MICE 2019: در آن پایین (استرالیا) چه اتفاقی افتاد؟

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)

MICE 2019: در آن پایین (استرالیا) چه اتفاقی افتاد؟

استرالیا به خاطر صحنه پرجنب و جوش قهوه اسپشالتی خود مشهور است و هشت سال است که نمایشگاه بین المللی قهوه ملبورن (MICE) 2019 این مسئله را جشن می گیرد.

MICE که در سال 2012 برای افراد حرفه ای صنعت قهوه بوجود آمد، به یک نمایشگاه بین المللی قهوه در سطح جهانی و نقطه ای برجسته در تقویم جهانی قهوه تبدیل شد. این نمایشگاه در حال حاضر، همه جانبه ترین نمایشگاه قهوه در نیم کره جنوبی است.

رویداد امسال از تاریخ 7 تا 9 فوریه در مرکز نمایشگاه ها و گردهمایی های ملبورن برگزار شد.این مجموعه وسیع، تست کردن، به نمایش گذاشتن، رقابت و موارد دیگر را در خود جای داد. به زمینه ها، محصولات و رویدادهایی که مردم امسال درباره آن گفتگو کرده اند نگاهی بیاندازید.

MICE 2019 از تمامی زمینه های صنعت قهوه شرکت کنندگانی را پذیرا شد
MICE 2019 از تمامی زمینه های صنعت قهوه شرکت کنندگانی را پذیرا شد

قهوه برای همه

MICE در کنار مصرف کنندگان مشتاق قهوه، از تمامی بخش های صنعت قهوه شرکت کنندگانی را به خود جذب کرد. برنامه اصلی رویدادها به جای تمرکز بر روی سخنرانی و کنفرانس، بیشتر بر روی آموزش عملی تمرکز کرده بود. فعالیت هایی مانند تست کردن، نمایش طرح لاته و رقابت های قهوه چی انجام می شد تا از مشغول نگه داشتن شما در تمامی لحظات اطمینان حاصل شود.

این تجربه ای خوب برای کشف قهوه جدید بود: در میان شرکت کنندگان می شد نام های برجسته ای از برشته کنندگان بزرگ مانند لاوازا  تا برشته کنندگان کوچک را مشاهده کرد. چندین کمپانی پیشنهادات خود را در یک اتاق مخصوص تست کردن که در آن تازه کارها و متخصصان به یک اندازه از راهنمایی های چشیدن برخوردار می شدند به نمایش گذاشتند.

نشانی که مسیر اتاق تست کردن MICE 2019 را نشان می دهد
نشانی که مسیر اتاق تست کردن MICE 2019 را نشان می دهد

برای عشاق اسپرسو هم چیزهای فراوانی وجود داشت. جان باکمن از Decent Espresso Machine کارگاهی را برگزار کرد و علم پشت عملیات اسپرسو را مورد بررسی قرار داد. شرکت کنندگان چگونگی تاثیر دما و ویژگی جریان بر روی قهوه نهایی را مورد بررسی دادند.

شینساکو فوکویاما، قهرمان طرح لاته استرالیا، به مهمانان چیزی که به خاطرش مشهور است را در غرفه  Alternative Dairy Co نشان داد. قهرمان سوئیسی باریستا و سفیر Nuova Simonelli، آندره آیشمن نیز مهارت های خود را به نمایش گذاشت.

یک قهوه چی در MICE 2019 طرح لاته خود را می ریزد
یک قهوه چی در MICE 2019 طرح لاته خود را می ریزد

فرصت شبکه سازی

همانند تمامی نمایشگاه های صنایع مختلف، این رویداد نیز مکانی عالی برای بوجود آوردن ارتباطات بود. ملاقات های ترتیب داده شده در سالنی بنام منشاء اتفاق می افتاد (جایی که شرکت کنندگان می توانستند با تولیدکنندگان و نمایندگان کشورهای تولید کننده سراسر جهان ملاقات کنند. بازدید از غرفه Riverna Fesh یکی دیگر از جذابیت های محبوب این نمایشگاه بود که در آن امکان مطرح کردن پرسش مستقیم از تولیدکنندگان و آموختن بیشتر درباره منشاء قهوه فراهم بود.

بخش برشته کنندگان و بار اسپرسو نیز فرصت هایی را برای برشته کنندگان محلی و بین المللی فراهم کرد تا بهترین قهوه های خود را به نمایش گذاشته و با مصرف کنندگان تعامل کنند.

یکی از رویدادهای برجسته این نمایشگاه، مراسم مربوط به قهرمانان زن و مرد صنعت قهوه بود. این مجموعه مصاحبه های کوتاه بخشی از کلوب اجتماعی قهوه چی ها بود که توسط گروه غذاهای آزادی برگزار می شد. این مصاحبه ها که با همکاری متصدیان قهوه اسپشالتی و دستگاه های قهوه سان رِمو برگزار می شد، شرکت کنندگان زیادی را به خود جلب می کرد و انتظار فراوانی برای آنها وجود داشت.

تعدادی از افرادی که با آنها مصاحبه شد شامل ساسا سِستیک (Ona Coffee، Project origin و قهرمان مسابقه جهانی باریستا 2015)، جیبی لیتِل (شرکت برشته کننده جیبی جاگ و جیبی لیتل)، ان کوپر (Equilibrium Roast Masters)، دِمالزا جونز (Same cup) و تام بامفورد (Square one) می شدند. هر کدام از سخنرانان چگونگی شروع به کار در این صنعت و چالش هایی که در طول مسیر با آن رو به رو بوده اند را با جزئیات بیان کرده و با انجام این کار جنبه انسانی قهوه را برجسته کردند.

شرکت کنندگان مسابقات را با علاقه نگاه می کنند
شرکت کنندگان مسابقات را با علاقه نگاه می کنند

مکانی برای رقابت

MICE 2019 همچنین شاهد رقابت های تاثیر گذاری بود و از پنج رویداد مختلف که تحت رقابت های قهوه استرالیا 2019 انجمن قهوه اسپشالتی استرالیا (ASCA) برگزار می شد میزبانی می کرد. مراسم امسال به خاطر نگرانی از عدم امکان شرکت رقابت کنندگان در نمایشگاه قهوه بوستون، دوباره برنامه ریزی شد.

پنج رقابت رسمی MICE 2019 شامل رقابت قهوه چی ویتاسوی، جام دم کنندگان، طراحی لاته حرفه ای پالز، تست کنندگان TCX و رقابت برشته کردن AMC می شد. رقابت های کمتر رقابتی و سرگرم کننده دیگری هم مانند جشن بزرگ بارییستا برای قهرمانان سابق طرح لاته برگزار شد.

سپس مجموعه مبارزه قهوه چی MILKLAB انجام شد که در آن رقابت کنندگان از شیرهای غیر لبنی برای ساختن الگوهای خلاقانه استفاده می کردند. جیبی لیتل به عنوان نفر اول جایزه مسافرت رایگان به ویتنام را به خود اختصاص داد. در جایگاه های بعدی اندی سنگ (Darkstar Coffee)، رابرت ویلانوا (Art Roberth Studios) و کری ویلیامز (West End Coffee society) قرار گرفتند.

آزمایشگاه شیر
آزمایشگاه شیر

رویدادها و محصولات متمایز

با وجود تمامی این رخدادها، چه چیزی برای ما متمایز بود؟ نخستین مورد، تمرکز MICE بر روی پایداری و کاهش پسماند در خود این نمایشگاه بود.

TCX اسپانسر این برنامه با استفاده از فرصت بوجود آمده سرویس اشتراک فنجان های یک بار مصرف را تبلیغ کرد. مهمانان می توانستند برای دریافت فنجان TCX مشترک شوند. آنها در طول مراسم از فنجان ها استفاده می کردند و پس از پایان مصرف، این فنجان ها را به کافی شاپ های مشارکت کننده و مراکز جمع آوری باز می گرداندند. تماشای این مسئله جالب بود که هزاران نفر می توانند بدون تولید توده ای از پسماندهای فنجان کاغذی از قهوه لذت ببرند.

جوایز نوآوری محصول سال 2019
جوایز نوآوری محصول سال 2019

جوایز نوآوری محصول سال 2019 فرصتی عالی برای دیدن ابزارک ها و تجهیزات نوآورانه جدید بود. Rancilio (تولیدکننده دستگاه اسپرسو) دستگاه Rancilio” اسپشالتی RSI” را به نمایش گذاشت و با انتخاب داوران در جایگاه دوم قرار گرفت. BrewBar با انرژی بار خود در جایگاه نخست قرار گرفت (سیستم با هدایت یک نرم افزار که خروجی لازم یک دستگاه قهوه را تنظیم می کرد).

یونایتد ساپلای برای دستگاه ریزنده ی شیر دوتایی Milkit  برنده گروه انتخاب مردمی شد (یک پخش کننده اتوماتیک شیر که هدر رفت شیر را کاهش و بهره وری، تمیزی و قسمت کردن شیر را بهبود می بخشد). این سیستم امکان توزیع شیر خوراکی را از دو نازل خروجی به صورت همزمان فراهم می کرد.

و La Marzocco آخرین محصول خود که همه منتظرش بودن را به نمایش گذاشت، KB90. این محصول که بر اساس کنت باکه (شخص موثر در بسیاری از نوآوری های La Marzocco) نام گذاری شده است دارای یک پرتافیلتر مستقیم است که برای بهبود جریان کار و ایجاد امکان تولید سریعتر نوشیدنی در عین حفظ کیفیت طراحی شده است.

MICE با حضور رکوردشکن 12000 نفر در طول سه روز بزرگترین در نوع خود بود. اما ممکن است این مسئله به سرعت عوض شود (سال آینده قرار است که این رویداد از مسابقات جهانی باریستا میزبانی کند). در آینده باید منتظر چیزهای بیشتری از رویداد محبوب استرالیا در رابطه با قهوه بود.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)