آموزش طرز تهیه قهوه با چای (یون یانگ هونگ کونگی) - قهوه ملو

طرز تهیه قهوه با چای (یون یانگ هونگ کونگی)

طرز تهیه قهوه با چای (یون یانگ هونگ کونگی) : 

درباره اینکه این نوشیدنی را چه کسی ابداع کرده است هیچ شواهدی در دست نیست ؛ اما یون نینگ، یین یانگ، یین یونگ یا  بسادگی : قهوه و چای ؛ یکی از محبوبترین نوشیدنی ها در هنگ‌کنگ است این نوشیدنی خوش طعم و انرژی زا ؛از چای و قهوه تهیه می‌شود و برای مطابق بودن با نیازهای همیشه در حال تغییر مشتریان، امروزی شده است.

یون یانگ اکنون به عنوان یک نوشیدنی یخ زده یا تهیه شده با انواع مختلفی از شیر توسط بسیاری از فروشندگان در خیابان ها ارائه می شود که هر کدام فرمول پنهانی خود را دارند. ما طعم ویژه این نوشیدنی فوق العاده را به خودمان نسبت می دهیم که می توانید انتخاب کنید که آن را سرد روی یخ بنوشید یا گرم. به محض اینکه قهوه چکه ای ( دریپ ) شما آماده شد آن را مخلوط کنید.

دستور ساده ی ما به شما امکان می‌دهد تا نسخه کلاسیک نوشیدنی را داشته باشید که به آسانی با چای شیر خانگی و قهوه تازه دم شده مخلوط می شود. یک نوشیدنی شیرین و خامه‌ای، همچنین با یک عطر غلیظ از کافئین تزریق می‌شود که برای  لذت نوشیدنی نیاز دارید یا وقتی که می خواهید موتورهایتان را برای شروع روز مجدداً شارژ کنید عالی است. ما به شما استفاده از قهوه گواتمالا برای تهیه را پیشنهاد می‌دهیم. زیرا این نوع قهوه در ارتفاع های بالایی کشت می‌شود که تحت شرایط سخت تری رشد می‌کنند و زمان زیادی برای رسیده شدن سپری می‌کند که به این دم کردن پیچیدگی ها و لذت زیادی می دهد. اگر نمی‌توانید قهوه گواتمالا را پیدا کنید یک قهوه سیاه بوداده مانند فرانسوی، ایتالیایی یا اسپرسو را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید  چگونگی اطمینان از یکپارچگی در فرآوری و تخمیر قهوه

مواد لازم

  • 1 فنجان قهوه دریپ گواتمالا دم شده به صورت خیلی غلیظ
  • یک فنجان چای شیر به سبک هنگ کنگی
  • یک دوم فنجان  یخ

 مراحل تهیه

1)مواد لازم را جمع آوری کنید.

2) در یک پارچ متوسط قهوه چای را مخلوط کنید.

3)دو لیوان 250 میلی لیتری را آماده کنید و به میزان دلخواه به هر کدام یخ اضافه کنید.

4)مخلوط چای و قهوه را روی یخ بریزید.

دستور ما از نسبت یک به یک قهوه و چای استفاده می‌کند و آن یک نقطه ی بزرگ برای شروع است. اما تطبیق دادن نوشیدنی مطابق میل خود بسیار ساده است و فقط به مقداری تجربه نیاز دارد. اگر نسبت یک به یک نیازهای شما را برطرف نمی کند شما می توانید به اندازه ۷ قسمت از چای شیر را به سه قسمت قهوه برسانید. طعم آن همچنین به غلظت قهوه ی شما، همینطور نوع چای بستگی دارد.

چون شیر چای تقریبا شیرین شده است ؛ سعی کنید با مقدار شیر تغلیظ شده در آن بازی کنید.

یون یانگ فوری

اگر زمان کوتاه است از نسخه ی سریع دستور تهیه برای یک فنجان یون یانگ استفاده کنید.

  • دو کیسه چای سیاه را در یک فنجان آب در حال جوش قرار دهید و اجازه دهید ۸ دقیقه بماند. کیسه‌ها را بردارید.
  • یک فنجان قهوه سیاه بوداده را دم کنید.
  • چای را به قهوه اضافه کنید و با سه اونس شیر تغلیظ شده ( شیر عسل های تجاری ) مخلوط کنید.
  • برای نسخه ی سرد مخلوط را روی یخ بریزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.