وبلاگ ملوکافی

بازگشت به وبلاگ ملوکافی

کارآفرینان جوان گواتمالایی صنعت قهوه قویتری در گواتمالا ایجاد می کنند

زمان مطالعه: ۵ دقیقه|

تولیدکنندگان قهوه گواتمالایی با چالش­های فراوانی مواجه هستند، اما گروهی از کارآفرینان جوان برای پیدا کردن راه حل­ها تلاش می­کنند. قیمت پایین قهوه، بازاریابی، فرصت­های رشد – هدف آن­ها این است که با تمام این موارد و موارد دیگر مقابله کنند.

چرا که جوانترین نسل حرفه­ای­های قهوه گواتمالایی آینده این صنعت کشور هستند.

در دسامبر ۲۰۱۷، Perfect Daily Grind اولین جلسه کارآفرینان جوان گواتمالا در حوزه قهوه را با بیش از ۲۵ نماینده قهوه، از تولیدکنندگان تا باریستاها برگزار کرد. در حال حاضر، شبکه به طور مستقل کار می­کند و اهداف و روش­های خود را ایجاد کرده است. من به ایزابل رودریگز و دانیل مونته­نگرو (نائب رئیسان) مراجعه کردم تا بیشتر بدانیم که چرا به یک شبکه نیاز است و چه چیزی از آن حاصل می­شود.

صنعت قهوه در گواتمالا

صنعت قهوه در گواتمالا

درباره صنعت قهوه بیشتر بدانید

میکرو روستر؟مواردی که تولیدکنندگان می‌خواهند شما بدانید

میکرو روست دهنده ها ، می‌دانم که مشتاق کیفیت هستید. می‌دانم که به هر محصولی که تامین می‌کنید و هر دسته ای که برشته می‌کنید اهمیت می‌دهید.

کارآفرینان جوان آینده­ای سودآور می­خواهند

تولیدکنندگان قهوه با چالش­های متعددی مواجه هستند، اما یکی از مهم­ترین آن­ها قیمت است. در بدترین حالت   قیمت­های فعلی بازار حتی هزینه­های تولیدکننده را پوشش نمی­دهد. در بهترین حالت، سود هنوز هم بسیار پایین خواهد بود.

علاوه بر این، نوسانات روزانه قیمت بازار و نرخ ارز می­تواند برنامه­ریزی را به چالش بکشد. قیمت قهوه در نیویورک با دلار آمریکا تعیین می شود؛ هزینه­ها، از جمله کار و تجهیزات، معمولاً با پول محلی پرداخت می­شوند.

با اندازه­های مختلف مزارع و این واقعیت که هزینه­ها تحت تاثیر قوانین کار محلی و در دسترس بودن، حمل و نقل، زیرساخت­ها، آب و هوا و دیگر موارد، تعیین سوددهی کشاورزی قهوه کار دشواری است؛ با این حال، ۳۰ تولیدکننده از Huehutenango، گواتمالا، توافق کردند که داده­های خود را از تولید قهوه در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به اشتراک بگذارند. از آنجا، من با کارآفرینان جوان گواتمالایی در شبکه قهوه کار کردم تا میانگین­های زیر را ایجاد کنم:

هزینه­ها و درآمد به ازای هر منزانا   (تقریبا ۱.۷۲ هکتار)

کوئینتال قهوه تولید شده: ۲۴ (هر کوئینتال ۴۶ کیلوگرم است، که کلاً حدود ۱۱۰۴ کیلوگرم می­شود)

نرخ ارز ۷.۴۱ گواتمالایی به دلار آمریکا، که در تاریخ ۸ مه ۲۰۱۸ صحت داشت.

هزینه­ ها
کار۹۸۴.۹۸ دلار
تدارکات۵۸۷.۳۸ دلار
زیر کل۱۵۷۲.۳۶ دلار
غیره (۱۰ درصد)۱۵۷.۲۳ دلار
هزینه نهایی به ازای هر مانزانا۱۷۲۹.۶۰ دلار
هزینه نهایی به ازای هر کوئینتال۷۲.۰۷ دلار
                                   درآمد
به ازای هر مانزانا۲۱۸۶.۲۳ دلار
به ازای هر کوئینتال۹۱.۰۹ دلار
درآمد خالص به ازای هر مانزانا۴۵۶.۶۳ دلار
درآمد خالص به ازای هر کوئینتال۱۹.۰۲ دلار

Huehuetenango ممکن است یک منطقه مخصوص قهوه باشد، اما حاشیه سود هنوز تولیدکنندگان را مجبور به تصمیم­گیری­های دشوار می­کند: چقدر می­توانند به قهوه­چین­ها پرداخت کنند؟ آیا می­توانند از پس هزینه­های کشاورزی برای انواع قهوه با کیفیت بالا که اغلب ظریف­تر هستند، بر بیایند؟ در واقع، آیا حتی می­توانند هزینه های کشاورزی قهوه را تامین کنند؟

در این زمینه ضروری است که گواتمالا شبکه­ای از رهبران داشته باشد که مایل به بحث در مورد چالش­ها، پیشنهاد راه حل­ها و به اشتراک­گذاری تخصص و تجربه هستند.

و مهم است که این شبکه شامل نسل جوانی باشد که در صنعت قهوه کار می­کنند. همانطور که دانیل می­گوید: “ما آینده کشور هستیم. اگر نهادهایی برای ترویج اقتصادی و رشد کشور وجود نداشته باشد، آینده­ای وجود ندارد.”

نسل جوان اغلب کسانی هستند که مزارع قهوه را برای کارهای سودآورتر رها می­کنند. ایزابلا به من می­گوید که “فقدان دانش عمیق در میان نسل­های جدید تولیدکنندگان قهوه وجود دارد” و این می تواند کار را دشوار کند. او می­گوید “مسئولیت بسیاری برای جوانان وجود دارد.” “تعداد ما کم است.”

با مواردی که ذکر شد، بسیار مهم است که کارآفرینان جوان توانایی بهبود صنعت را داشته باشند. “نسل جوان باید بدانند که چگونه سودآور باشند، با توجه به این که کسب و کار قهوه مانند قبل نیست.”

صنعت قهوه در گواتمالا

صنعت قهوه در گواتمالا

درباره صنعت قهوه بیشتر بدانید

از Tinto تا Pasado: دم کردم قهوه در آمریکای لاتین

نوشیدن قهوه در آمریکای لاتین فقط بخاطر تامین سریع کافئین نیست. این کار نوعی تشریفات است که بخشی از هویت ما را تشکیل می دهد

برنامه ­ای برای تغییر

“کارآفرینان جوان گواتمالایی در صنعت قهوه” با اهداف زیر ایجاد شده است:

 • امکان همکاری بین یک شبکه از کارآفرینان جوان در صنعت قهوه را فراهم کند.
 • برای حرفه­ای­های صنعت قهوه فضایی ایجاد کند که بتوانند ایده­های خود را در یک محیط حرفه ای به اشتراک گذاشته و درمورد آن­ها بحث کنند.
 • شناسایی و بحث در مورد مشکلات، موانع و فرصت­های فعلی موجود در صنعت قهوه گواتمالا.

ایزابل و دانیل به خاطر علاقه، رهبری، حس مسئولیت و علاقه به کمک به بهبود زنجیره تولید قهوه در گواتمالا به عنوان رئیس شبکه انتخاب شدند. از آنجا، آن­ها شروع به کار بر اهداف و ماموریت­های خود کردند.

هدف این است:

 • سازماندهی خود به عنوان نسلی که نماینده ی آینده صنعت قهوه است.
 • شناسایی مشکلات و تهدیدات صنعت قهوه گواتمالا.
 • ایجاد و اجرای یک برنامه بهبود مستمر.
 • انجام این کار به عنوان یک پروژه رسمی.

علاوه بر این، آن­ها فقط نمی­خواهند با تولیدکنندگان کار کنند بلکه در کل صنعت قهوه گواتمالا کار کنند که آن­ها را به چهار بخش تقسیم می­کنند:

 • تولیدکنندگان
 • صادرکنندگان و تجار
 • باریستاها و روسترها
 • تاثیرگذاران بازاریابی
قهوه گواتمالا و چشم اندازهای آن

قهوه گواتمالا و چشم اندازهای آن

ایجاد تفاوت از مبدأ

از طریق این اهداف، شبکه می خواهد رشد صنعت قهوه را افزایش دهد و از هر شرکت­کننده که دستیابی به سودآوری بیشتر را مد نظر دارد حمایت کند. آن­ها می­خواهند کارآفرینان جوان که در زنجیره تولید کار می­کنند، بدون در نظر گرفتن بخش خاص خود، نمایندگی، انگیزه و مشارکت داشته باشند.

این یک ماموریت بزرگ است، اما کارآفرینان خوش­بین هستند. آن­ها امیدوار هستند که حمایت و پشتیبانی سایر بخش­های گوتمالا را نیز داشته باشند، تا بتوانند یک جنبش رسمی غیرانتفاعی باشند.

هنگامی که درباره صنعت قهوه گواتمالا صحبت می­کردیم، ایزابل به من گفت که امیدوار است روزی بگوید: “تولید قهوه قبلاً اینگونه بود … اما حالا چیز متفاوتی به دست آورده­ایم”.

صنعت قهوه در گواتمالا

صنعت قهوه در گواتمالا

ایزابل تنها فردی نیست که امید دارد. لورنا کالوو از Finca Bohemia در Quetzaltenango، گواتمالا می­گوید: “موضوع کارآفرینی یک بخش دیگر از بهره­وری در قهوه است. تولید­کننده­ای که بسته­بندی و صادرات می­کند نسبت به کسی که فقط یک تولیدکننده است، سود بیشتری کسب می­کند.” او به من می­گوید که بسیاری از جوانان با هدف بهبود سودآوری کارآفرین­تر می­شوند – چیزی که به نفع کشور است.

با این حال او همچنین امیدوار است که کارآفرینان جوان گواتمالایی در صنعت قهوه بتوانند مصرف محلی قهوه را تشویق کنند. او می­خواهد ببیند که علاوه بر صادرات، مصرف­کنندگان محلی نیز از بهترین قهوه ی گواتمالا مصرف می­کنند.

بقا در یک بازار بسیار رقابتی مانند صنعت قهوه به معنی با هم کار کردن است. از طریق همکاری، می­توان فرصت­ها را شناسایی و از آن­ها استفاده کرد. می­توان چالش­ها را حل کرد یا حداقل محدود کرد. همکاران می­توانند از طریق به اشتراک گذاشتن تخصص و مشاوره از یکدیگر حمایت کنند.

کارآفرینان جوان گواتمالا در صنعت قهوه با آینده دشواری مواجه هستند، آینده­ای با قیمت پایین و ثبات کم. با این حال، آن­ها مصمم هستند که به راحتی این آینده را قبول نکنند، بلکه با یکدیگر جمع شوند تا از صنعت قهوه ی بهتر، برای خود و همه کسانی که در آن نقش دارند اطمینان حاصل کنند.

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * لطفا کد کپچا را دوباره بارگذاری نمایید

بازگشت به وبلاگ ملوکافی