نمایشگاه قهوه SCA 2019 در بوستون آمریکا

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
نمایشگاه قهوه SCA 2019

نمایشگاه قهوه SCA 2019 در بوستون آمریکا

بوستون احتمالا چای را به ذهن می آورد ولی از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ آپریل، میزبانی تمامی چیزهای مربوط به قهوه بوده است. نمایشگاه قهوه SCA امسال در مرکز نمایشگاه ها و کنفرانس بوستون برگزار شد و صدها برشته کننده، خرده فروش و مشتاق قهوه در آن شرکت کردند.

در صورتی که موفق به شرکت در رویداد امسال نشده اید ناراحت نباشید (در اینجا نظری اجمالی به زمینه های اصلی این رویداد می اندازیم و نسبت به افراد حرفه ای که در نمایشگاه ملاقات کردم شناخت پیدا می کنیم).

نمایشگاه 2019 SCA قهوه اسپشالتی در بوستون آمریکا
نمایشگاه ۲۰۱۹ SCA قهوه اسپشالتی در بوستون آمریکا

نقش روزافزون تکنولوژی در تولید قهوه

با وجود عرضه بیش از حد جهانی قهوه و عدم اطمینان مشترک در میان تولید کنندگان، تعجب آور نیست که این صنعت بدنبال را ه هایی برای کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و کاهش خطر است. من با جوائو آلبرتو براندو از Pinhalense (تولید کننده تجهیزات فرآوری قهوه) صحبت کردم. او به من گفت که “تولید کنندگان با ما ارتباط برقرار کرده و خواهان تجهیزات با کیفیتی در سطح تولید می شوند که به آنها در کاهش هزینه های عملکرد کمک می کند.

Pinhalense از این نمایشگاه برای عرضه محصولی استفاده کرد که دارای سه سنسور دمایی برای کمک به کشاورزان در کنترل بهتر منحنی خشک کردن قهوه است. جوائو به من از این مسئله می گوید که این دستگاه چگونه به تولید کنندگان امکان می دهد تا زمان خشک کردن را بدون از دست رفتن کیفیت کاهش دهند و در نتیجه آن هزینه تولید را کاهش داده و کل عملیات را بهینه تر کنند.

CSP-1801 شرکت Pinhalense
CSP-1801 شرکت Pinhalense

تجربه بهتر از قهوه برای مصرف کنندگان خانگی

عاشقان قهوه اسپشالتی به برشته کردن و دم کردن قهوه با کیفیت در منزل علاقه مند هستند و این مسئله در تعدادی از غرفه داران نمایشگاه که قهوه و محصولات مرتبط با آن برای مصرف خانگی را تبلیغ می کردند انعکاس یافته بود.

فیل مک نایت از Breville می گوید “مصرف کنندگان قهوه در واقع تلاش می کنند تا تجربه قهوه را در محیط آرام و راحت منزلشان شبیه سازی کنند”. امسال، Barista Pro شرکت Breville به عنوان بهترین تجهیزات مصرف کننده قهوه شناخته شد (دسته برقی).

فیل با شرکت کنندگان صحبت می کرد و به آنها می گفت که برای تولیدکنندگان مهم است تا به مصرف کنندگان گوش کنند “بازخورد مصرف کننده بخش بسیار مهمی از توسعه محصولات شرکت Breville است. این مسئله باعث تولید فرصت ها و ایده هایی برای ما می شود”.

دستگاه Barista pro مدل BES 878 شرکت Breville

Behmor که تولید کننده دم کننده و برشته کننده خانگی است در این نمایشگاه برشته کننده خانگی مسی ۱ کیلوگرمی خود را عرضه کرد. جو بِم بنیانگذار این شرکت به من گفت که برشته کردن خانگی می تواند یک انتخاب اخلاقی و به صرفه باشد.

او می گوید “با دسترسی روز افرون مصرف کنندگان برای خرید دانه های قهوه با کیفیت، آنها هم اکنون می توانند زمان و مبالغ بسیار کمتری را برای کیسه های قهوه برشته شده خود پرداخت کنند. زمانی که برشته کردن خانگی را انجام می دهید، مصرف کنندگان معمولا برای قهوه با کیفیت پول پرداخت می کنند و در بیشتر مواقع پول به کشاورز می رسد”.

تیلور مورک (Crop to Cup ، بنیان گذار واردکنندگان قهوه و تولیدکنندگان برشته کننده )  نیز با برشته کننده Arc 800 گرمی این کمپانی در نمایشگاه حضور داشت. او می گوید “ما قهوه های مکیرو لات با کیفیت را در دسترس برشته کنندگان خانگی قرار داده ایم. برشته کنندگان خانگی می توانند همانند هر برشته کننده دیگر این صنعت به قهوه های ما که برنده جوایزی شده اند دسترسی داشته باشند”.

برشته کننده Arc 800 گرمی
برشته کننده Arc 800 گرمی

احتمالا تجهیزات دم کردن واضح ترین زمینه ای هستند که مصرف کنندگان قهوه برای مصرف خانگی در آن سرمایه گذاری کرده اند.

جیوانی جیاکیونتا (مدیر بازاریابی Dallas Corte) می گوید “ما متوجه علاقه شدیدی از طرف عاشقان قهوه شده ایم که تنها بدنبال دم کردن قهوه با شیوه های فوق العاده پُراُوِر نیستند بلکه خواهان اسپرسوهای عالی در منزل هستند “در مقابل کمپانی ما دستگاه اسپرسو استودیو خود را عرضه کرده است که از تکنولوژی مشابه دستگاه های حرفه ای استفاده می کند اما برای مصرف خانگی طراحی شده است”.

“در آینده افراد بیشتری بدنیال نوشیدن قهوه با کیفیت در منزل هستند”.

Baratza (تولید کننده آسیاب) از این رویداد برای تبلیغ محصول جدید خود، Virtuoso + استفاده کرد. جویس کلاسِن که مدیر بازاریابی این شرکت است اهمیت گوش دادن به مصرف کنندگان را تایید کرد و به من گفت که این آسیاب با ویژگی هایی که بر بازخوردهای مشتری استوار است طراحی شده است.

برشته کننده مسی 1 کیلوگرمی Behmor
برشته کننده مسی ۱ کیلوگرمی Behmor

متنوع شدن منو کافی شاپ ها: چای، نوشیدنی های سرد و موارد دیگر

در این رویداد افراد مختلفی از انتظارات در حال تغییر مشتری های کافی شاپ ها گفتند. در کنار قهوه اسپشالتی، کافی شاپ ها به شکل روز افزونی برای برآورده کردن درخواست مشتری ها چای خوب و نوشیدنی های سرد اسپشالتی ارائه می کنند.

جِما کیرنان (مدیر بازاریابی مارکو که تولیدکننده سیستم نوشیدنی است) به من گفت که “همانطور که مصرف کنندگان چای و قهوه اسپشالتی آگاهی بیشتری نسبت به نوشیدنی پیدا می کنند و ذائقه خود را گسترش می دهند، می خواهند شاهد این انتخاب ها در منوی خود باشند”.

این کمپانی از این رویداد برای عرضه FRIIA استفاده کرد. جِما به من می گوید که پخش کننده آب گازدار، سرد و گرم پاسخی به درخواست مشتری ها هست “ما متوجه شدیم که مردم نسبت به سلامت توجه بیشتری دارند و این شکافی بود که FRIIA پوشش داد”.

آماده کردن یک نوشیدنی با FRIIA شرکت Marco

سارا هانت (مدیر بازاریابی در کمپانی San Fraciscan Roaster) در طبقه آماده کردن نوشیدنی های اسپرسو فصلی مربی ایستگاه بود. او به من می گوید “نوشیدنی های امضاء دار (نوشیدنی که کافی شاپ با آن شناخته می شود) می توانند به عنوان راهی برای خلاقیت قهوه چی دیده شوند. این نوشیدنی ها می توانند برای صاحبان کافی شاپ ها شیوه ای باشند که از طریق آن بتوانند قهوه چی ها را در منو مشارکت دهند”.

او همچنین می گوید که “نوشیدنی های امضاءدار می توانند به کافی شاپ ها کمک کنند تا به بازاری دسترسی پیدا کنند که در ابتدا علاقه ای نسبت به وارد شدن به این بازار در یک کافی شاپ موج سوم وجود نداشت”.

مسابقات قهرمانی باریستای جهان نیز در این نمایشگاه برگزار شد و شرکت کنندگان نوشیدنی های امضاء دار امسال منعکس کننده تنوع منوها و آزمون و خطا در نوشیدنی های سرد بودند. قهوه چی آلمانی وُجتِک بیالزاک پس از سرو کردن ترکیبی از اسپرسو سرد، یک نوشیدنی تخمیر شده برنج به نام آمازاک، نارنگی، شربت آقطی و ختمی به مقام پنجم رسید.

وُجتک بیالکزاک در مرحله پایانی قهرمانی قهرمانی قهوه چی، نوشیدنی های اسپرسو خود را آماده می کند
وُجتک بیالکزاک در مرحله پایانی قهرمانی قهرمانی قهوه چی، نوشیدنی های اسپرسو خود را آماده می کند

بازار یک بار مصرف هیچ نشانه ای از توقف نشان نمی دهد

قهوه یک بار مصرف بازاری است که در سال های اخیر به سرعت در حال رشد است نشانه ای کند شدن این رشد دیده نمی شود. غرفه داران این نمایگاه قهوه اسپشالتی فوری و کپسولهای قهوه را به نمایش گذاشتند.

نیت آپِل مدیر بازاریابی Steeped Coffee است. این کمپانی کیسه های یک بار مصرف قهوه ای تولید می کند که همانند چای کیسه ای مورد استفاده قرار می گیرند. او به من می گوید که دلیلی محبوبیت محصولات اسپشالتی یک بار مصرف این است که “مردم خواهان راحتی هستند اما نمی خواهند که طعم قربانی شود”. قهوه اسپشالتی فوری می تواند برای افرادی که خواهان شیوه دم کردن سریع بوده ولی نگران هدر رفت کپسول های قهوه هستند گزینه خوبی باشد. نِیت می گوید که “مردم همچنین نمی خواهند که جنبه های مربوط به پایایی و محیطی را قربانی کنند”.

غرفه Cometeer در نمایشگاه SCA 2019 قهوه
غرفه Cometeer در نمایشگاه SCA 2019 قهوه

Cometeer امسال برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرد. این کمپانی جوان قهوه اسپشالتی را به شکل کپسول ارائه کرده است. زاخاری روئِدا معاون بازاریابی به من می گوید که “مدت ها بود که مردم کیفیت را فدای راحتی می کردند”. متیو رابرتز یکی از بنیانگذاران و رئیس این شرکت بر اهمیت ثبات تاکید می کند و به من می گوید که “بدلیل اینکه ما مایعی منجمد در کپسول های خود داریم، کاملا شسته می شوند که باعث می شود تا ۱۰۰% قابل بازیافت باشند.”

هر دو کمپانی Steeped coffee و Cometeer در این رویداد جوایزی را برنده شدند (Steeped coffee برای بهترین بسته بندی و Cometeer در گروه کلاس آزاد).

میگوئِل کاندِل قهرمان السالوادوری دوره خدمات اجباری را تکمیل کرد
میگوئِل کاندِل قهرمان السالوادوری دوره خدمات اجباری را تکمیل کرد

دسترسی و دموکراسی در قهوه اسپشالتی

در طول این رویداد، من با غرفه داران و شرکت کنندگان درباره نظرت شان نسبت به آینده قهوه اسپشالتی صحبت کردم. یکی از نظراتی که مرتبا تکرار می شد این بود که قهوه اسپشالتی به شکل روزافزونی قابل دسترس شده است.

جِما کیرنان می گوید “قبلا، مردم قهوه عالی را در کافی شاپ ها می نوشیدند ولی هم اکنون می توانند آن را در خانه، دفتر کار خود یا یک هتل داشته باشند (مکان هایی که مردم به طور سنتی انتظار دیدن آن را ندارند)”.

جو بِم احساس مشابهی دارد و می گوید “با برشته کردن خانگی، مصرف کننده ها هم اکنون می توانند قهوه ای را برشته کرده و بنوشند که در صورت خریداری از کافی شاپ معمولا قیمتی دو برابر این مقدار می داشت.”

جو بِم و برشته کننده مسی 1 کیلوگرمیمن همچنین شاهد حرف های بسیاری از افراد بودم که درباره این نیاز صحبت می کردند که صنعت قهوه باید بیشتر دموکراتیک باشد (بویژه در بستر قیمت در حال کاهش قهوه) . در حالی که عده ای تنها ابراز ناراحتی می کردند، افراد دیگری پیشنهادات کاربردی داشتند.

جوائو می گوید که “تکنولوژی مانند تکنولوژی ما به تولیدکنندگان کمک می کند تا روند تولیدی را شبیه سازی کنند که بعدتر برای پشتیبانی از تولید محلی می توانند با رفقای خود به اشتراک بگذارند”.

هیچ راهکار ساده ای برای بحران قیمت قهوه و تاثیرش بر روی تولیدکنندگان وجود ندارد اما رویدادهایی مانند این نمایشگاه به افراد حرفه ای این صنعت امکان می دهد تا به صورت حضوری موضوع را به بحث گذاشته و ایده های مربوط به چگونگی بهبود زندگی تولیدکنندگان را به اشتراک بگذارند.

یکی از بسیار جلسه تست قهوه در نمایشگاه بوستون
یکی از بسیار جلسه تست قهوه در نمایشگاه بوستون

نمایشگاه ۲۰۱۹ بوستون تجربه فوق العاده ای بود که به بسیاری از بخش های زنجیره ای تامین قهوه امکان داد تا دور هم جمع شوند. این رویداد همچنین گردهمایی را فراهم کرد تا درباره محصولات و فرصت های جدید اطلاعاتی ارائه شود. نمایشگاه بوستون مکانی بود برای افراد حرفه ای قهوه از سراسر جهان تا همراه یکدیگر درباره پایایی بحث کنند، ارتباطات کسب و کار جدیدی را بوجود بیاورند و دانش خود را به اشتراک بگذارند. شما را در نمایشگاه پورتلند در سال ۲۰۲۰ می بینم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)