چگونه منوغذایی را برای کافی شاپ درست کنیم که دور ریخت را به حداقل برساند

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)

چگونه منوغذایی را برای کافی شاپ درست کنیم که دور ریخت را به حداقل برساند

ممکن است قهوه اسپشالتی در قلب کافی شاپ شما قرار داشته باشد، اما یک کافی شاپ خوب منوی غذای خوبی نیز دارد که مشتری ها را تشویق می کند تا زمان بیشتری را در کافی شاپ صرف کرده وپول بیشتری را خرج کنند. منویی که خوب طراحی شده باشد می تواند به ایجاد شهرت و بهبود سود خالص شما کمک کند.

اما اقلام خوراکی می توانند گران باشند و سریعا فاسد شوند. برای اجتناب از هدر رفتن مواد اولیه و سود، به این توصیه های کاربردی برای طراحی منوی غذا یک کافی شاپ نگاهی بیاندازید.

یک کروسانت[1] و قهوه در کافی شاپ
یک کروسانت[۱] و قهوه در کافی شاپ

منوی خود را کوتاه و ساده نگه دارید

هر چه منوی شما طولانی تر و پیچیده تر باشد، احتمال بیشتری برای هدر رفت وجود دارد. منویی کوتاه را درست کنید تا شامل اقلامی باشد که آماده کردنشان آسان است. سپس کارمندان خود را آموزش دهید تا بدانند چگونه هر قلم را آماده کنند.

آرون سِرمان سر آشپز و رئیس اعمال آشپزخانه در ۴۹th parallel café & Doughnuts در ونکور کانادا است. او می گوید “مراقب ارائه کردن زیاد باشید. ایده ای داشته باشید و آن را دنبال کنید”.

آرون همچنین می گوید که “مدیریت بهتر غذا بسیار اهمیت دارد، نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای مردم تا درک بهتری از غذا و پسماند داشته باشند”.

دونات و قهوه در یک کافی شاپ
دونات و قهوه در یک کافی شاپ

مواد اولیه خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید

منوی خود را حول تعداد محدودی ماده اولیه کلیدی ایجاد کنید که در غذاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای نمونه، این امکان وجود دارد که منوی شما تُست آواکادو و ساندویچ وِگان[۲] داشته باشد. شما می توانید از مواد اولیه مشابه هوموس و آواکادو برای درست کردن چیپس تُرتیلا و دیپ[۳] یا می توانید از مرغ کبابی در تعدادی از سالاد ها و ساندویچ ها استفاده کنید.

ااز استفاده از یک ماده اولیه در یک غذا پرهیز کنید ( اگر آن قلم مشخص غذایی محبوبیت نداشته باشد، هدر می رود). به طور مشخص مهم است که برای مواد اولیه ای که سریعا خراب می شوند استفاده های متعددی داشته باشید. اگر از سبزیجات سالاد، مواد لبنی یا گوشت تازه استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که گزینه های فراوانی دارید که آنها را شامل می شوند.

قهوه و شیرینی در Sey Coffee بروکلین نیویورک
قهوه و شیرینی در Sey Coffee بروکلین نیویورک

وسوسه نشوید که اقلامی با عمر کوتاه را در مقادیر بالا خریداری کنید جز اینکه بدانید توانایی استفاده از آنها را دارید یا می توانید آنها را برای استفاده های بعدی منجمد یا بپزید.

آرون به من می گوید که هرگز میوه های بسته بندی شده بریده شده را در منو نمی گذارد. “تنها زمانی این کار را انجام می دهم که مطمئن باشم این اقلام در همان روز و وقتی تازه هستند به فروش می رسند. زمانی که میوه خرد شده، بافت خود را از دست داده و سفت می شود. سالاد میوه تازه را در کنار پوره میوه که از میوه های خرد شده درست شده است ارائه کنید”.

امکان دارد کل منویی که حول مواد اولیه با عمر بالا ایجاد شده اند با بِرَند شما سازگار نباشند اما مکان استفاده از اقلامی با عمر بالا مانند محصولات کنسروی را بررسی کنید. اگر نگران هستید یک منوی ساده و کوتاه تنوع کافی را نخواهد داشت، افزودن اقلام دیگر که از مواد اولیه مشابه استفاده می کنند یا عمر بالایی دارند را مد نظر بگیرید.

پنکیکی که بر روی آن توت فرنگی و فنجانی از قهوه سیاه ریخته شده است
پنکیکی که بر روی آن توت فرنگی و فنجانی از قهوه سیاه ریخته شده است

از مواد اولیه باقی مانده استفاده کنید 

سوپ، خورشت و خوراک روز بهترین محل برای استفاده از مواد اولیه باقی مانده و هر چیزی هستند که عمرشان رو به پایان است.

آرون می گوید “اگر از سبزیجات تازه برای درست کردن ساندویچ و سالاد استفاده می کنید، می توانید سوپی را در منو بگذارید تا از تمامی مواد استفاده کنید. در شیرینی جات می توانید از مربا و پوره استفاده کنید. همچنین می توانید از پوره یا مربا در مواد داخل یا جلای استفاده کنید.

به عنوان یک شیرینی پز، او می گوید که “شیرینی که قرار است بپزیذ را بررسی کرده و ببینید در صورت اضافه آمدن آن می توانید از این محصول در سایر اقلام استفاده کنید؟این مواد می توانند نان، پودینگ کره، کروتن یا آرد سوخاری[۴] (از نان اضافی)”.

آرون سِرمان در 49th parallel café & lucky doughnut   
آرون سِرمان در ۴۹th parallel café & lucky doughnut   

اندازه وعده را استاندارد کنید

برای هر غذا اندازه وعده را تعیین کرده و اطمینان حاصل کنید که تمام کارمندان از آنها آگاهی دارند. برای نمونه، تعداد مرغ های گریل شده مورد استفاده در هر سالاد را مشخص کنید میزان سس و مخلفات در قاشق یا فنجان ها را فهرست کنید به جای اینکه همه چیز را به گمانه زنی کارمندان واگذار کنید.

این مسئله نه تنها از هدر رفتن سود شما با استفاده از مواد اولیه جلوگیری می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا از کیفیت هر قلم اطمینان حاصل کنید. شما همچنین قیمت واقعی هر قلم را بهتر متوجه خواهید شد (که در زمان نگه داشتن آمار سود و زیان بسیار اهمیت دارد).

ساندویچ و قهوه در 12 onzas گواتمالا سیتی
ساندویچ و قهوه در ۱۲ onzas گواتمالا سیتی

مقادیر کوچکی درست کنید و آمار محبوبیت را داشته باشید

زمانی که برای اولین بار منو خود را معرفی می کنید یا غذای جدید را اضافه می کنید، مقادیر زیادی از آن را دست نکنید چون خطر هدر رفتن آن وجود خواهد داشت. آرون می گوید “زمانی که محصول جدیدی را شروع می کنید، برای آن درخواستی را بوجود بیاورید. فروختن اقلام تازه بهتر از داشتن مقادیر بیش از حد آنها است. باقی ماندن غذا در تمام روز و کهنه شدن آن یکی از چیزهایی است که نباید اتفاق بیافتد. این اتفاق می تواند به فروش کمتر، تخریب شهرت و هدر رفتن منجر شود”.

او می گوید “به فروش و رشد خود توجه کنید. اگر محصولی فروش ندارد قلم جدیدی را وارد میدان کنید و به کار ادامه دهید. اگر محصولاتی فروش نمی روند استفاده از آنها برای درست کردن غذا برای کارمندان تان کاری مناسب خواهد بود”.

با توجه دقیق به چیزهایی که به شکل منظم فروش می روند و اقلامی که کمترین سفارش را دارند می توانید به روز رسانی های آگاهانه ای را در مورد منوی خود انجام دهید.

یک کاپوچینو، تست آواکادو و گرانولا
یک کاپوچینو، تست آواکادو و گرانولا

آرون می گوید که در ۴۹th parallel café & lucky’s doughnut “ما هر روزه فروش و باقی مانده محصولات را بررسی می کنیم. در طول روزها و ماه ها شاهد یک روند خواهید بود. اعداد دروغ نمی گویند. این کار به دانستن این مسئله منجر می شود که چه زمانی محصولات مشخصی را ارائه کنید و چه محصولاتی فروش ندارند. به عنوان یک آشپز، توانایی سازگار شدن بسیار اهمیت دارد”.

او همچنین در مورد آماده کردن ساندویچ و نگه داشتن آن در فریزر هشدار می دهد “نان هرگز نباید وارد فریزر شود. تنها محصولات تازه را ارائه کنید یا به اندازه کافی درست کنید تا پیش از خراب شدن فروش بروند. زمانی که ساندویچ بسته بندی شده را در کابینت کافی شاپ می بینم نمی دانم کی درست شده اند و چه مدت در کابینت کافی شاپ بوده اند. پوشش پلاستیکی کهنه بودن را فریاد می کشند”.

یک کیک و فنجان قهوه
یک کیک و فنجان قهوه

درست کردن یک منوی کافی شاپ  شاید به نظر سر راست باشد اما اگر موارد کلیدی مانند اندازه وعده، عمر و استفاده متعدد از مواد اولیه را در نظر نگیرید، ممکن است غذای مانده بسیاری برایتان باقی بماند یا پولتان تمام شود.

بنابراین به منو خود نگاهی دیگر بیاندازید و به بررسی نقاطی که می توانید آن را بهینه تر کنید و هدر درفت غذا و سود را کاهش دهید بپردازید.

 

 

[۱] Croissant

[۲] Vegan: گیاه خواری

[۳] Dip: زدن چیپس یا خوراکی های دیگر در آن

[۴] Bread crumb

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به وبلاگ ملو (دانستنی های قهوه)