آشنایی با قهوه فرانسه و تاریخچه ی آن

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
آشنایی با قهوه فرانسه و تاریخچه ی آن

اشتراک گذاری پست

آشنایی با قهوه فرانسه و تاریخچه ی آن

آشنایی با قهوه فرانسه

آیا شما از نوشیدن قهوه فرانسه لذت می برید؟ آیا شما تفاوت قهوه فرانسه را با دیگر قهوه های موجود در بازار می دانید؟ قهوه فرانسه به رنگ قهوه ای و نسبتا رقیق می باشد. همچنین در فنجان های بزرگ و یا لیوان سرو می شود، ولی قهوه اسپرسو در فنجان کوچک مصرف می شود.

کافئین موجود در قهوه فرانسه بستگی به فنجان یا لیوان مورد مصرف دارد. اگر یک فنجان قهوه فرانسه را با همان فنجان قهوه اسپرسو مقایسه کنیم، میزان کافئین فنجان محتوی قهوه اسپرسو 3 برابر فنجان دارای قهوه فرانسه می باشد ولی به دلیل اینکه قهوه فرانسه بیشتر با فنجان های بزرگ نوشیده می شود کافئین بیشتری را به بدن می رساند.

لازم به ذکر است که درصد کافئین موجود در قهوه وابسته به نوع دانه های قهوه می باشد هر چقدر روبوستا در بسته قهوه زیادتر باشد کافئین هم طبیعتا افزایش می یابد. این قهوه نوشیدنی ملایم و غلیظی می باشد که حاوی روغن قهوه می باشد، چون از فیلتر کاغذی استفاده نمی شود و روغن قهوه حفظ می شود.

قهوه فرانسه

تاریخچه قهوه

برای اولین بار دانه های قهوه در کشور اتیوپی کشف شد. بر اساس داستان ها، یک دامدار به نام کالدی گله بزش را برای چرا به مراتع برده بود. کالدی متوجه شد که بزها بعد از خوردن دانه های گیاه مخصوصی انرژی زیادی پیدا کردند ، به صورتی که شب هم سر و صدا می کردند و نمی خوابیدند. سپس به سراغ بزرگ صومعه رفت و ماجرا را برای او بازگو کرد. بزرگ صومعه از دانه های گیاه مخصوص جمع آوری کرد و نوشیدنی تهیه کرد. با خوردن این نوشیدنی ، انرژی زیادی پیدا کرد و در طول شب نیز مدت زیادی را بیدار ماند. این داستان به شبه جزیره عرب رسید و سفر قهوه در تمام دنیا آغاز شد. از قرن پانزدهم، در کشور یمن و در قرن شانزدهم در کشور های ایران، مصر، ترکیه و سوریه قهوه شناخته شد. در قرن هفدهم شهرت قهوه به قاره اروپا هم رسید. برخی از اروپاییان قهوه را مایع تلخ شیطانی می گفتند.

بیشتر بخوانید
منشأ قهوه: یک راهنمایی به سمت قهوه مکزیکی

درباره قهوه

بهتر است برای تهیه قهوه از آب معدنی استفاده شود. برای طعم بهتر قهوه ، مقداری شکر یا شیر را با قهوه مخلوط کنید. هرچه زمان تهیه قهوه بیشتر شود، قهوه تلخ تر، غلیظ تر و قوی تر می شود. قهوه فرانسه را می توان بعد از درست کردن در ظرفی قوری مانند بریزید و در مجالس جهت پذیرایی از میهمانان استفاده کنید چون قهوه فرانسه دیر تر سرد و کهنه می شود.

قهوه خواص زیادی دارد از جمله: نشاط آور، افزایش تمرکز و هوشیاری، آنتی اکسیدان قوی. قهوه حاوی ویتامین های ریبوفلاوین، پانتوتنیک اسید، تیامین، نیاسین، فولیک اسید و عناصر مهمی مثل فسفر، منیزیم، پتاسیم و منگنز می باشد. کافئین موجود در قهوه از مغز انسان در برابر بروز بیماری هایی چون آلزایمر و پارکینسون محافظت می کند. همچنین از بروز بیماری های کبدی جلوگیری می کند. علاوه بر این در کاهش وزن در بلند مدت موثر است. شایع ترین مشکل روانی در دنیا افسردگی است، استفاده از قهوه خطر ابتلا به آن را به میزان 20 درصد پایین می آورد.

آموزش تهیه قهوه

جهت تهیه قهوه فرانسه در خانه دو نوع دستگاه وجود دارد: 1- قهوه ساز برقی 2- دستگاه فرنچ پرس

قهوه فرانسه

  • تهیه قهوه با قهوه ساز برقی : درست کردن قهوه با این دستگاه بسیار آسان است. مقداری قهوه را در محفظه مخصوص قهوه و آب را هم در جای مخصوص بریزید. به ازای هر یک قاشق غذاخوری از قهوه نصف فنجان آب بریزید. قهوه باید به اندازه کافی آسیاب شده باشد. بعد از گذشت چند دقیقه قهوه آماده می باشد.
  • تهیه قهوه با دستگاه فرنچ پرس : برای آغاز کار آب را تا قبل از رسیدن به دمای جوش گرم می کنیم و درست قبل از جوش آمدن از روی شعله بر می داریم. سپس اهرم و درپوش دستگاه را برداشته و قهوه آسیاب شده را درون آن می ریزیم. در مرحله بعد کمی آب را به طور دورانی روی قهوه ها می ریزیم تا خیس شود و کف کند. بعد از گذشت 30 ثانیه آن را آهسته هم می زنیم سپس بعد از 30 ثانیه بقیه آب را به طور دورانی داخل دستگاه می ریزیم، درپوش را بسته و اهرم را به آهستگی سر جایش می گذاریم. دقت کنید اهرم را به طرف پایین فشار ندهید. بعد از گذشت 4 دقیقه ، اهرم را به آهستگی به طرف پایین هل می دهیم و قهوه را در فنجان ریخته و میل می کنیم. لازم به ذکر است که قهوه نباید به مدت طولانی درون دستگاه فرنچ پرس بماند.
بیشتر بخوانید
مقایسه فرنچ پرس و ائروپرس

قهوه در فرانسه

قهوه فرانسه یکی از انواع گوناگون قهوه در دنیا نمی باشد بلکه تنها روشی برای تهیه قهوه است، به دلیل اینکه به روش فرانسوی آماده می شود به آن قهوه فرانسوی می گویند. این نوع قهوه از نظر اندازه کمی از قهوه ترک درشت تر است و دانه های آن به اندازه شکر می باشد. قهوه فرانسوی از ترکیب دانه های روبوستا و عربیکا درست می شود. درصد ترکیب این دانه ها با هم برابر نیست. در بعضی مواقع به نسبت 50 به 50 می ریزند و گاهی اوقات 30 درصد از دانه های روبوستا را با 70 درصد از دانه های عربیکا مخلوط می کنند. درصد ترکیب بستگی به ذائقه شما دارد. قهوه ای که در ایران با نام قهوه فرانسه می شناسیم در دیگر کشورها با نام قهوه چکه ای و قهوه فیلتری شناخته می شود. این قهوه در میان مردم اروپا و آمریکا مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. آنان قهوه را هر روز در وعده صبحانه مصرف می کنند ولی قهوه اسپرسو را در طول روز مصرف می کنند.

قهوه فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)