وبلاگ ملوکافی

بازگشت به وبلاگ ملوکافی
۵-reasons-you-should-drink-coffee-daily

۵ دلیلی که قهوه شما را شادتر و سالم تر نگه می دارد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه|

قهوه  ؛ نوشیدنی ای که صبح ها ما را سرحال می آورد و ما را پر حرف و سر زنده می کند و به ما احساس خوبی می دهد و به سلامتی ما کمک میکند , به کنترل وزن مان کمک میکند  و بطر قابل توجهی سطح کلسترول خون را پایین می آورد ؛ از بیماری کبد چرب جلوگیری کرده و حتی روند آن را معکوس می کند … پس با این همه خاصیت باید قهوه را دوست داشت و از آن تشکر کرد !

در ادامه چهار دلیل دیگری که باید قهوه را دوست داشت و آن را نوشید ؛ ذکر میکنیم ! البته فقط نوشیدن قهوه تنها ؛ نه کاپوچینو یا فراپاجینو یا … این تحقیقات بر اساس نوشیدن قهوه اسپرسو و قهوه دم شده ، انجام گرفته است !

  • قهوه به کاهش افسردگی در زنان کمک می کند . بر اساس یک تحقیق منتشر شده در دانشگاه هاروارد  خطر ابتلا به افسردگی در زنانی که دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند ؛ نسبت به زنانی که در یک هفته فقط یک یا حتی کمتر ؛ قهوه می نوشند , ۱۵% کمتر است ! پس با نوشیدن قهوه ببینید که چطور احساس بهتری خواهید داشت
  • نوشیدن یک فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به سکته مغزی را تا ۲۰% کاهش می دهد ؛ که بسیار شگفت انگیز است .این درصد بر اساس تحقیقاتی که بر روی ۸۲۳۶۹ مرد و زن در ژاپن در یک بازه ۱۳ ساله بدست آمده است .
  • نوشیدن قهوه خطر ابتلا به بیماری سیروز کبدی ( التهاب کبد ) و گسترش آن در بدن را کاهش می دهد . تحقیقات نشان داده است که نوشیدن دو فنجان قهوه در روز ، ریسک ابتلا به این بیماری را تا ۴۴% کاهش می دهد .
  • قهوه بطور کلی و اساسا و واقعا به شما کمک میکند که زندگی طولانی تری داشته باشید و بیشتر عمر کنید .مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می دهد افرادی که ۳ تا ۵ فنجان در روز قهوه می نوشند ؛ نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند ۱۵% خطر مرگ زود رس در آنها پایین تر است (به دلیل کاهش خطر ابتلا به بیماری های دیابت نوع ۲ و سکته مغزی و سرطان کبد و بیماری های عصبی ؛ بیماریهای تنفسی و… )

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * لطفا کد کپچا را دوباره بارگذاری نمایید

بازگشت به وبلاگ ملوکافی