شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)
شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!

اشتراک گذاری پست

شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!

در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۴۰۰۰ کافی شاپ با ارزش بازاری ۹ میلیارد یورو در بریتانیا بود.این عدد به ۳۰۰۰۰ در سال ۲۰۲۰ رسیدبا افزایش ارزش بیش از ۵۰ در صد به عدد ۱۵ میلیارد یورو.
در حالی که دلایل دقیق نامعلوم هستند حدود ۶۵۰۰ عدد در کل کشور بعنوان مستقل ( بین ۲۱ تا ۲۷ در صد) مشخص شده اند.و لندن در دهه گذشته شاهد رشد هفتصد درصدی کافی شاپهای مستقل بوده است و سایر شهرهای کوچک در بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی نیز شاهد چنین رشد هایی بوده اند.کلا این مورد اشاره به کافی شاپهای محلی دارد.در این مورد صحبتی با خوزه دی لیون از کافی شاپ روستری داشتیم در نورویچ.

مشخص کردن کافی شاپ محله ای:

خوزه مدیر عامل کافه کفرا است که سه کافی شاپ با سه شعبه در شهر میباشد.او میگوید که قوانین گواتمالایی بخش یزرگی از این کسب و کارشان بوده است.موفقیت و فلسفه.

او میگوید که در گواتمالا بدنیا آمده و بزرگ شده است و کفرا در اصل از واژه اسپانیایی میباشد که به معنی اجتماع و برادری میباشد.

او میگوید :کفرا تمرکز بر جامعه محلی دارد مانند قوانین در گواتمالا.اینجا یک مکان معین است که محیط و فضای مناسبی دارد.نتیجه طبیعی آن جمع شدن انسانها با افکار مشابه در زمان مشخص است.

اینجا بخش بزرگی از چیزی که کافی شاپ محله ای تعریف میشود است.با متعادل سازی رفاه و قیمت و کیفیت فضایی برای مردم بوجود میآورد که میخواهند.و وقتی که در شهرهای کوچک قیمت متناسب با درآمد مردم کاهش می یابد اما فاکتور آسایش و کیفیت همچنان بالا باقی می ماند.

او میگوید وقتی یک کافی شاپ در یک مکان جدید افتتاح میشود من مایل هستم که مردم محلی این مکان را مال خود بدانند.

آنها روابط اجتماعی خود را برای فهمیدن چیزی که از ما انتظار دارند به وجود می آورند در عوض ما آنها را می‌پذیریم.

از دید او نه محصول بلکه قیمت و جو و فضای کافه ، جامعه را به وجود می‌آورد. در عوض ارتباط بین باریستا و مشتری و حتی بین مشتری ها ؛ تعریف جامعه را برای کافی شاپ های محلی به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید
تفاوت روست روشن با روست تیره

شما چیزی بیشتر از یک قهوه یا ساندویچ می فروشید و این وظیفه یک کافی شاپ محلی است نتیجه گیری ایشان است.

چرا یک نفر یک کافه در یک شهر کوچک باز می‌کند؟

منطق آن بسیار ساده است شهر ها ی کوچک تعداد مردم کمتری دارد و در واقع به معنی مشتریان بالقوه کمتری است و درآمد کمتر ولی چرا در آنجا ها شاهد تعداد زیادی کافه های محلی هستیم؟

بیاید به بریتانیا به عنوان یک مثال نگاه کنیم شهرهای نزدیک لندن شاهد افزایش چشمگیری از کافی شاپ های محلی بودند منجمله شهر ناتینگهام که شاهد افزایش ۶۹ درصدی سالانه کافی‌شاپ‌ها بوده و شهر شفیلد و شاهد افزایش ۴۸ درصدی و کاونتری ۳۷% که همه این شهرها در فاصله حداقل ۱۵۰ کیلومتری لندن بوده اند.

این مورد در شهر نورویچ جایی که کافی شاپ کفرا قرار دارد هم دیده شده شهری که شاهد بیشترین تعداد خرید قهوه در بین مردم در طول بریتانیا در سال ۲۰۲۰ بوده و فقط در سال ۲۰۱۸ در این شهر تعداد شهرها ۶۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

نورویچ دیدگاه بزرگی در مورد قهوه دارد تعداد زیادی مردم به اینجا مراجعه می‌کنند و تحت تاثیر قرار می گیرند خوزه می‌افزاید در هر نقطه از شهر شما یک کافی شاپ خوب پیدا می کنید

اینجا یک شهر دانشگاهی است و مردم از فرهنگ‌های مختلف به آن مراجعه می کنند و طبعاً قهوه های بسیار خوبی را طلب می‌کنند.

خوزه معتقد است که جوانان در حال سرایت این خصوصیت در مورد قهوه به نورویچ و سایر شهرهای مشابه هستند آنها می‌دانند که قهوه از کجا می آید می دانند که چگونه باید طعم دهد و تقاضای سرویس با کیفیت بالا دارند.

بیشتر بخوانید
قهوه کنیایی: چگونه مانند یک متخصص قهوه واقعی آن را بخرید، دم کنید و از آن لذت ببرید

از نظر خوزه حسن کوچک بودن و آرام بودن یک شهر فراهم کردن فضای بسیار آرام برای ارتباطات بین مردم محلی است.

او می گوید که برای ما خیلی آسان است که با تقاضای مشتریان خودمان را وفق دهیم این تقاضاها ارتباطاتی را فراهم می‌آورد که در آنجا شما می توانید همدیگر را شناخته اسم همراه بپرسید و کارهای دیگری انجام دهید.

ما شما را می بینیم و می دانیم که کاپوچینو را در دمایی خاص می نوشید شما می‌دانید که نوشیدنی آنها چه چیزی است و این باعث به وجود آمدن ارتباط می‌شود.

تقسیم کردن یک منطقه مشخص کوچک جغرافیایی می تواند نقش مهمی را ایفا کند شهرهای بزرگ تر معمولاً مشتریان و بازدیدکنندگان زیادی دارد. و این بدان معنی است که مشتریان معمولاً در یک کافی شاپ خاص اقامت نمی کند

خوزه می گوید شما ممکن است طرفدار یک تیم فوتبال خاص باشید یا مثلاً شخصی را در خانواده پیدا کنید که به یک مدرسه مشابه رفته است و این اتفاق در شهرهای بزرگ کمتر دیده می شود.

در نهایت اجاره بهای کم و قیمت تمام شده کسب و کار معمولاً به صاحبین کسب و کار امکانات بیشتری را برای همخوانی می دهد. برای مثال آنها ممکن است شامل آزادیهای مالی برای باز کردن شعب دیگری شوند که این قضیه معمولاً در شهرهای بزرگ و گران اتفاق نمی افتد

در شهرهای بزرگی مثل لندن که اجاره‌بها بسیار زیاد است ما می بایستی حداقل سه برابر اجاره بهای یک شهر کوچک را پرداخت کنیم.

تنظیم کردن کافه شما در جهت موفقیت:

اگرچه بودن در یک شهر کوچک به معنی هزینه های کمتر و شانس بالاتری برای مشتریان تجدیدپذیر یا تکرار شونده است هنوز هم مهم است که برای انتخاب مکان جایی را انتخاب کنید و تحقیق کنید که بیشترین مراجعه کننده را داشته باشند فراموش نکنید که هنوز هم رقیب دارید.

انجام دادن تحقیقات بازاریابی در مورد جوامع محلی مانند تحقیق در مورد بازه سنی و تعداد خانواده‌های موجود به شما می تواند این امکان را دهد که صحیح ترین نوع کافه را در محیط مورد نظر تاسیس کنید.

بیشتر بخوانید
دانش قهوه: طعم قهوه  به چه بستگی دارد؟

این تحقیق می تواند به شما کمک کند که فضای کافی شاپ را برای ما طراحی کنید برای مثال در یک محوطه با تعداد خانواده‌های زیاد فضای با صندلی های متحرک می تواند به خانواده ها کمک کند که احساس راحتی بیشتری کنند.

وقتی شما پر انرژی و در حال تحرک هستید و تلاش می‌کنید که بخشی از اجتماع محلی باشید می توانید این کار را با ارائه قهوه در رویداد های محلی انجام دهید برای مثال نه تنها این کار باعث افزایش آگاهی از برند شما می شود ؛ می تواند تعداد مشتریان وفادار شما را افزایش دهد.

شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!
شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!

خوزه میگویند ما فقط به خاطر اینکه جامعه تصمیم گرفته است که به ما رجوع کند موجود هستیم اصلاً مهم نیست که ما چقدر فکر میکنیم بزرگ هستیم فقط به خاطر مردمی است که از در وارد می شود و مرتبط است به ما که احترام و کیفیت را به مشتری ارائه کنیم.

علت به زمین خوردن موفقیت یک کافی شاپ محلهای می تواند کیفیت و ثبات باشد اگرچه که این موضوعات در شهرهای کوچک کمتر به وقوع می پیوندد اما استخدام باریستا هایی که در نقش خود بسیار خوب هستند می‌تواند به افزایش کیفیت کمک بزرگی کند اگر آنها جامعه محلی و محیط اطراف کافی شاپ را خوب بشناسند که خیلی بهتر است.

شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!
شرحی از کافی شاپ محلی .بیش از قهوه و ساندویچ!

در آخر مطمئن شوید که می توانید کیفیت را به صورت مستمر ادامه دهید کلمه ای که از دهان بیرون می آورید در جوامع کوچک و سنتی فوق العاده مهم است پس باید مد نظر داشته باشید که هر مشتری به صورت یک استثنا باید مورد تجربه قرار گیرد بررسیهای کیفی منظم میتوانند نقش موثری در ثبات کیفیت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)