چگونه باریستایتان را دچار انگیزه کنید و آنها را مشغول کار نگه دارید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
چگونه باریستایتان را دچار انگیزه کنید و آنها را مشغول کار نگه دارید

چگونه باریستایتان را دچار انگیزه کنید و آنها را مشغول کار نگه دارید

زمان مطالعه: 7 دقیقه|

آیا کافی شاپ شما یک تیم عالی از باریستاها دارد؟ گاهی اوقات شما فقط کارکنان ماهر و مشتاق را استخدام می کنید تا بتوانید لغزش عملکرد آنها را ببینید. این همچنین می تواند یک مبارزه برای حفظ کارکنان خوب در درازمدت باشد. کارکنان دارای انگیزه شادتر هستند، خدمات بهتری به مشتریان ارائه می دهند و به موفقیت کلی کافه شما کمک می کنند. بنابراین، بیایید به آنچه شما می توانید انجام دهید،تا اعضای کافه تان  را دچار انگیزه کنید و آنها را مشغول کار نگه دارید , نگاهی بیندازیم.

شما همچنین می توانید مقاله روبرو را مطالعه کنید: چگونه  کافی شاپ  مخصوص خود را راه اندازی کنید

 

باریستا

افراد مختلف انگیزه های مختلفی دارند

شاید واضح به نظر می رسد ، اما مردم توسط چیزهای مختلفی هدایت می شوند. فرض نکنید که چه چیزی برای شما یا یکی از اعضای تیم موثر باشد تا همه ی کارکنان شما را دچار انگیزه می کند. در عوض، اطمینان حاصل کنید که جلسات منظمی با اعضای تیم داشته باشید، هم جلسات یک به یک و هم جلسات گروهی، و به سخنان اعضا گوش دهید.

ممکن است بعضی از کارکنان بیشتر از دیگران درونگرا باشند و ممکن است واضح نباشد که چه چیزی آنها را دچار انگیزه می کند. اما با گذشت زمان، حتی کارکنان آرام تر از طریق نگرش آنها نسبت به وظایف، واکنش به تغییرات و گفتگوهای غیر رسمی به شما می آموزند که چه چیزی برای آنها اهمیت دارد،. بنابراین، چشم ها و گوش های خود را باز نگه دارید (دقت کنید) و بگذارید همه بدانند که برای صحبت کردن آماده هستید.

پاداش های بیرونی مانند پاداش یا افزایش عملکرد، به برخی افراد انگیزه می دهند. اما دیگران به طور ذاتی انگیزه دارند. این به این معنی است که آنها به وسیله ارزش و اعتقاداتشان هدایت می شوند. ممکن است به نظرتان دشوار باشد که بدانید چگونه یک نفر را از نظر درونی دچار انگیزه کنید، اما می تواند به سادگی توضیح دهد چرا شما از آنها می خواهید یک کار را انجام دهند یا تاثیر آن را بر روی جامعه بزرگتری درک کنید.

بیایید نگاه دقیق تری به برخی از نمونه ها داشته باشیم.

باریستا چیست؟

 انگیزه مالی

شاید واضح ترین راه ایجاد انگیزه برای کارکنان شما این است که انگیزه مالی برای آنها فراهم کنید. اما این فقط  به دادن پاداش سالیانه به بهترین وجه خلاصه نمی شود .راه های خلاقانه و معنی دار بیشتری برای ارائه انگیزه مالی وجود دارد و برخی نیز با انگیزه ذاتی مرتبط هستند.

در نظر بگیرید که ارائه ی پاداش به درآمد روزانه یا هفتگی کافه ی شما مرتبط باشد. به عنوان مثال، اگر شما 10٪ پول بیشتری را از همان زمان درهفته ی گذشته یا سال گذشته دریافت کنید، هر یک از کارکنانی که در آن روز کار می کنند، یک جایزه ی معین اضافی در هر ساعت کار دریافت می کنند. این یک انگیزه بیرونی است، اما افرادی را که به طور ذاتی انگیزه دارند تشویق می کند تا به سختی برای منفعت کل تیم کار کنند.

به اعضای باریستا و کافه , به ویژه در شهرستانهای اصلی که هزینه ها گران است حقوق کمی پرداخت می شود ، شما نباید تفاوتها را دست کم بگیرید. یک افزایش اندک می تواند زندگی روزمره کارمند را تحت تاثیر قرار دهد. اما بعد از یک نقطه ی خاص، انگیزه مالی ارزش کمتری می یابد. اگر کارکنان شما به اندازه کافی درآمد کسب کنند که راحت باشند و از کار خود ناراضی باشند، وعده ی پول اضافی در هر ماه برای ادامه ی کار آنها کافی نیست.

بنابراین، گوش کنید که چه شکایات یا پیشنهاداتی به شما میدهند و در مورد فکر کردن به این مسئله که افزایش حقوق می تواند مسائل مربوط به شور و اشتیاق یا تعهد را حل کند, دقت کنید.

باریستا کیست؟

 احترام متقابل وپویائی تیم

یک مدیر محترم و همکاران مشابه، همه ی کارکنان را دچار انگیزه می کنند.

به تکنیک مدیریت خود نگاهی بیاندازید و در نظر بگیرید که آیا شما در حال ایجاد روابط واقعی هستید و یا صرفا سفارش مردم را انجام می دهید. اگر اعضای کارکنان به شما احترام می گذارند و احساس می کنند که می توانند به شما نزدیک شوند، احتمالا بیشتردر مورد شغل و برنامه های دراز مدت اهمیت نشان دهند ؛ این  به شما کمک می کند که کسب و کار خود را ارتقا دهید و برنامه های کاری مورد نیاز خود را بهتر طراحی کنید.

یک روش عملی برای ایجاد روابط، شناخت کار خوب است. این بدان معنی است که کارکنان را به صورت آشکار برای انجام یک کار خوب و هرگونه تلاش کوچک اضافی که آنها انجام می دهند تحسین کنید. آیا یک فرد همیشه 15 دقیقه سریع تر آماده می شود تا برای شیفت کاری بعد آماده شود؟ شاید فرد دیگری بدون اینکه از او خواسته شود مسئولیت تمیز کردن را بر عهده بگیرد. از آنها برای انجام این کار ها قدردانی کنید و آنها احساس می کنند که شناخته شده و محترم هستند. اعضای تیم را تشویق کنید تا کارها را باهم انجام دهند تا احترام بیشتری ایجاد کنید.

مدل سازی رفتار احترام آمیز برای پویائی تیم مهم است. اگر کارکنان شما با همکاران خود تنش داشته باشند، این تنش مدتها طول نمی کشد. بنابراین با تنظیم مثال و رهبری در جلوگیری از کلیشه ها و تشویق ارتباطات در کل تیم یک محیط کاری مثبت ایجاد کنید و اعضا را تشویق کنید که با یکدیگرارتباط برقرار کنند..

آیا برخی از باریستاbarista ها هنگام تغییر سریع  با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ؟ ممکن است آنها فرد را فقط به عنوان مردی بشناسند که یخچال را پر نمی کند یا زنانی که هرگز جای خود را تمییز نمی کنند . با سازماندهی نوشیدنی تیم و یا تشکیل تیم ورزشی شرکتی از این نوع پویایی ها , اجتناب کنید. اگر اعضای تیم یکدیگر را به عنوان مردم اطراف همدیگر ببینند، احتمال دارد که یکدیگر را دوست داشته باشند و انعطاف پذیرتر باشند.

به همین ترتیب، زمانی که تغییرات را تنظیم می کنید، انواع شخصیت را در نظر بگیرید و افراد مناسب را با هم پیوند دهید. هر فرد نیاز دارد که با بهترین دوست همکار باشد ، اما شما نمی خواهید کسی در کار خود شکست بخورد، زیرا آنها با همکاران خود مشاجره  می کند.

باریستا

 بازدهی کاری و انعطاف پذیری

به خاطر داشته باشید که باریستاهای شما پروژه های شخصی و همچنین تعهدات خود را دارد. آیا می توانید به یکی از اعضای هیات اجازه دهید تا روز خاصی را در مرخصی بگذرانند تا به گروه خود اجازه ی تمرین کردن دهند؟ آیا این کار عملی است که به یک نفراجازه دهیم  همیشه خیلی زود کار خود را تحویل دهد تا بتواند بچه خود را از مدرسه بیاورد؟

با انعطاف پذیری و تلاش برای تطبیق تعادل کار و زندگی، شما به باریستاهای خود دلایل بیشتر برای وفاداری به شرکت می دهید. در عوض آنها ممکن است انعطاف پذیرتر باشند. به عنوان مثال، فردی که در شیفت اول صبح را انجام می دهد، ممکن است برای انجام مسئولیت های کلیدی مشتاق باشد یا موافقت خود را برای رسیدگی به دریافت محموله ها اعلام کند، زیرا همیشه اول صبح ها در محل کار حاضر می شود. این کار شما را آزاد می کند تا بر روی کارهای دیگران تمرکز کنید.

در مورد چگونگی نگه داشتن بهترین اعضای کافه خود از ترک کار,  بیشتر بدانید

باریستا

اهداف بلند مدت و فرصت های رشد

اعضای باریستا و دیگر اعضای تیم می خواهند که در برخی از اهداف شغلی بلند مدت خود ثبات و به رسمیت شناختن داشته باشند. آیا کافه شما به خاطر اخراج افراد پس از یک دوره کوتاه، اعتبار دارد؟ آیا شما پیشرفت حرفه ای را ارائه می دهید؟ آیا barista ها مشغول کار هستند  در حالی که روشی برای مدیریت و یا آموزش خاصی در حوزه ی مورد علاقه خود ارائه می دهند؟

متاسفانه فقدان پیشرفت شغلی یک دلیل معمول برای رها کردن صنعت قهوه است. اغلب باریستاها نمی دانند که چگونه می توانند رتبه خود را افزایش دهند  یا در نقش خود مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرند. بنابراین تشخیص دهید که کدام اعضای تیم مشتاق هستند تا با سازمان خود رشد کنند و آنها را تشویق کنند. کارمندی که می تواند آینده ی بلند مدت شرکت را ببیند احتمالا انگیزه و اشتیاق بیشتری دارد.

در جلسات منظم خود در مورد اهداف بحث کنید. بازخورد سازنده ای فراهم کنید و برای شناسایی اهداف مرتبط با هم همکاری کنید. به عنوان مثال، barista  ممکن است در تهیه یک لاته آرت به صورت بهتری فعالیت نکند  اما مشتاق است که مهارت های اصلی خود را بهبود دهد . بنابراین برای  بهبود جلوه دادن آنها در جلسه ماه آینده , هدف آنها را تنظیم کنید و پس از آن زمان و فضا را برای آنها فراهم کنید  تا بدون فشار تمرین کنند. اطمینان حاصل کنید که توضیحات خوب و بازخورد مثبتی را ارائه کنید.

در مقیاس بزرگتر، شاید شما می توانید برای کارکنانی که مدت هاست با شرکت بوده اند و علاقه مند به پیشرفت هستند، آموزش مدیریت رسمی ارائه دهید. این به نفع شماست. مدیران مطلع می توانند فرآیندهای کسب و کار شما را بهبود بخشند و اگر شما برای  توسعه آنها سرمایه گذاری کنید، احتمالا کارکنان به شرکت شما وفادارهستند.

مقاله : بیشتر یاد بگیرید که چرا آموزش رسمی در کافه و دوره ی آموزشی یک سرمایه محسوب می شود

باریستا

تشخیص زمان خداحافظی کردن

گاهی اوقات هیچ چیزی برای با انگیزه کردن کارمندان وجود ندارد. شاید فرصتی برای گفتگو به شما ارائه شده و سعی کرده اید آنها را به شیوه های مختلف به کار گیرید، اما کارمندان هنوز در مورد کارشان مشتاق هستند. به طور مستقیم و به طور غیرمستقیم با آنها در مورد چرا ها صحبت کنید. ممکن است آنها عوامل بیرونی داشته باشند که شما نمیتوانید با آنها کار کنید. یا ممکن است به سادگی موضوع این باشد که آنها نمی خواهند اصلا بارستا barista باشند. در این مورد، مهم است که تشخیص دهید چه موقع خداحافظی کنید.

یک عضو بی انگیزه ی تیم می تواند بر بقیه ی اعضای تیم شما تاثیر منفی داشته باشد و ممکن است خدمت به مشتری را مد نظر  قرار دهد. اگر شما قادر به حل این مشکل نیستید، یک استراتژی استقرار منصفانه ایجاد کنید و نظرات خود را در یک مصاحبه بیرونی ارائه کنید.

باریستا

Barista  ها قلب یک کافی شاپ هستند. بدون حضور کارکنان دلسوز و فداکار ، کافه شما نمی تواند موفق شود. بنابراین در نظر بگیرید که چه چیزی اعضای تیم شما را دچار  انگیزه می کند و چگونه آنها را تحریک می کند تا با تمام توانائی و به بهترین شیوه کار کنند. شادی ,اعضای کافه و باریستاها را دچار انگیزه می کند و آنجا را به مکانی خوشایند و محرمانه برای مشتریان , و محیط کاری مناسبی برای شما تبدیل می کند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)