۵ دقیقه ادامه دهید و اگر از قهوه آسیاب شده با درجه ریزتر استفاده می کنید ، باید زمان خیس خوردن قهوه را کاهش دهید.

آزادی در زمان دم کردن

با قهوه ساز فرنچ پرس شما می توانید با فاکتور زمان بازی کنید ، با دادن زمان بیشتر برای خیس خوردن قهوه ، می توانید قهوه ای با طعم تند و قوی داشته باشید و یا با زمان خیس خوردن کمتر ، قهوه ای نرم و با طعم ملایم تری خواهید داشت. قهوه دم آوری شده با فرنچ پرس با استفاده از تکنیک “غوطه وری کامل” ، قهوه ای با بدنه پر و احساس دهانی پر و با طعم قوی است ، عطر و رایحه قهوه توسط این تکنیک ؛ برجسته می شود.

۷ دلیل خوب برای انتخاب و استفاده از قهوه ساز فرنچ پرس !

در ادامه دلایل بیشتری برای تهیه و استفاده از فرنچ پرس ؛ این قهوه ساز خوب و محبوب ، را بیان می کنیم

 1. قهوه ساز فرنچ پرس ، کاملا اقتصادی و مقرون بصرفه است
 2. شما می توانید انواع نوشیدنی های قهوه را با فرنچ پرس تهیه کنید
 3. کار با قهوه ساز فرنچ پرس راحت است و پیچیدگی خاصی در مراحل دم آوری قهوه ندارد
 4. فرنچ پرس ؛ کاربر را درگیر مراحل دم آوری قهوه نمیکند و پس از ریختن آب و قهوه در آن ، می توانید به دیگر کارهایتان برسید ، در نتیجه زمانگیر نیست
 5. دم آوری قهوه با فرنچ پرس ، یک راه عالی برای تهیه قهوه ای با عطر و طعم پر و کامل در عرض چند دقیقه است
 6. برای دم آوری قهوه با فرنچ پرس نیازی به فیلتر کاغذی و تعویض کردن آن ندارید.
 7. اندازه های مختلف فرنچ پرس ، این امکان را به شما می دهد که برای مهمانی ها و یا درست کردن قهوه برای چندین نفر ، اصلا نگرانی نداشته باشید.

نحوه تهیه قهوه فرانسه

۱- حدودا ۷ گرم قهوه برای هر فنجان از فرنچ پرس ، پیمانه کنید. یعنی برای یک فرنچ پرس ۸ فنجانه ، ۵۶ گرم قهوه . بهتر است قهوه خود را قبل از دم آوری بصورت تازه آسیاب نمایید.درجه آسیاب را بین درجه آسیاب قهوه فیلتری و درجه درشت قرار دهید.(این مقدار ,اندازه استداندارد می باشد و شما می توانید مقدار خود را کمتر یا بیشتر کنید)

۲- آب را بجوش آورید. توجه داشته باشید دمای آبی که بر روی قهوه بایستی بریزید  بین دمای ۸۵ تا ۹۶ درجه سانتیگراد باشد و از آب جوش با دمای بالاتر استفاده ننمایید. در برخی منابع و روش های دم آوری قهوه با فرنچ پرس دمای آب از ۸۰ تا ۹۶ درجه نیز ذکر گردیده است . 

۳- قهوه آسیاب شده را در فرنچ پرس بریزید و آب از جوش افتاده را تا جایی که روی قهوه آسیاب شده را بپوشاند بریزید.

۴- پس از ۱۵ الی ۳۰ ثانیه توقف، مابقی آب را بر روی قهوه بریزید و دو بار با قاشق آن را هم بزنید.

۵- درب فرنچ پرس را روی قهوه ساز قرار دهید ، ولی اهرم را به سمت پایین پرس نکنید و فشار ندهید  و ۳ الی ۵دقیقه صبر کنید. زمان مناسب برای غوطه وری قهوه در آب ۳ تا ۴ دقیقه است اما این زمان بنا بر نوع و جنس قهوه و حجم قهوه و اندازه درجه آسیاب قهوه می تواند تغییر کند . برای زمان غوطه وری بیشتر قهوه در فرنچ پرس ، حجم قهوه کمتر با درجه آسیاب درشت تر ، پیشنهاد می شود.

۶- وقتی که زمان بسر رسید ، اهرم را به آرامی و با فشار کم به سمت پایین فرنچ پرس فشار دهید ( با یک دست قهوه ساز فرنچ پرس را بگیرید که نلغزد یا تکان نخورد) ، اگر با مقاوت و فشار در اهرم فرنچ پرس مواجه شدید ، اصلا فشار اضافی وارد نکنید چون فشار زیادی ؛ قهوه را به بیرون می پاشاند ؛ پس به آرامی و با فشار ممتد ، اهرم فرنچ پرس را به پایین ببرید.

۷- پس از فیلترشدن و پرس شدن کامل ، قهوه دم آوری شده را در فنجان ها بریزید و سرو نمایید.

پیشنهاد محصول

 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  فرنچ پرس بامبوم ۶۰۰ میلی لیتر مدل Ginza

  فرنچ پرس بامبوم مدل Ginza
  فرنچ پرس بامبوم مدل Ginza
  ۰ out of 5

  فرنچ پرس بامبوم ۶۰۰ میلی لیتر مدل Ginza

  شرکت بامبوم (Bambum) ترکیه که در زمینه لوازم ظروف آشپزخانه و سرو فعالیت می کند توانسته با استفاده از تلفیق چوب بامبو و استیل و شیشه (پیرکس) و سرامیک در محصولات خود ,جلوه ی زیبا و ویژه ای به محصولات ببخشد. فرنچ پرس مدل گینزا (Ginza) محصولی مناسب برای تهیه انواع دمنوش و قهوه فرانسه و فیلتری و انواع چای می باشد . این محصول دارای بدنه ترکیبی استیل و چوب بامبو می باشد که بدنه ی مخزن آن از پیرکس بوده و دارای فیلتر استیل می باشد . ظرفیت این محصول۶۰۰ میلی لیتر می باشد و مناسب برای تهیه قهوه و چای و دمنوش برای۳الی۴ نفر می باشد .این محصول ساخت کشور ترکیه و برند Bambum می باشد .

  ۲,۲۰۰,۰۰۰ریال
 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)

  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)
  ویژه
  تخفیف ویژه
  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)
  ۴.۰۰ out of 5

  قهوه آمورا (۲۵۰گرمی)

  قهوه آمورا ملوکافی ترکیبی از ۹۰% قهوه روبوستا و ۱۰% قهوه عربیکا می باشد که گلچنینی از دانه های قهوه نواحی آمریکای جنوبی و آسیای شرقی می باشد. قهوه آمورا ملو با ترکیبی از دانه هایی با روست تیره و روست مدیوم است تا خصیصه های عطری طعمی هر یک از دانه های قهوه بخوبی نمایان شود و قهوه ای با طعم متعادل و کافئین و کرمای خوب را برای قهوه دوستان فراهم آورد.بدلیل اینکه بخش عمده ای از این ترکیب از قهوه روبوستا تشکیل شده و همچنین روست ویژه آن ؛ باعث شده تا اسیدیته این ترکیب کاملا ناچیز باشد. در نتیجه نیاز قهوه دوستانی که بدنبال قهوه ای انرژی بخش با طعم تلخ قهوه و اسیدیته بسیار پایین هستند را بخوبی بر طرف نماید.

  این ترکیب دارای طعمی شدید و به همراه اسیدیته بسیار کم و بدنه ای پر می باشد.قهوه آمورا ملو را می توان در دم آوری قهوه با فرنچ پرس و موکاپات و همچنین در عصاره گیری با اسپرسوسازهای برقی استفاده نمود. همچنین برای استفاده در اسپرسوسازهای برقی ، طعم تلخ این مدل بیشتر نمایان شده و نتیجه نهایی در فنجانتان ؛ اسپرسویی کاملا تلخ می باشد.

  دانه های قهوه آمورا ملو با روست تازه و به صورت دانه به شما قهوه دوستان عرضه می گردد تا کیفیت خوب دانه های قهوه در بالاترین سطح خود باشد و رضایت قهوه دوستان فراهم گردد.
  قهوه ترکیبی آمورا مناسب برای استفاده در انواع موکاپات و دستگاه های فرنچ پرس و اسپرسو ساز و فرانسه ساز می باشد.

  ویژگی های قهوه آمورا ملو :
  – دانه ترکیبی شامل قهوه های ۱۰% عربیکا و ۹۰% روبوستا
  – بسته بندی شده در کیسه های نایلونی غیر قابل نفود هوا برای ماندگاری بیشتر عطر و طعم قهوه
  – شامل دانه های قهوه با کیفیت
  – درجه تلخی : ۴ از ۵
  – بادی قهوه : ۴ از ۵
  – عطر : ۳ از ۵
  – اسیدیته : ۱ از ۵

  این محصول به صورت دان می باشد.لطفا در زمان سفارش نوع آسیاب مور نظر خود و همچنین دستگاه خود را در قسمت توضیحات سفارش صفحه تسویه حساب حتما درج نمایید.که گلچنینی از دان های قهوه نواحی آمریکای جنوبی و آسیای شرقی می باشد

  ۲۷۵,۰۰۰ریال ۲۶۱,۲۵۰ریال
 • ۵.۰۰ out of 5

  قهوه ورونا(۲۵۰ گرمی)

  قهوه ورونا ملو قهوه ایست با ترکیبی از ۷۰ درصد روبوستاو ۳۰ درصد عربیکا می باشد.که گلچنینی از دانه های قهوه نواحی آمریکای جنوبی و آفریقا و آسیای شرقی می باشد .روست این قهوه مدیوم و متوسط و دارای عطر و طعم خوب و دلنشین می باشد.در روست این ترکیب ویژه نهایت دقت انجام گرفته است تا قهوه تهیه شده در فنجانتان طعم و عطری متعادل با تلخی نسبتا زیاد به همراه بدنه ای پر داشته باشد.قهوه ورونا ملو را می توان در اکثر روش های دم آوری قهوه استفاده نمود ؛ همچنین برای استفاده در اسپرسوسازهای برقی ، این قهوه دارای کرمای خوبی می باشد. ویژگی اصلی و برجسته این مدل رایحه و عطری دلنشنین به همراه اسیدیته نسبتا کم و قهوه ای تلخ با خصیصه های طعمی عطری شکلاتی می باشد.

  دانه های قهوه ورونا ملو با روست تازه و به صورت دانه به شما قهوه دوستان عرضه می گردد تا کیفیت خوب دانه های قهوه در بالاترین سطح خود باشد و رضایت قهوه دوستان فراهم گردد.
  این مدل این قهوه مناسب برای استفاده در انواع موکاپات و دستگاه های فرنچ پرس و اسپرسو ساز می باشد.

  ویژگی های قهوه ورونا ملو :
  – دانه ترکیبی شامل قهوه های ۳۰% عربیکا و ۷۰% روبوستا
  – بسته بندی شده در کیسه های نایلونی غیر قابل نفود هوا برای ماندگاری بیشتر عطر و طعم قهوه
  – شامل دانه های قهوه با کیفیت
  – درجه تلخی : ۴ از ۵
  – بادی قهوه : ۴ از ۵
  – عطر : ۴ از ۵
  – اسیدیته : ۲ از ۵

  این محصول به صورت دان می باشد.لطفا در زمان سفارش نوع آسیاب مورد نظر خود و همچنین دستگاه خود را در قسمت توضیحات سفارش صفحه تسویه حساب حتما درج نمایید.

  ۳۲۵,۰۰۰ریال ۳۰۰,۰۰۰ریال
 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  فرنچ پرس بیالتی ۱ لیتری

  فرنچ پرس بیالتی یک لیتری
  فرنچ پرس بیالتی یک لیتری
  ۰ out of 5

  فرنچ پرس بیالتی ۱ لیتری

  فرنچ پرس بیالتی مناسب برای دم کردن قهوه فرانسه میباشد ، دارای شیشه پیرکس و صافی فلزی است ، بدنه این قهوه ساز از استیل براق همراه با لوگو زیبای بیالتی  می باشد . ظرفیت این محصول ۱ لیتر می باشد و به شما این امکان را خواهد داد تا برای ۸ نفر قهوه فرانسه و یا انواع اقسام دمنوش ها و چای ها را تهیه کنید.

  این محصول طراحی شده توسط بیالتی ایتالیا و تولید شده در کشور چین می باشد.

  روش استفاده از فرنچ پرس:

  فرانسه ساز فرنچ پرس Frenchpress که به نام های Cafetiere یا Press pot نیز شناخته می شود , یک وسیله ساده است که شامل یک پارچ و یک اهرم و که در انتهای آن یک صفحه فیلتردار به همراه درپوش قرار دارد. قهوه ای که با قهوه ساز فرنچ پرس دم آوری می شود ؛ اصطلاحا “قهوه فیلتری” یا Filtered coffee نامیده می شود. شما در قسمت پارچ مانند آن ، قهوه آسیاب شده ریخته و در آن آب داغ از جوش افتاده بین دمای ۸۵ تا ۹۶ درجه ریخته و به آن اجازه دهید تا در حداقل ۳ دقیقه ، قهوه دم بکشد. هنگامی که زمان دم کشیدن قهوه به پایان رسید، اهرمفرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین فرنچ پرس فشار داده تا قهوه فیلتر شود ، سپس قهوه دم کشیده را در فنجان ریخته و از آن لذت ببرید.

  ۳,۱۰۰,۰۰۰ریال
 • این محصول با موفقیت به سبد شما افزوده شد:

  فرنچ پرس بیالتی ۳۵۰ میل

  ۴.۰۰ out of 5

  فرنچ پرس بیالتی ۳۵۰ میل

  فرنچ پرس بیالتی مناسب برای دم کردن قهوه فرانسه میباشد ، دارای شیشه پیرکس و صافی فلزی است ، بدنه این قهوه ساز از استیل براق میباشد .

  ۲,۱۵۰,۰۰۰ریال

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * لطفا کد کپچا را دوباره بارگذاری نمایید

بازگشت به وبلاگ ملوکافی