وبلاگ ملوکافی

بازگشت به وبلاگ ملوکافی
نکاتی درباره استفاده از فرنچ پرس

چند نکته درباره استفاده از فرنچ پرس

زمان مطالعه: ۲ دقیقه|

امروزه راحتی وآسانی بهره گیری از وسیله فرنچ پرس در ارتباط با تهیه انواع دم نوش ها و قهوه های متفاوت بسیار گسترده گشته است. در واقع هر شخصی می تواند، به راحتی با تهیه یک عدد فرنچ پرس و به همراه داشتن حتی نزدیک به ۳۵۰ میلی لیتر اب جوش و مقداری قهوه اسیاب شده و یا چای می توان در هر نقطه و مکانی چه در مسافرت و یا منزل و یا در محل کار ، یک فنجان نوشیدنی گرم تهیه کرد.

اما در کنار بهره گیری آسان از این وسیله، در یک مقایسه کوچک و مختصر با وسایلی همچون دریپر و یا pourover مزایای  فرنج پرس را می توان ذکر کرد.

در یک نکته که شاید کم اهمیت  باشدو یا به هیچ عنوان دیده نشود، این مسئله می باشد که تقریبا اگر نسبت قهوه به آب در فرنچ پرس مناسب باشد تمامی سطح قهوه آسیابی در معرض حرارت آب قرار می گیرد که خود این امر کمکی است شایان به دم  کردن  بهتر تمام قهوه استفاده شده در فرنچ پرس، و رایحه و عصاره گیری بهتر از قهوه انجام می پذیرد ، در حالی که در برخی از روشها مثل کمکس و یا دیگر دریپر­ها قهوه آسیاب شده به تمامی در معرض آب جوش قرار نمی گیرد و شاید در نگاه اول آن چنان نکته با اهمیتی نباشد ولی در هر حال یک برتری هرچند کوچک برای فرنچ پرس به حساب می آید.

در برتری دیگر که شاید نسبت به نکته پیشین اندکی بیشتر مهم باشد این است که در فرنچ پرس هیچ صافی کاغذی و یا پارچه ای استفاده نمی شود، که تقریبا در تمامی وسایل دمی، شبه دریپری ، سایفون و یا ائروپرس ، pourover از صافی بهره گرفته می شود. نکته شایان ذکر، در این مسئله پنهان است که صافی های کاغذی و پارچه ­ای روغن و تا قسمتی برخی از املاح محلول در آب موجود در قهوه استخراج شده و به دیواره صافی می چسبد و به داخل لیوان و یا نوشیدنی شما وارد نمی شود،در قهوه هایی که از صافی عبور می کنند بخشی از خواص ظاهری قهوه گرفته می شود و قهوه ای به نسبت رقیق شده در مقیاس با فرنچ پرس گرفته می شود،  که خود این امر نقطه ضعف وسایلی است که از صافی استفاده می کنند.

همچنین بایستی اشاره کرد، که در فرنچ پرس در تمام مدت دم، قهوه آسیاب شده در یک دمای ثابت در مجاورت آب قرار دارد، این درحالی است که در روشهایی که از صافی استفاده می شود مدت زمان تماس اب با قهوه بسیار اندک می باشد، و حتی دمای آب از ابتدا تا به انتها در یک دمای ثابت قرار ندارد. این نکته و نکته نخست بیشتر در مورد دم نوش های گوناگون که شکل ظاهری برگ مانند دارند همچون چای بیشتر اهمیت می یابد، چون هم از نظر دمایی بیشتر در معرض حرارت آب قرار دارد و از نظر زمانی در بازه زمانی بیشتری در یک دمای ثابت قرار دارد و بهتر می شود دم نوش خوشتری را تهیه کرد.

البته کاملا لازم به ذکر است، که حتما بایستی در حجمی مشخص از فرنچ پرس در طول شبانه روز استفاده کرد چون، قهوه به دست آمده از فرنچ پرس تقریبا غلیظ می باشد، و این احتمال وجود دارد که حجم بسیار بالایی از قهوه و کافیین با هر فنجان نوشیده شود، و به دنبال آن مشکلات فیزیولوژیک برای مصرف کننده به همراه آورد.

تهیه و تنظیم مطلب:تاده ظهرابی

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * لطفا کد کپچا را دوباره بارگذاری نمایید

بازگشت به وبلاگ ملوکافی