مقاله قهوه

مقاله قهوه » طرز تهیه کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو در خانه

 در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه کاپوچینو عالی و با کیفیت در منزل به همراه فیلم آموزشی و بیان طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه اسپرسو و طرز تهیه کاپوچینو فوری را به آسانی در هر جایی که تمایل به نوشیدن این قهوه بر پایه اسپرسو را دارید به شما آموزش دهیم پس حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. کاپوچینو یکی از معروف ترین و مشهور ترین نوشیدنی در جهان می باشد. ترکیب عالی فوم شیر با اسپرسو ، نوشیدنی مورد علاقه ی بسیاری از افراد می باشد و الهامی برای بسیاری از نوشیدنی های قهوه بر پایه شیر بوده است. با اینکه تاریخچه ی این نوشیدنی به سال 1800 باز می گردد، اما کاپوچینوی سنتی ایتالیایی در سال 1930 پدیدار شد. این اتفاق قبل از اختراع دستگاه اسپرسو ساز مدرن رخ داده است و این بدین معنی می باشد که شما برای درست کردن یک کاپوچینوی کلاسیک در خانه، نیازی به این دستگاه ندارید. به منظور بررسی چگونگی درست کردن این نوشیدنی لذیذ در خانه و خارج از کافی شاپ های محلی، با سه متخصص کاپچینو صحبت کردم. این افراد توسکا سسارتی و میشا بوسمی، مالکان شرکت تکساس موجود در اسپرینگ تاون روسترز، و چیارا برگونزی، سه بارقهرمان هنر قهوه ی لاته ایتالیایی، مربی اس سی ای و داور بین المللی، می باشند.

طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه

در ابتدا حتما ویدیو بالا را که در مورد درست کردن کاپوچینو با دستگاه است را نگاه نمایید، در این فیلم به شما، طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه های اسپرسو ساز صنعتی قرار داده شده است و اصل فرایند با تهیه کاپوچینو توسط اسپرسو ساز خانگی زیاد متمایز نمیباشد. 
برای تهیه کردن کاپوچینو با استفاده از دستگاه قهوه ساز در ایتدا اقدام به عصاره گیری قهوه اسپرسو به صورت سینگل (تک شات) و یا اسپرسو دابل ( دوشات) بسته به نیاز و سلیقه خود مینماییم.

بعد از اتمام فرآیند عصاره گیری، در ظرف پیچر به میزان 150 میلی لیتر شیر اضافه نموده و سعی میکنیم که فوم شیر خود را به صورت پفکی استخراج نماییم، و سپس بعد از اتمام فرایند فوم گیری، شیر و کف شیر موجود در ظرف پیچر را به قهوه اسپرسو خود اضافه مینماییم. در صورت تمایل میتوانیم، شکر به میزان نیاز اضافه کرده، تتا طعم قهوه کاپوچینو خود را متناسب با ذائقه خود تنظیم نماییم.

تهیه کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو کافی شاپی

تهیه کاپوچینو

کاپوچینو یک نوشیدنی ایتالیایی محبوب است که از ترکیب یک شات اسپرسو، شیر گرم و فوم شیر تهیه می‌شود. این نوشیدنی به دلیل طعم و بافت منحصر به فرد خود، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

در این مقاله، طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه را به صورت مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد. همچنین، نکات مهمی را در مورد تهیه این نوشیدنی به شما خواهیم گفت تا بتوانید یک کاپوچینو حرفه‌ای و خوشمزه تهیه کنید.

مواد لازم:

 • یک شات اسپرسو
 • 150 میلی لیتر شیر
 • یک دستگاه اسپرسو ساز یا قهوه ساز
 • یک نازل فوم شیر
ساختار کاپوچینو

ساختار کاپوچینو

طرز تهیه:

 • ابتدا، یک شات اسپرسو تهیه کنید. برای این کار، دستگاه اسپرسو ساز را گرم کنید و 7 گرم قهوه آسیاب شده را در سبد فیلتر بریزید. سپس، آب داغ را به آرامی روی قهوه بریزید تا اسپرسو تهیه شود.
 • در این مرحله، شیر را گرم کنید. برای این کار، شیر را در یک شیرجوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. دقت کنید که شیر نجوشد.
 • شیر گرم شده را در نازل فوم شیر بریزید و نازل را به مدت 30 ثانیه به آرامی حرکت دهید تا شیر فوم بگیرد.
 • اسپرسو را در یک فنجان بریزید و سپس، شیر فوم گرفته را روی آن بریزید.
 • برای تزئین کاپوچینو، می‌توانید از پودر شکلات، دارچین یا خامه استفاده کنید.

نکات مهم در تهیه کاپوچینو

برای تهیه یک کاپوچینو خوشمزه، از قهوه تازه آسیاب شده استفاده کنید.

اسپرسو را به اندازه کافی غلیظ تهیه کنید تا طعم آن به خوبی در کاپوچینو احساس شود.

شیر را به اندازه کافی گرم کنید تا فوم بگیرد، اما نجوشد.

برای تهیه فوم شیر، از نازل فوم شیر استفاده کنید. این نازل به شما کمک می‌کند تا فوم شیری با بافتی یکدست تهیه کنید.

برای تزئین کاپوچینو، از موادی استفاده کنید که با طعم آن تناسب داشته باشند.

نحوه خوردن کاپوچینو در کافه

نحوه خوردن کاپوچینو در کافه

نحوه خوردن کاپوچینو در کافه

کاپوچینو معمولاً در فنجان‌های چینی یا سرامیکی سرو می‌شود. برای خوردن کاپوچینو، ابتدا از کف شیر شروع کنید و سپس، اسپرسو و شیر گرم را با هم مخلوط کنید.

اگر دوست دارید، می‌توانید قبل از نوشیدن کاپوچینو، آن را با قاشق هم بزنید تا طعم‌ها به خوبی با هم ترکیب شوند.

طرز تهیه کاپوچینو با کافی میت

کافی میت یک جایگزین شیر است که از شیر خشک، شکر و روغن گیاهی تهیه می‌شود. این ماده می‌تواند به عنوان جایگزین شیر در تهیه کاپوچینو استفاده شود.

برای تهیه کاپوچینو با کافی میت، به مواد زیر نیاز دارید:

 • یک شات اسپرسو
 • 150 میلی لیتر کافی میت
 • یک دستگاه اسپرسو ساز یا قهوه ساز
طرز تهیه کاپوچینو با کافی میت

طرز تهیه کاپوچینو با کافی میت

طرز تهیه:

 1. ابتدا، یک شات اسپرسو تهیه کنید.
 2. در این مرحله، کافی میت را در یک شیرجوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. دقت کنید که کافی میت نجوشد.
 3. کافی میت گرم شده را در یک فنجان بریزید و سپس، اسپرسو را روی آن بریزید.
 4. برای تزئین کاپوچینو، می‌توانید از پودر شکلات، دارچین یا خامه استفاده کنید.
 5. نکات مهم در تهیه کاپوچینو با کافی میت:
 6. کافی میت را به اندازه کافی گرم کنید تا فوم بگیرد، اما نجوشد.
 7. برای تهیه فوم کافی میت، می‌توانید از نازل فوم شیر استفاده کنید.
 8. برای تزئین کاپوچینو، از موادی استفاده کنید که با طعم آن تناسب داشته باشند.
بیشتر بخوانید  چه قهوه ای بخریم

طرز تهیه کاپوچینو کلاسیک

کاپوچینو کلاسیک از یک شات اسپرسو، 75 میلی لیتر شیر گرم و 75 میلی لیتر فوم شیر تهیه می‌شود. این نسبت باعث می‌شود که کاپوچینو دارای طعمی متعادل و بافتی یکدست باشد.

برای تهیه کاپوچینو کلاسیک، می‌توانید از دستور العمل زیر استفاده کنید:

مواد لازم:

 • یک شات اسپرسو
 • 75 میلی لیتر شیر
 • 75 میلی لیتر فوم شیر
طرز تهیه کاپوچینو کلاسیک

طرز تهیه کاپوچینو کلاسیک

طرز تهیه:

 • ابتدا، یک شات اسپرسو تهیه کنید.
 • در این مرحله، شیر را گرم کنید. برای این کار، شیر را در یک شیرجوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. دقت کنید که شیر نجوشد.
 • شیر گرم شده را در نازل فوم شیر بریزید و نازل را به مدت 30 ثانیه به آرامی حرکت دهید تا شیر فوم بگیرد.
 • اسپرسو را در یک فنجان بریزید و سپس، شیر گرم و فوم شیر را به صورت لایه لایه روی آن بریزید.

نکات مهم در تهیه کاپوچینو کلاسیک

 • برای تهیه یک کاپوچینو کلاسیک خوشمزه، از قهوه تازه آسیاب شده استفاده کنید.
 • اسپرسو را به اندازه کافی غلیظ تهیه کنید تا طعم آن به خوبی در کاپوچینو احساس شود.
 • شیر را به اندازه کافی گرم کنید تا فوم بگیرد، اما نجوشد.
 • برای تهیه فوم شیر، از نازل فوم شیر استفاده کنید. این نازل به شما کمک می‌کند تا فوم شیری با بافتی یکدست تهیه کنید.
 • برای تزئین کاپوچینو، از موادی استفاده کنید که با طعم آن تناسب داشته باشند.
 • هنگام کار با دستگاه اسپرسو ساز یا قهوه ساز، مراقب باشید تا آب داغ به شما نپاشد.
 • برای تهیه فوم شیر، نازل فوم شیر را به آرامی حرکت دهید تا شیر به خوبی فوم بگیرد. اگر نازل را خیلی سریع حرکت دهید، شیر هم می‌شود و فوم نمی‌گیرد.
 • برای تزئین کاپوچینو، از موادی استفاده کنید که قابل خوردن هستند.

چگونه کاپوچینو درست کنیم

طرز تهیه کاپوچینو

طرز تهیه قهوه کاپوچینو

کاپوچینو متشکل از سه بخش اساسی می باشد: مقدار اندازه گیری شده از شیر، قهوه و فوم شیر.در روش ایتالیایی کلاسیک به جای اینکه فوم شیر بر روی کاپوچینو قرار گیرد، با قهوه مخلوط می شود. با اینکه تغییراتی بر فوم و نسبت آن اعمال می شود اما این سه بخش همیشه ثابت باقی می مانند. توکا و میشا می گویند که: “با اینکه نسبت به معنی یک بخش قهوه با دو بخش شیر می باشد، اما شیر به یک بخش شیر پرچرب و یک بخش فوم تقسیم می شود”.بر اساس گفته های آن ها ایجاد تغییرات زمانی قابل قبول می باشند که نتیجه ی نهایی نوشیدنی رضایت بخش باشد.

چیارا در کتابش، لاته آرت ، بیان می کند که:” تاثیر خامه ای بودن فوم کاپوچینو، باید نوشیدنی کامل و رضایتبخشی را خلق کند که با دمای بین 60 الی 65 درجه ی سانتیگراد، بتواند ذائقه ی فرد را تحریک بخشد. از نظر توسکا و میشا فقط مقدار و نسبت ها ؛ باعث جداسازی و منحصر کردن کاپوچینو از دیگر قهوه های شیری نمی شوند و دلایل بیشتری نیز وجود دارند. آن ها باور دارند که نوشیدن یک کاپوچینوی خوب، یک تجربه ی حسی خاصی می باشد چرا که تاثیر ظاهری فوم را با بوی شیرین فوم شیر و قهوه ترکیب می سازد.

در ایتالیا، کاپوچینو یک نوشیدنی صبحگاهی می باشد و به گونه ای درست می شود که بدون از دست دادن توازن خامه ای و حبابی خود، از آن لذت برده شود. معمولا با شیر کم چرب و فوم بیشتر درست می شود که این امر مزه ی شدیدتری را به آن می بخشد. بر اساس گفته های چیارا، یک  کاپوچینوی ایتالیایی سنتی اینگونه می باشد:” تاج سفید در بالا قرار گرفته و با حلقه ای از قهوه احاطه شده است”.انتخاب لیوان و فنجان درست برای کاپوچینو یکی از امور مهم می باشد. با انتخاب فنجان اشتباه، کاپچینوی شما حرارت خود را به سرعت از دست می دهد. طبق استاندارد موسسه ی ملی اسپرسوی ایتالیا، فنجان و لیوان کاپوچینو باید قاعده ی باریک و دیواره و لبه ی عریض داشته باشد.

چیارا باور دارد که برای کاپوچینوی خانگی، سایز فنجان اهمیتی ندارد. او می گوید که” بسیاری از مردم فنجان های بزرگ یا کوچکی را استفاده می کنند و این امر مشکلی ندارد چرا که مقدار صحیح اهمیت دارد و تا جایی که فنجان بتواند این امر را ادا کند مشکلی وجود ندارد.”

موکاپات

موکاپات روگازی

روش های تهیه کاپوچینو خانگی

در کافی شاپ ها، کاپوچینو با استفاده از دستگاه های خاص و پیشرفته ای درست می شود اما لزومی ندارد که برای تهیه ی یک کاپوچینو خونگی این دستگاه ها را داشته باشید. اگر شما در خانه ماشین اسپرسو ساز و یا باریستای خانگی را ندارید می توانید از قهوه ساز های رواجاقی همچون موکاپات و یا نیوپولیتان استفاده کنید. این وسایل ارزانتر می باشند و می توان از آن ها برای درست کردن قهوه ی اسپرسوی غلیظ استفاده کرد. توسکا و میشا برای درست کردن کاپوچینوی خانگی، ظرف و قوری موکا را پیشنهاد می دهند. “قهوه باید بسیار غلیظ شود چرا که می خواهیم شیر را به آن اضافه کنیم پس ظرف موکاپات برای این امر بسیار مناسب می باشد چرا که تمام روغن ها و چربی های طبیعی موجود در قهوه حفظ می شوند.”

بیشتر بخوانید  کاپوچینو چیست و تاریخچه آن

بر اساس توضیحات توسکا و میشا، دستگاه فرنچ پرس می تواند راه چاره ی مناسب دیگری باشد. اما هنگام درست کردن کاپوچینو با دستگاه فرنچ پرس، نسبت قهوه و آب باید تنظیم شوند. پیشنهاد توسکا و میشا این است که مقدار آب را کم کرده تا به غلظت دلخواه خود برسید. اهمیتی ندارد که شما باید دیگر متغیرهایی همچون نوع قهوه، سایز سابه قهوه، و زمان عصاره گیری را تنظیم کنید تا به دستورالعمل خاص به خود برسید. مهم است که شما برای بررسی و واضح کردن دستورالعمل خاص به خود، کوشش های متفاوت و متنوعی را انجام دهید. اگر تصمیم به خرید یک دستگاه را کردید، محدوده ی بسیاری با ویژگی های متنوعی برای انتخاب وجود دارند. چیارا می گوید که یک دستگاه خوب برای ساخت کاپوچینو باید فشار خوب و ثابتی را قهوه داشته باشد و همچنین دستگاه بخار ساز شیر را نیز داشته باشد. مهم نیست که کدامین روش را انتخاب کنید آنچه که اهمیت دارد این است که قهوه ی غلیظی را درست کنید. زمانی که از روش های دم آوری قهوه استفاده می کنید، همچون پور اور ، درست کردن کاپوچینوی خوب سخت می شود چرا که طبق گفته های توسکا و میشا” فیلتر ها،  بدنه قهوه و غلظت مناسب را از بین می برند در حالی که ما این بدنه را برای درست کردن کاپچینو نیاز داریم.”
در ادامه در نظر داشته باشید باز هم که اگر شما در خانه ماشین اسپرسو ساز و یا باریستای خانگی را ندارید می توانید از قهوه ساز های رواجاقی همچون قوری موکا استفاده کنید

قهوه مناسب برای تهیه کاپوچینو

قبل از اینکه درست کردن کاپوچینوی با کیفیتتان را شروع کنید، لازم است که قهوه ی درست را با دقت انتخاب کنید. باید سعی کنید که دانه های برشته ی تازه را بخرید و اگر ممکن بود از یک برشته کننده ی قهوه ی محلی پیشنهاداتی را برای انتخاب قهوه ی درست بخواهید. توسکا و میشا پیشنهاد می دهند که دانه های روست مدیوم ( میان برشت ) را انتخاب کنید و به گونه ای آن ها را بسایید که انگار دارید اسپرسو درست می کنید. این سایز ایده آل برای ظرف موکا می باشد. سایز سابه شما با توجه به چگونگی دم آوری قهوه ی شما، متفاوت و متنوع می باشد. چیارا می گوید که نکته ی کلیدی آزمون و خطا می باشد. حتی با آسیاب کم کیفیت هم می توانید سایز های سابه و روش های دم آوری متفاوتی را تجربه کنید تا به روش ایده آل خود برسید. او می گوید که می توانید از قهوه ی از قبل آسیاب شده نیز استفاده کنید و باید این قهوه دارای کیفیت خوب و تازه باشد. افرادی که آسیاب ندارند و یا از آسیاب استفاده نمی کنند می توانند از برشته کننده ی قهوه بخواهند که قهوه را به سایز دلخواهشان آسیاب کند. با اینکه قهوه ی خوب برای ظرف موکاپات ایده آل می باشد اما در دستگاه فرنچ پرس، قهوه باید درشت باشد. اگر سوالی دارید می توانید با برشته کننده ی قهوه در میان بگذارید.

قهوه

انواع قهوه

نوع شیر مورد مصرف

شیر کامل طبیعی بهترین گزینه می باشد. چرا که چربی زیادی داشته و شما برای درست کردن فوم و حباب ها به این چربی ها نیاز دارید.

خلق فوم کاپوچینوی فوق العاده یک ترکیب شیمیایی می باشد. عوامل زیادی همچون کیفیت شیر و دمای گرم کردن بر فوم کاپوچینو تاثیر می گذارند. با کمک یک دماسنج برای قیاس دمای شیر، توسکا و میشا همچنین می گویند که قدم مهم اول، انتخاب نوع درست شیر می باشد.

“شیر کامل طبیعی بهترین گزینه می باشد. چرا که چربی زیادی داشته و شما برای درست کردن فوم و حباب ها به این چربی ها نیاز دارید”. اما لازم است که شیر را بیش از اندازه گرم نکنید چرا که این امر پروتئین ها را از بین برده و فوم شما نازک و رقیق خواهد شد.

انجمن تخصصی قهوه راهنمایی را برای افرادی که می خواهند کاپوچینوی با کیفیت کافی شاپی را در خانه درست کنند،ایجاد کرده است. “اس سی ای” بیان کرده که شیر باید در دمای بین 50 درجه ی سانتیگراد(122 فرنهایت) و 70 درجه ی سانتیگراد(158 فرنهایت) گرم شود. درحالیکه نمی خواهید از شیر روزانه استفاده کنید، می توانید از شیر سویا و یا شیر بادام استفاده کنید چرا که فوم خوبی را ایجاد می کنند. توسکا و میشا توصیه می کنند که از شیر نارگیل و یا شیر بادام هندی استفاده نشود چرا که این شیر ها رقیق و آبکی می باشند. در صورتی که تمایل دارید تا به صورت تخصصی در مورد طرز تهیه فوم شیر اطلاعات کسب نمایید حتما مقاله این موضوع را نیز مشاهده کنید تا در طرز تهیه کاپوچینو با کیفیت و عالی هیچ گونه مسئله و مشکلی نداشته باشید.

درست کردن پف عالی و شگفت آور

ساده ترین راه فوم دادن شیر این است که از ماهی تابه و همزن دستی استفاده کنید. فقط شیر خود را بر اجاق گاز گرم کنید و زمانی که شروع به حباب درآوردن کرد، اجاق گاز  را خاموش کرده و شروع به همزدن آن کنید. اگر دماسنج دارید باید زمانی شیر را از اجاق بردارید که دمای آن به 70 درجه ی سانتیگراد رسیده باشد همانگونه که اس سی ای توصیه می کند. همزدن شیر را تا زمانی ادامه دهید که شیر شما شروع به پف کردن و سفت شدن کند و شما فوم خود را خواهید داشت. گزینه های دیگری را که دارید این است که شیر را روی اجاق گاز گرم کرده و از مخلوط کن استفاده کنید تا پفی شود. اما مراقب باشید که شیر زیاد داغ نباشد چرا که فشار زیاد آن به مخلوط کن شما آسیب وارد می کند. حتی می توان از دستگاه فرنچ پرس برای بخار دادن و پف کردن شیر استفاده کرد. این روشی است که چیارا پیشنهاد داده است. او می گوید که استفاده از شیر بسیار سرد قبل از گرم کردن آن در تابه، فوم بسیار خوبی را ایجاد می کند. زمانی که شیر را گرم می کنید، آن را در دستگاه فرنچ پرس خود ریخته  و پیستون آن را کشیده و فشار دهید تا وقتی که فوم شما آماده شود.

بیشتر بخوانید  Caramel Vanilla Latte قهوه لاته کارامل وانیل

به منظور جداسازی شیرگرم شده  از فوم ، کاری که باید بکنید این است که آن را به آرامی در محفظه ی جداگانه ای بریزید و به آرامی چرخش دهید تا هر گونه حباب هوایی را از بین ببرید. باریستاها معمولا برای از بین بردن حباب های هوایی و جداسازی فوم ،پارچ شیر را در خلاف جهت دهانه آن به سطح میز می کوبند، این امر می تواند شلوغ کاری و کثیف کاری را در بر داشته باشد اگر دقت لازم به آن نشود.

یکی دیگر از روش های نیمه تخصصی این است که دستگاه فوم ساز شیر را بخرید که خود این دستگاه گزینه ها و ویژگی های متنوعی را دارند. اگر دستگاه جمع و جور و ارزانی را می خواهید، می توانید یک دستگاه دستی فوم ساز را بخرید. توسکا و میشا این دستگاه را اینگونه توصیف می کنند:” دستگاهی است که میتوان در تعطیلات آن را با خود برد”.

طرز تهیه کاپوچینو در خانه

طرز تهیه کاپوچینو در خانه

دیگر متغیرات

  داشتن دستورالعمل اکید ساخت کاپوچینو و داشتن نسبت های ثابت، این آزادی را به شما می دهد که کاپوچینوی خود را به روش های دیگری امتحان کنید. به عنوان مثال شما می توانید مقداری کاکائو و یا پودر دارچین را به آن اضافه کنید، که خود این دستورالعمل به اوایل قرن بیستم باز می گردد. امروزه در بسیاری از کشور های اروپایی، به جای استفاده از فوم  و شیر بخار شده از خامه و شکر برای کاپچینو استفاده می کنند. میشا هل ، دارچین و جوز را به کاپوچینو اضافه می کند اما می گوید که دستورالعمل اکید کاپچینو بسته به ذهنیت فرد در صبح می باشد. توسکا دستورالعمل مفصلتری دارد و آن را “میل کوچک” می نامد. :” من کاپوچینو را با قهوه ای بسیار غلیظ درست می کنم و برای شیرین کردنش از یک قاشق غذاخوری عسل استفاده می کنم. یکی از راز های من، اضافه کردن مقداری نمک می باشد.”

مهم نیست که چگونه قهوه ی خود را درست می کنید و یا شیر خود را پفی می کنید، آنچه که اهمیت دارد آن است که کاپوچینویی درست می کنید که عاشق آن باشید. دستورالعمل کاپوچینوی شما باید تنظیم و تعدیل شود و مهم نیست که برای این امر از چه روشی استفاده می کنید، و آزمون و خطا به شما در دستیابی به دستورالعمل عالی کمک می کند. مهمتر از همه این است که لذت ببرید. به قول میشا و توسکا:” سعی کن که از این تجربه و تمام جزییاتش لذت ببری”

طرز تهیه کاپوچینو فوری

طرز تهیه کاپوچینو فوری

طرز تهیه کاپوچینو فوری

در طی فرایند طرز تهیه کاپوچینو آماده با آب جوش تنها نیاز مند یک لیوان 300 میلی لیتری آب داغ که دمای مناسب برای آن 90 درجه سانتی گراد هست میباشیم. اما در گام بعدی متوان برای تهیه کاپوچینو با آب جوش، از بسته های کافی میکس به مانند کاپوچینو تیمز یا کاپوچینو گوددی استفاده نماییم و محتویات درونی هر ساشه را به 300 میل آب داغ اضافه کرده و سپس با قاشقی مناسب اقدام به همزدن ترکیب خود نماییم، و یا به ازای هر 300 میل آب گرم از سه قاشق پودر فوری کاپوچینو استفاده کرده و سپس محلول را به خوبی هم زده تا به صورت یکدست و یکنواخت در یکدیگر حل گردند.

مواد تشکیل دهنده capuccino

کاپوچینو متشکل از سه بخش اساسی می باشد: مقدار اندازه گیری شده از شیر، قهوه و فوم شیر.در روش ایتالیایی کلاسیک به جای اینکه فوم شیر بر روی کاپوچینو قرار گیرد، با قهوه مخلوط می شود.

درست کردم کف و خامه برای کاپوچینو

ساده ترین راه فوم دادن شیر این است که از ماهی تابه و همزن دستی استفاده کنید. فقط شیر خود را بر اجاق گاز گرم کنید و زمانی که شروع به حباب درآوردن کرد، اجاق گاز  را خاموش کرده و شروع به همزدن آن کنید. اگر دماسنج دارید باید زمانی شیر را از اجاق بردارید که دمای آن به 70 درجه ی سانتیگراد رسیده باشد

جمع بندی:

کاپوچینو یک نوشیدنی خوشمزه و مقوی است که تهیه آن در خانه نیز کار چندان دشواری نیست. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید یک کاپوچینو حرفه‌ای و خوشمزه تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ
خانه