کدام نوع از ماشین قهوه ساز یا اسپرسوساز برای شما مناسب است؟

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
کدام نوع از ماشین قهوه ساز یا اسپرسوساز برای شما مناسب است؟

کدام نوع از ماشین قهوه ساز یا اسپرسوساز برای شما مناسب است؟

انواع بسیار متفاوتی از ماشین های قهوه ساز در بازار وجود دارد. برای کسانی که تجربه استفاده از آن ها را ندارند، تصمیم درباره ی اینکه کدام ماشین مناسب شماست می تواند بسیار سخت باشد. ممکن است چیزی بخواهید که آسان، اتوماتیک ، با کیفیت ، یا برعکس، چیزی که به شما اجازه کنترل بیشتری را دهد.

برای یادگیری بیشتر درباره انواع متفاوت ماشین قهوه ساز و کاربرد آن ها به خواندن ادامه دهید تا بیشتر درباره بعضی از انواع متفاوت ماشین های خانگی قهوه ساز و اینکه چه چیزی آن ها را از هم جدا می کند، یاد بگیرید.

دستگاه اسپرسوساز های خانگی و نیمه صنعتی
دستگاه اسپرسوساز

ماشین های اسپرسو خانگی

ماشین های اسپرسو ابتدا در ایتالیا در سال 1884 اختراع شدند. آن ها در کافه ها، به عنوان کالای اصلی در طول قرن های 20 و 21 بودند. هر چند، مدل های بسیاری وجود دارد که برای مصرف خانگی نیز مناسب هستند.

باور اصلی ]درباره ماشین اسپرسو[ این است که ماشین اسپرسو، باعث می شود درباره قهوه بیشتر یاد بگیریم. به قهوه چی کمک می کند تا ]مهارت هایشان را در خانه[ توسعه و بهبود بخشند و تنوع نوشیدنی هایی که می توانند آماده کنند را افزایش دهند. شما می توانید به درستی آزمایش کنید و این کار به شما اجازه می دهد تا پارامتر های بسیار زیادی را وفق دهید و از هر نظر کنترل کنید.

ماشین های اسپرسو خانگی انواع مختلفی از لحاظ شکل و اندازه دارند، اما آن ها به طور کلی بسیار بزرگ هستند. بعضی از ماشین های اسپرسو خانگی که در بالاترین سطح هستند، ممکن است نیاز به لوله کشی داشته باشند که می تواند پر هزینه باشد.

ماشین های اسپرسو معمولا به سه دسته بندی متمایز تقسیم می شوند: دستی، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک. ماشین های اسپرسو دستی، به یک اهرم یا پمپ دستی وابسته هستند که به آب نیرو وارد می کند که به سمت جای قهوه برود.

بیشتر ماشین های اسپرسو خانگی نیمه اتوماتیک هستند. وقتی از یک ماشین نیمه اتوماتیک استفاده می کنید، قهوه را خرد می کنید، پرتافیلتر را پر می کنید، دکمه را لمس می کنید و فشار می دهید که فرآیند را شروع کنید. این کار به شما قابلیت کنترل انواع پارامتر ها را می دهد.

ماشین های اسپرسو اتوماتیک تا حد زیادی شبیه بقیه هستند، اما یک تفاوت اساسی دارند. در حالی که شما مجبورید دوبار دکمه روشن را بزنید و جلوی جریان آب را در ماشین های اسپرسو نیمه اتوماتیک بگیرید، ماشین های تمام اتوماتیک خودشان متوقف می شوند. این به آن معنی است که شما فقط باید یک بار دکمه را فشار دهید.

هر کدام از چند دسته ای ها را انتخاب کنید، قادر خواهید بود که اسپرسو و نوشیدنی هایی که بر پایه آن درست می شوند، را تولید کنید (مانند کاپوچینو ها، لاته ها و امریکانو ها). هر چند، درست کردن اسپرسو با کیفیت بالا در خانه، نیاز به صرف زمان و تمرین دارد.

یکی از بهترین نکات برای استفاده کنندگان از ماشین اسپرسو خانگی، این است که مواظب باشند وقتی لمس می کنند. او می گوید: بیشتر مردم فهمیده اند که قهوه مورد علاقه شان می تواند به مقدار فشاری که دارد وقتی آن را لمس می کنند، بستگی داشته باشد.

دستگاه های قهوه ساز کپسولی
دستگاه های قهوه ساز کپسولی نسپرسو

ماشین های کپسولی و پد خور

اگر شما دنبال قهوه کمتر اسپرسو مانند هستید ولی محصول نهایی می خواهید، شاید یک ماشین کپسولی یا پدخور را در نظر بگیرید.

آئوریماس می گوید:

“ماشین های کپسولی برای کسانی که همیشه عجله دارند و ترجیح می دهند مهیا سازی و پایداری بسیار سریعی داشته باشند، عالی است.”

بعضی از 59 میلیارد پد قهوه در بریتانیا تنها در سال 2018 فروخته شدند، و بازار جهانی، رشد فوق العاده ای در سال های اخیر تجربه کرده است.

آئوریماس اضافه می کند که این همچنین برای فروشندگانی که می خواهند چیزهایی را با هم مخلوط کنند، انتخاب خوبی است. “شما می توانید کپسول هایی با طعم های متفاوت را یکی بعد از دیگری اضافه کنید و از تفاوت بسیار عالی لذت ببرید. شما حتی می توانید از آن ها برای قهوه بی کافئین استفاده کنید، درست بعد از اینکه یک فنجان قهوه پر کافئین درست کردید.”

برای ماشین هایی که از محفظه های نسپرسو کلاسیک (که رایج ترین هستند) استفاده می کنند شما می توانید از بین چند صد کپسول های متفاوت مجاز یا سازگار با نسپرسو انتخاب کنید. بعضی از برشته کننده های قهوه خاص حتی شروع به فروش پد ها در سال های اخیر کرده اند.

استفاده از یکی از این ماشین ها ساده است. شما یک پد درون ماشین می گذارید، دکمه را فشار می دهید، و فقط در چند ثانیه، قهوه استخراج شده یکدست تحویل می گیرید.

بسیاری از ماشین های کپسولی، چند حالت از پیش تعیین شده دارند که از بین آن ها می توان انتخاب کرد، که تنظیم کردن را برای وقتی که ترجیح می دهید در نوشیدنی خود آب کمتر یا بیشتری داشته باشید، آسان می کند. به طور کلی، بهرحال، ماشین های پد خور، اجازه کنترل خیلی کمتری را نسبت به ماشین های دیگر می دهند.

آئوریماس اضافه می کند.“بسیاری از مردم هم این ماشین ها را برای سایز کوچک و حمل آسان، مناسب می دانند. این دستگاه همچنین انتخاب بسیار خوبی برای خانواده های کوچکتر است که فقط از نوشیدن چند فنجان قهوه ]در بین آن ها[ در روز لذت می برند.”

دستگاه های فیلتری و کالیتا

دستگاه های فیلتری و دم کننده های بچ

برای کسانی که دنبال یک قهوه با مزه تمیز تر و سنگینی کمتر از اسپرسو می گردید، ماشین های فیلتری یا دم آورهای بَچ انتخاب های فوق العاده ای هستند. استفاده از آن ها آسان است و نوع کاملا متفاوتی از قهوه را ارائه می دهند.

هر چند، دم آورهای بچ اغلب 5 دقیقه یا بیشتر برای آماده سازی یک فنجان قهوه وقت میگیرند. به این دلیل که دم آورهای بچ نیاز به یک آسیاب زبر تر دارند. استفاده از دم آورهای فیلتری نیاز به دانه های قهوه آسیاب شده بزرگتری دارد وقتی که آن را با اسپرسوی مقایسه کنیم، که با آب بیشتری دم شده است.

آئوریمواس به من می گوید.“ قهوه فیلتری برای خانواده هایی که قهوه زیادی می نوشند، عالی است. به این دلیل که شما می توانید دم آوری کل محفظه را یک باره انجام دهید. ]بسیاری از ماشین ها[ همچنین آن را برای مدتی گرم نگه می دارند.”

هر چقدر زمان تخمیر بیشتر طول بکشد باعث به وجود آمدن مزه های پیچیده تر و دلچسب تری در قهوه می شود، در حالی که در مقایسه با اسپرسو، حس چشایی سبک تر و تمیز تری را به شما ارائه می دهد. این ویژگی آن را به انتخاب فوق العاده ای برای کسانی که ترجیح می دهند قهوه سیاه بنوشند، تبدیل کرده است.

استفاده از یک دم آور فیلتری ساده است. به مخزن آب اضافه کنید، قهوه خود را آسیاب کنید و آن را داخل یک صافی در محفظه دم آور قرار دهید. بعد از آن، شما به طور معمول یک دکمه را فشار می دهید تا دم آوری شروع شود.

هر چند، استفاده از یک نسبت از پیش تعیین شده قهوه و آب به شما کمک خواهد کرد بهترین خصوصیت را در قهوه ایجاد کنید. در حالی که نسبت ها از یک ماشین به ماشین دیگر متفاوت هستند، اما نسبت قهوه به آب یک به شانزده اغلب پیشنهاد شده است.

دستگاه های وندینگ و چند کاره

ماشین های دانه به فنجان Bean to cup

اگر شما یک راه نهایی آسان برای نوشیدن قهوه تازه آسیاب شده و دم شده می خواهید، پس ماشین های خانگی دانه به فنجان، انتخاب های ایده آلی هستند. اگر از آن ها اول برای درست کردن اسپرسو استفاده شد، آن ها را همچنین می توان به عنوان ماشین های اسپرسوی فوق اتوماتیک ارجاع داد.

با ماشین های دانه به فنجان، شما به سادگی می توانید دانه های قهوه خود را مستقیما به یک آسیاب توکار بفرستید. بسته به انتخاب شما و روش دم ، ماشین سپس تنظیمات آسیاب خود را به صورت اتوماتیک تطبیق خواهد داد، و سپس شروع به دم آوری خواهد کرد.

همانطور که آئوریماس توضیح می دهد، بعضی از ماشین های دانه به فنجان هم با قابلیت بخار دادن شیر به صورت اتوماتیک مجهز شده اند. “این قابلیت به شما اجازه می دهد نسبت های دلخواه خود را برنامه ریزی و از پیش تعیین کنید.

“با بعضی از ماشین ها ، شما حتی می توانید نمای کاربری متفاوتی را برای اعضای متفاوت خانواده ایجاد کنید، و نوشیدنی های مختلط و ]به طور معمول با مهارت بالا[ همراه با شیر، مانند لاته و ماکیاتو، در کمتر از یک دقیقه و بدون هیچ زحمتی، درست کنید.”

کل فرآیند آسیاب کردن دانه ها و عصاره گیری قهوه فقط چند دقیقه طول می کشد. یک ماشین دانه به فنجان یک انتخاب عالی برای هر کسی است که می خواهد مقداری از نوشیدنی هایی که سبک کافه را دارند بنوشند ولی زمان برای معاوضه بین روش های متفاوت ندارند.

آئوریماس اضافه می کند: “ مزایای اصلی ]یک ماشین دانه به فنجان[ به درد بخور بودن ، استفاده آسان، و بی دردسر بودن آن است. این ماشین به کاربر اجازه می دهد که نوشیدنی های قهوه متفاوت را از دانه های قهوه تازه برداشت شده از زمین، آماده کند. در بسیاری از موارد، کاربران می توانند این کار را فقط با لمس یک دکمه انجام دهند.

“سیستم های اتوماتیک در این ماشین های قهوه اغلب تمیز کردن را در حالی که استحکام و اعتبار خود را حفظ می کنند، آسان می سازند، مهم نیست که کدام نوشیدنی را برای آماده کردن انتخاب می کنید.”

دستگاه های کمکس

دم آوری به صورت دستی

بر خلاف فراوانی انتخاب های اتوماتیک در بازار، بعضی از مصرف کنندگان ترجیح می دهند که کنترل بیشتری روی چگونگی عصاره گیری قهوه خود داشته باشند. روش های دم آوری قهوه به صورت دستی، مانند ریختن روی صافی قهوه و غوطه وری کامل ، نیاز به مهارت و شگرد بیشتری دارد ولی می تواند نماهای یک فنجان کاملا متفاوت را آشکار سازی کند.

“روش ریختن روی دم آور به شما اجازه می دهد که قهوه ای ترد، با حالتی تمیز، بافتی که بیشتر شبیه بافت چای است، و به طور کلی کمتر اسیدی است، استخراج شود.”

شما به احتمال زیاد به آماده سازی بیشتری برای دم آوری موفقیت آمیز قهوه به صورت دستی نیاز دارید که شامل یک ترازو ، یک آسیاب خوب و احتمالا یک کتری پر کننده می شود، اما چندین مزیت برای استفاده از روش های دستی وجود دارد.

آئوریماس اضافه می کند: “بعضی از مردم، از آن جایی که دم آورهای دستی کم حجم هستند و حمل و نقل آن ها آسان است، ترجیح می دهند که دم آور خود را همراه خود بیاورند وقتی سفر می کنند، و همراهشان داشته باشند.

“بقیه می خواهند کل فرآیند آماده شدن را از نزدیک ببینند، پر کردن را کنترل کنند، و عاشق قسمت دستی بودن آن در بین همه قسمت ها هستند.”

قهوه جوش موکاپات

نکات مفید درباره دم آوری قهوه در خانه

اهمیت ندارد کدام ماشین یا روش را انتخاب می کنید، برای اطمینان از اینکه همیشه قهوه با کیفیت بالا بنوشید، تعدادی از بهترین تمرین ها برای انجام وجود دارد.

از ماشین خانگی و یا دم آور خود به خوبی نگهداری کنید و آن ها را تمیز کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشند و قهوه بد مزه تولید نکنند. تکه هایی که در ارتباط منظم با پودر قهوه هستند، مانند سبد های صافی، می توانند به سرعت انباشته ای از رسوب و روغن را از قهوه ذخیره کنند.

فنجان یا ظرف سرور خود را از قبل گرم کنید تا عصاره گیری خود را بهبود ببخشید و نوشیدنی های خود را برای زمان طولانی تری داغ نگه دارید.

از قبل صافی های کاغذی خود را خیس کنید تا مزه کاغذ را حذف کرده و از یک عصاره گیری مساوی مطمئن شوید.

وقتی لازم شد از یک ترازو استفاده کنید تا قهوه را با آب مقایسه کنید. این کار به شما کمک می کند یک نسبت ایده آل برای منابع پیدا کنید و قهوه ای که به مقدار زیادی قوی یا ضعیف است را استخراج نخواهید کرد.

در آخر، از دانه های خوب استفاده کنید. خریدن قهوه با دقت تولید شده و برشته شده، با نما هایی بر پایه طعمی که شما از آن لذت می برید، کلید مهارت درست کردن نوشیدنی های خانگی خوشمزه است. از یک برشته کاری قهوه خوب خرید کنید و به اطلاعات روی بسته توجه کنید، مانند اصل بودن و نوشته های مربوط به طعم.

دستگاه های اتوماتیک دلونگی

انتخاب یک روش دم آوری می تواند دلهره آور باشد. یک تفاوت بسیار بزرگ در انتخاب های ارائه شده وجود دارد، و همه ی آن ها مزایای متفاوتی برای انواع مختلف قهوه نوش ها ارائه می دهند.

اگر شما مطمئن نیستید که کدام ماشین قهوه ساز را می خواهید خریداری کنید، از راهنمای بالا مشاوره بگیرید. آیا آسودگی می خواهید؟ آیا کنترل می خواهید؟ یا می خواهید توانایی درست کردن انواع نوشیدنی را با یک ماشین داشته باشید؟ به چیزی که می خواهید، قبل از اینکه ماشین قهوه سازی را انتخاب کنید، فکر کنید_و مطمئن شوید خریدتان مناسب شماست.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)